agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebook
Samsung zademonstrował transmisję wideo w rozdzielczości UHD w rozszerzonej palecie kolorów HDR

Samsung zademonstrował transmisję wideo w rozdzielczości UHD w rozszerzonej palecie kolorów HDR

AUDIO / VIDEO / Telewizory / 2016-01-08 13:43:36

Podczas targów CES 2016 Samsung Electronics wraz z partnerami - Sinclair Broadcast Group, ONE Media, Pearl TV oraz TeamCast, zademonstrowali możliwości transmisji w opracowanym przez organizację Advanced Television Systems Committee nowatorskim standardzie telewizji naziemnej ATSC 3.0. Celem pokazu było zaprezentowanie na telewizorze Samsung SUHD odbioru treści w jakości UHD i palecie kolorystycznej HDR za pomocą protokołu ATSC 3.0 w trakcie transmisji na żywo nadawanej z lokalnej stacji telewizyjnej. Pokaz był możliwy dzięki porozumieniu podpisanemu w czerwcu 2015 r. przez Samsung, Sinclair oraz partnerów Pearl TV.

Sygnał telewizyjny był nadawany z przekaźnika w siedzibie Sinclair Broadcast Group na górze Black Mountain w okolicy Las Vegas. Z pomocą Acrodyne Services oraz TeamCast, Sinclair przekształciła system transmisji stacji pomocniczej z wykorzystaniem exTra3.0 - zaprojektowanej przez TeamCast pierwszego na świecie urządzenia ATSC 3.0 przekazującego sygnał w czasie rzeczywistym.

- Samsung utrzymuje pozycję światowego lidera dzięki najlepszym telewizorom UHD HDR i nieprzerwanie znajduje się w czołówce producentów wykorzystujących standard ATSC 3.0. Cieszymy się, że praktycznie wszystkie części standardu uzyskały status Candidate Standard. ATSC 3.0 umożliwi nadawcom wykorzystanie wyjątkowego ekosystemu UHD i HDR 4K - powiedział John Godfrey, wiceprezes Public Policy, Samsung Electronics America.

źródło: samsung/agdrtv24.pl