agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Przyszłość dekady odkryta w konkursie Future Living Award

Przyszłość dekady odkryta w konkursie Future Living Award

2017-03-23 12:05:00

Czy siłą myśli można włączyć czajnik a Hydra to rozwiązanie przyszłości, na które czekamy? Odpowiedzi na te pytania odkryła przed gośćmi gala finałowa czwartej edycji konkursu Siemens Future Living Award, która miała miejsce 17 marca w warszawskim kinie Iluzjon.

Po raz kolejny miłośnicy designu i technologii marki Siemens spotkali się w warszawskim kinie Iluzjon, by poznać wyniki konkursu Future Living Award. Uroczysta gala zgromadziła w tym roku jeszcze więcej gości, pośród których znaleźli się architekci, designerzy, przedstawiciele świata nauki i prasy, a także amatorzy współczesnych technologii i innowacji.

- Konkurs Future Living Award marki Siemens z roku na rok zdobywa coraz większą grupę zainteresowanych, a gala finałowa często jest już stałym wydarzeniem w kalendarzach wybitnych ekspertów z dziedziny designu i digital. Cieszymy się, że jako marka oferująca najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenia gospodarstwa domowego, możemy służyć swoim doświadczeniem i kompetencjami w odkrywaniu nowych idei, które być może już za kilka lat staną się dla ludzi codzienną rzeczywistością. Sukces czterech edycji konkursu już teraz pozwala nam rozpocząć prace nad kolejną jego odsłoną - komentuje Rafał Rudziński, członek Zarządu w firmie BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego.

Futurystyczna scenografia kina od początku przywoływała na myśl ideę spotkania i wartości marki Siemens, którą konsumenci cenią za świat innowacji, nowoczesny design i funkcje istotnie wpływające na szybkość działania kuchennych sprzętów najwyższej klasy. Biorący udział w wydarzeniu goście mieli okazję wysłuchać wykładu na temat „Obiektów pożądania” wygłoszonego przez dr Krystynę Łuczak - Surówkę, historyk i krytyk wzornictwa pełniącą funkcję przewodniczącej jury konkursu, a także poznać „Życie w wirtualnej rzeczywistości, inteligentne AGD i AI, czyli o tym, co nas czeka w bliskiej przyszłości”, o czym opowiedział Artur Kurasiński, miłośnik i komentator najnowszych rozwiązań technologicznych. Trzeci i zarazem ostatni wykład tamtejszego wieczoru dotyczył „Zmierzchu wyobraźni” i przedstawiła go profesor Uniwersytetu Warszawskiego Anna Giza-Poleszczuk, socjolog interesująca się marketingiem. Laureaci czwartej edycji konkursu pojawili się na scenie wraz z jurorami, którzy w krótkich wystąpieniach przedstawili uzasadnienie swojego wyboru. Odbierający nagrody często nie kryli zaskoczenia werdyktem jury,  a dodatkowe brawa usłyszał laureat pierwszego miejsca, autor projektu „Hydra” - Miłosz Cichoń, który w ubiegłym roku również wziął udział w konkursie i zajął wówczas drugie miejsce.

Świat przyszłości na wyciągnięcie ręki

Po emocjach związanych z wręczaniem nagród i poznaniem laureatów czwartej edycji konkursu Future Living Award, na gości czekał wieczór niespodzianek pod znakiem Siemens. Każdy mógł sprawdzić moc swojego skupienia próbując siłą myśli doprowadzić do wrzenia wody i poznać niezwykłego asystenta kuchennego - Mykie. Gala Future Living Award stała się również okazją do premierowego przedstawienia platformy wirtualnego zarządzania urządzeniami gospodarstwa domowego w technologii Home Connect. Zebrani goście mogli nie tylko przekonać się o jej wyjątkowych funkcjach, ale także oddać głos na wybrany projekt, przyczyniając się tym samym do przyznania Nagrody Publiczności.

źródło: siemens/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe