agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebook
Samsung przedstawia innowacyjną pralkę z dodatkowymi drzwiami i potężnego robota sprzątającego

Samsung przedstawia innowacyjną pralkę z dodatkowymi drzwiami i potężnego robota sprzątającego

DUŻE AGD / Pralki / Suszarki / 2016-01-11 15:28:00

Samsung Electronics zaprezentował na targach CES 2016 nową pralkę AddWash, która umożliwia wrzucanie ubrań do urządzenia w trakcie jego pracy. W ofercie Samsung znajdzie się też nowy robot sprzątający - POWERbot Essential Wi-Fi o zwiększonej sile ssącej, z funkcjami ułatwiającym sprzątanie.

Samsung skupia się na połączeniu doskonałego wzornictwa i praktycznych innowacji, by tworzyć urządzenia AGD o maksymalnej efektywności działania - powiedział John Herrington, Senior Vice President, Samsung Electronics America. Zaprezentowana na targach CES 2016 pralka AddWash umożliwia użytkownikom bezproblemowe wrzucanie ubrań do urządzenia w trakcie cyklu. Pralka posiada specjalne drzwiczki, przez które można dorzucić dowolną rzecz lub uzupełnić detergent podczas prania bez konieczności opróżniania urządzenia z wody ani otwierania głównych drzwiczek pralki.

Ładowane z przodu urządzenie wyróżnia się też imponującą pojemnością 141,5 l - w jednym cyklu można uprać 3,6 porcji prania. Tym samym produkt ten z łatwością dystansuje rynkowa konkurencję pod względem szybkości prania większej ilości rzeczy. Pralka oferuje pełen zakres programów: od prania rzeczy delikatnych, poprzez wykorzystanie zaawansowanych technologii zwiększających skuteczność detergentów, po pranie pełnego ładunku w ciągu zaledwie 30 minut. 

Pralka AddWash zadebiutuje na rynku wiosną 2016 r. 

Więcej mocy i Wi-Fi - innowacyjny robot sprzątający

Firma Samsung zaprezentowała też podczas CES 2016 nowego robota sprzątającego: POWERbot Essential Wi-Fi. Odkurzacz POWERbot Essential Wi-Fi wyróżnia się ogromną siłą ssącą. Jest też wyposażony w funkcję łączności Wi-Fi, co ułatwia użytkownikowi ustalenie harmonogramu pracy, a także włączenie/wyłączenie urządzenia za pomocą smartfonu.

Robot wyposażony jest w system Visionary Mapping™ Plus, który składa się z cyfrowej kamery i czujników identyfikujących otoczenie, które ustalają optymalną trasę sprzątania. Podczas pracy odkurzacz zapamiętuje najbardziej efektywną trasę, z łatwością omija też przeszkody. W technologii CycloneForce zastosowano duże siły odśrodkowe, które kierują zanieczyszczenia do komory zewnętrznej, ograniczając zatykanie się filtru i zapewniają optymalną siłę ssania podczas sprzątania całej powierzchni.

Produkt dostępny będzie w drugim kwartale 2016 r.

źródło: samsung/agdrtv24.pl