agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebook
Razer prezentuje nowy e-sportowy pad do PS4 - Raiju

Razer prezentuje nowy e-sportowy pad do PS4 - Raiju

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Konsole / Kontrolery gier / 2016-12-09 13:35:00

Razer Raiju, zaprojektowany dla profesjonalnych graczy biorących udział w coraz bardziej popularnych turniejach e-sportowych na PS4, oferuje rozbudowane możliwości personalizacji działania kontrolera oraz ergonomię zapewniającą e-sportowcom optymalną kontrolę i komfort gry.

Razer Raiju to wynik ścisłej współpracy z Sony Interactive Entertainment Europe (SIEE) oraz bliskich kontaktów z profesjonalnymi e-sportowcami, którzy w seriach rygorystycznych testów pomogli doprowadzić prototyp urządzenia do perfekcji. Rezultatem tego procesu stał się oficjalny, licencjonowany przez Sony kontroler, który działa natywnie z wszystkimi urządzeniami PS4, zapewniający graczom konsolowym wydajność i osiągi na poziomie turniejowym. Urządzenie posiada po dwa unikalne, w pełni programowalne, dodatkowe bumpery i triggery. Zarówno one, jak i pozostałe przyciski, korzystają z opracowanej przez Razer technologii Hyperesponse. Dzięki niej przełączniki mechaniczne dostarczają wyjątkowej precyzji i stają się łatwe do “wyczucia”. Dodatkowe bumpery i triggery zostały umiejscowione idealnie w zasięgu opuszków palców gracza, na spodniej stronie kontrolera, a każdy z nich można indywidualnie przypisać pożądanej funkcji. Dzięki możliwości korzystania z konfiguracji freestyle gracz sam zadecyduje jak chce użyć swojej nowej, potężnej broni by zdominować przeciwników.

Kontroler wyposażono także w blokady triggerów, które pozwalają na przejście w tryb ognia ciągłego, oraz ultraresponsywny tryb “hair trigger” pozwalający na błyskawiczne oddanie strzału. Tryby te można dowolnie przełączać i łączyć w poszukiwaniu ustawienia, które w danym momencie okaże się najefektywniejsze.

Czteroprzyciskowy panel szybkiego dostępu, jaki zastosowano w Razer Raiju, zapewni łatwe korzystanie z całej palety funkcji. Od przełączania między osobistymi profilami sprzętu, przez wygodne wygłuszanie mikrofonu, aż po regulację głośności - gracz ani na chwilę nie musi odrywać dłoni od kontrolera. Gniazdo audio 3,5 mm ze zintegrowanym portem stereo i wejściem mikrofonowym znajduje się u dołu panelu.

W zestawie z kontrolerem dostarczany jest wysokiej klasy 3-metrowy kabel USB-Mikro, zapewniający najszybsze możliwe czasy reakcji przez eliminację opóźnienia, które następuje przy przetwarzaniu sygnału bezprzewodowego. Osiągnięto w ten sposób reaktywność na poziomie pozwalającym odnosić sukcesy w e-sporcie. Dodatkowo do kontrolera dołączany jest twardy futerał ułatwiający transport i przechowywanie urządzenia.

Razer Raiju to forma zoptymalizowana dla e-sportu, ale znajoma wszystkim graczom. Doskonałe wyważenie i zintegrowane gumowe, antypoślizgowe uchwyty zapewnią idealne dopasowanie do dłoni, pozwalające na wielogodzinne sesje komfortowej rozgrywki. Taki a nie inny wygląd i funkcjonalność urządzenia, to bezpośredni wynik współpracy z profesjonalnymi e-sportowcami, takimi jak choćby Tyler "FeLonY" Johnson i Brice "Faccento" Faccento , byłymi członkami drużyny Team eLevate (Call of Duty).

“Razer Raiju to znakomity kontroler” - mówi FeLonY. “Kształtem idealnie dopasowany do dłoni, a regulacja analogów i uchwytów pozwala na dobranie takiego ustawienia, które będzie dla nas idealne. Kontroler jest bardzo responsywny, a rozstawienie triggerów bardzo intuicyjne”.

Współzałożyciel i CEO Razer, Min-Liang Tan deklaruje: “Jesteśmy oddani zadaniu zapewnienia profesjonalnym e-sportowcom PS4 narzędzi, których potrzebują by kończyć turnieje na szczycie podium”.

  • Cena: €169.99

źródło: razer/agdrtv24.pl