agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebook
Revo SuperConnect teraz w czterech wersjach kolorystycznych

Revo SuperConnect teraz w czterech wersjach kolorystycznych

SPRZĘT RTV / Dźwięk / 2014-11-28 12:18:41

Firma C4i wprowadziła do oferty odbiorniki Revo SuperConnect w nowych wersjach kolorystycznych. Oprócz dotychczasowej, „oldskulowej”, drewnianej obudowy (amerykański orzech), stylizowanej na urządzenia z połowy ubiegłego stulecia, choć wyposażonej zarazem w nowoczesny, srebrny panel czołowy z anodowanego aluminium, oferowane są zupełnie nowe wzory:

  • obudowa drewniana (amerykański orzech) z czarnym, matowym, anodowanym aluminiowym panelem czołowym,
  • obudowa w kolorze białym fortepianowym (wysoki połysk) ze srebrnym, anodowanym, aluminiowym panelem czołowym,
  • obudowa w kolorze czarnym fortepianowym (wysoki połysk) ze srebrnym, anodowanym, aluminiowym panelem czołowym.

Revo SuperConnect został okrzyknięty najbardziej cenionym odbiornikiem radiowym 2014 roku. Choć od jego premiery minął zaledwie rok, odbiornik zdążył zdobyć już uznanie na całym świecie. Zwyciężył w wielu porównawczych testach przeprowadzonych przez media, w tym przez The Sunday Times oraz Wired. SuperConnect został najlepiej sprzedającym się odbiornikiem radiowym w Szwecji, Danii i Norwegii. Co więcej, zdobył tytuł „Radio roku” przyznawany przez brytyjski magazyn „What Hi-Fi?”.

Revo SuperConnect, dzięki wbudowanemu modułowi WiFi, zapewniającemu bezprzewodową łączność z Internetem, umożliwia odbiór bezpłatnych, internetowych stacji radiowych z całego świata (obecnie jest ich ponad 15 tys.). Oprócz tego posiada analogowy tuner FM z RDS oraz radio cyfrowe DAB/DAB+.

Stacje internetowe są posortowane według kolejności alfabetycznej, krajów oraz gatunków muzycznych. Ponadto, możliwy jest także wybór z dwóch list: najbardziej popularnych stacji oraz najnowszych stacji serwisu Frontier Silicon, z którego korzysta radio. Rejestrując się na stronie: www.wifiradio-frontier.com, uzyskujemy dostęp do wielu udogodnień, takich jak ręczne dodawanie własnych stacji lub tworzenie listy z nieograniczoną liczbą ulubionych audycji i udostępnianie jej innym użytkownikom.

Dodatkowo, radio wzbogacono o funkcję Spotify Connect, czyniąc z niego pierwsze tego typu cyfrowe urządzenie wspierające Spotify, nie wymagające zarazem instalacji jakichkolwiek rozszerzeń sprzętowych lub programowych. Aby korzystać ze Spotify Connect, użytkownik Revo SuperConnect musi pobrać jedynie aplikację Spotify na smartfona lub tablet (iOS lub Android) i posiadać aktywne konto Premium Spotify. Po dokonanej aktywacji konta, audio jest streamowane bezpośrednio z serwisu Spotify do radia, natomiast aplikacja Spotify na telefon lub tablet służy do sterowania serwisem. Oznacza to, że urządzenie Android czy iOS może być w tym samym czasie używane do połączeń telefonicznych lub wręcz wyłączone bez przerwania odtwarzania muzyki z Revo SuperConnect. Mobilna zplikacja Spotify pozwala na zmianę głośności, wyszukiwanie utworów wybranych wykonawców i albumów, tworzenie playlist, a także podaje propozycje nowych utworów, zebranych na podstawie muzyki, która jest słuchana.

Spotify to wielokrotnie nagradzany cyfrowy serwis muzyczny, który umożliwia dostęp na żądanie do ponad 20 milionów utworów. Dostępny jest na 32 rynkach, ma ponad 24 miliony aktywnych użytkowników, ponad 6 milionów płatnych abonentów oraz jest największym i jednym z najbardziej udanych serwisów muzycznych w swoim rodzaju na świecie. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie: https://www.spotify.com/pl.

Radio SuperConnect odtworzy również bezprzewodowo całą kolekcję muzyki z sieciowego komputera PC lub Mac w domu. Obsługuje wiele kodeków audio, w tym WMA, AAC, FLAC, MP3, MP2 i Real Audio. Strumieniowanie audio wymaga serwera DLNA lub PC/MAC działającego z certyfikowanym oprogramowaniem DLNA.

Zastosowana technologia Bluetooth umożliwi natomiast bezprzewodowy przesył muzyki do SuperConnect z telefonów iPhone, Android, Blackberry lub innych urządzeń z funkcją Bluetooth, takich jak laptop czy tablet. Eliminuje tym samym konieczność stosowania adapterów dokujących. Dodatkowo, jeżeli nadajnik obsługuje technologię aptX, to strumieniowana muzyka uzyskuje jakość CD, zamiast jakości MP3, która stanowi standard dla łącza Bluetooth.

Radio SuperConnect posiada duży i czytelny wyświetlacz OLED. Do nawigacji po menu służy mały joystick, pozwalający na intuicyjny i szybki wybór pożądanych ustawień. Z tyłu urządzenia znajduje się wejście AUX, wyjście Stereo RCA L/R, optyczne oraz wyjście słuchawkowe 3,5 mm. Dzięki wbudowanemu, 15-Watowemu wzmacniaczowi klasy D oraz nowoczesnemu głośnikowi 3,5” BMR (Balanced Mode Radiator), wydobywający się z radia dźwięk jest naturalny, czysty, szczegółowy oraz przepełniony głębokim i bogatym basem. W opakowaniu radia znajdziemy także pilot zdalnego sterowania.

Radio zapewnia możliwość ustawienia cyfrowego alarmu z funkcją drzemki oraz 8 zestawów z ulubionymi stacjami dla każdego trybu pracy, czyli: DAB, FM i radia internetowego. Cena detaliczna Radio SuperConnect to 1259,00 zł brutto. Produkt jest objęty 12-miesięczną gwarancją.

źródło: revo/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe