agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Robot sprzątający, czyli jak wybrać taki, który zacznie w końcu sprzątać, a nie tylko ładnie wyglądać
fot. Philips SmartPro Compact

Robot sprzątający, czyli jak wybrać taki, który zacznie w końcu sprzątać, a nie tylko ładnie wyglądać

2018-07-19 19:16:31

Robot sprzątający, czyli inaczej mówiąc odkurzacz automatyczny, to urządzenie które zyskuje coraz więcej zwolenników, bo i rozwój technologii sprawił, że ten produkt staje się coraz bardziej użyteczny. To już nie tylko gadżet, ale zaawansowane urządzenie, które śmiało można zaliczyć do przydatnych pomocy domowych. Oczywiście zależy, jak kto sprząta i czego oczekuje, ale nie przesadzajmy. Nie są to urządzenia, które sprzatną za Ciebie wszystko i pokonają każdą przeszkodę, o schodach nie wspominając, ale lepsze coś niż nic...

Zatem jak wybrać coś, a nie nic?

Po pierwsze bateria. Większość odkurzaczy automatycznych może pracować około 60 minut, lepszej jakości produkty nawet do dwóch godzin. Oczywiście urządzenie samo potrafi wrócić do doku i się naładować, więc nie jest źle. Gorzej, jak niektóre gorszej jakości produkty, które trzeba ładować ręcznie (np. produkty marki Vileda). 

Pokonywanie przeszkód

To bardzo ważna rzecz. Niektóre urządzenia wyposażono w czterokołowy system jezdny (jak np. Philips SmartPro Compact FC8776 ) inne zaś tylko w dwukołowy. Bez wątpienia pomaga, to w pokonywaniu domowych przeszkód. Roboty sprzątające są na tyle inteligentne, że nie spadną ze schodów, czy też ominą inne niebezpieczne przeszkody. Rozwój nowych technologii sprawia, że ta grupa produktowa staje się na prawdę coraz inteligentniejsza, wystarczy wspomnieć choćby o mozliwości sterowania głosowego za pomocą Amazon Alexa, które oferuje m.in. iRobot.

A co ze sprzątaniem?

No i najważniejsze, czyli jakość sprzątania. Przecież po to kupujemy robota, a nie żeby pochwalić się znajomym nowym gadżetem. Im więcej obracających się szczotek, tym większa powierzchnia, którą urządzenie posprząta. Nie do końca. Ważne, aby obracały się w różnych kierunkach i co najważniejsze zbierały brud efektywnie. Warto także poszukać urządzenia, tkóre będzie miało szczotki czyszczące także w rogach i trudno dostępnych miejscach, a to już nie każdy robot sprzątający potrafi. Ciekawą propozycją jest także NEO CLEANER marki GoClever, który nie tylko potrafi odkurzać i zmywać podłogę, ale przy okazji również nawilżać powietrze!

Więcej o inteligentnych robotach sprzątajacych na stronie.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe