agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Rozmowa z Markiem Krygierem, Managerem w Europie Wschodniej w United Navigation odpowiedzialnym za markę Becker

Rozmowa z Markiem Krygierem, Managerem w Europie Wschodniej w United Navigation odpowiedzialnym za markę Becker

GPS / 2011-12-23 19:05:00

W tym okresie świąteczno-noworocznym przygotowaliście dla kierowców bardzo „miły prezent” - nawigacje marki Becker wyposażone zostały w najnowsze funkcje dostępne na polskim rynku - jest ich sporo, może na początku pomówmy o funkcji głosowego wybierania pełnego adresu… w jednym zdaniu, czyli Becker OneShot!

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

To rzeczywiście funkcja z wprowadzenia której jesteśmy szczególnie zadowoleni. Uruchomienie jej było skomplikowanym procesem, ze względu na specyfikę języków słowiańskich, ale dzięki temu możemy zaoferować naszym użytkownikom produkt, który naprawdę znacząco ułatwia wybieranie celu podróży. Funkcja Becker OneShot umożliwia wybranie pełnego adresu w jednym ciągu bez konieczności akceptowania poszczególnych etapów. Dzięki temu kierowca nie musi odrywać rąk od kierownicy, żeby wprowadzić nowy cel podróży i może wyruszyć od razu po wejściu do samochodu.

…a co jeśli podróżuję z Polski za granicę? Czy w tej funkcji jest możliwość wyboru dwóch, trzech języków obcych? Czy tylko język polski?

Funkcja Becker OneShot jest dostępna również w Austrii, Belgii, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Irlandii, Włoszech, Luksemburgu, Holandii, Portugalii, Hiszpanii i Szwajcarii, więc spokojnie możesz podróżować po Europie nie rezygnując z wygody wybierania głosowego.

W których nawigacjach marki Becker będzie dostępna funkcja OneShot?

Aktualnie funkcja jest dostępna w nowych modelach z serii 50 (urządzeń pięciocalowych): Transit 50 dla samochodów ciężarowych, który właśnie wchodzi na rynek oraz Active 50. W przypadku drugiego modelu funkcja jest dostępna po bezpłatnej aktualizacji oprogramowania.

Wprowadziliście do urządzeń również funkcję tzw. „uczącej się nawigacji”. „Polska w budowie” zatem jak najbardziej się przyda…

Tak, użytkownicy mogą anonimowo wymieniać się zgromadzonymi danymi o natężeniu ruchu drogowego. Dzięki temu podróż jest szybsza, mniej stresująca i można zaoszczędzić na paliwie. Udostępnianie i pobieranie danych jest proste, tak aby każdy mógł wziąć udział w programie. Zadbaliśmy również o zabezpieczenie zbieranych informacji, przystąpienie do programu jest dobrowolne i w każdej chwili można zrezygnować. Pierwsze dane są już gotowe do pobrania. Spodziewamy się, że przy okazji kolejnej aktualizacji będzie można zainstalować również dane z Polski.

…czyli funkcja jest przydatna nawet w tak zakorkowanym mieście jak Warszawa?

Oczywiście, funkcja pozwala na wymianę informacji o najkorzystniejszych trasach w dane dni tygodnia i godziny, więc dzięki niej możemy dowiedzieć się o nowej drodze, która pozwoli na zaoszczędzenie czasu. Przykładowo czasem mało znany przejazd przez osiedle może pozwolić na ominięcie korka i dotarcie do celu nawet o pół godziny szybciej.

[[[zdjecie,5015,lewa]]]Znaleźć wolne miejsce parkingowe! Czy dla nawigacji Becker to duży problem?

Dzięki interaktywnemu asystentowi kierowcy Becker OneShot w momencie, gdy dojeżdżamy do celu nawigacja znajduje parkingi w pobliżu i dobiera ten, z którego mamy najdogodniejsze dojście. Oczywiście może się zdarzyć, że nie będzie na nim akurat wolnego miejsca, ponieważ nie ma jeszcze możliwości importowania danych o liczbie wolnych miejsc na żywo. Ale w takim wypadku można szybko przejechać na inny parking, ponieważ urządzenie pokazuje wszystkie w okolicy. Po zaparkowaniu nawigacja przechodzi w tryb pieszy i prowadzi nas bezpośrednio na miejsce spotkania.
 

Agdrtv24.pl miało okazję „wypróbować” nowe funkcje w nawigacjach marki Becker i trzeba przyznać, że spełniają swoje zadania w 100%. Świąteczno - noworoczny prezent dla wszystkich kierowców w Polsce „udał się”. Korzystając z okazji chcielibyśmy zapytać jaki był ten 2011 rok dla United Navigation i Beckera w Polsce. Czy udało się zrealizować wszystkie plany sprzedażowe i finansowe?

Tegoroczna seria urządzeń pięciocalowych z zupełnie nowym oprogramowaniem, którą zaprezentowaliśmy we wrześniu podczas targów IFA w Berlinie, została doceniona przez klientów oraz specjalistów z branży. Modele dla samochodów ciężarowych również dobrze przyjęły się na rynku. Do zespołu marki Becker w Polsce dołączyło dwóch specjalistów posiadających wieloletnie doświadczenie w branży. Aktualnie kończymy też przygotowania do wprowadzenia na polski rynek urządzenia outdoorowego Falk z mapami firmy Imagis.

Dziękujemy za rozmowę, życzymy Wesołych Świąt i udanego 2012.

Dziękuję i również życzę Wesołych Świąt i kolejnych sukcesów portalu w przyszłym roku.

 

Więcej o nawigacji można przeczytać w informacji: http://agdrtv24.pl/nowosc,3943,becker-punkt-zwrotny-na-polskim-rynku

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe