agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Sharp : Oczyszczacz powietrza  FU-Y30EUW,  FP-F30EUH

Sharp : Oczyszczacz powietrza FU-Y30EUW, FP-F30EUH

ZDROWIE I URODA / Uzdatnianie powietrza / 2019-12-02 11:47:15

Przez ostatnich kilka lat absolutnym hitem japońskiego sharpa na rynku oczyszczaczy powietrza jest model SHARP FU-Y30EUW. Konsument dostaje renomowaną markę oraz sprawdzoną w boju technologię Plasmacluster. 

Wydajność na poziomie 180m3/h pozwala skutecznie obsłużyć pomieszczenia o powierzchni ok. 20-25m2. Z kolei zintegrowany filtr (HEPA z warstwą węglową) o żywotności do 2 lat oraz referencyjnie cicha praca na poziomie 24dB  w cenie 499 pln czyni go konkurencyjnym nawet wobec droższych modeli konkurencyjnych marek.

Jednak prawdę powiedziawszy, oprócz niewątpliwie atrakcyjniejszego designu Konsument dostaje w zasadzie tylko znacznie wydajniejszy generator Plasmacluster (7000PCI/cm3 zamiast 4000PCI/cm3) [PCI/cm3 – stężenie jonów Plasmacluster] pozwalający na korzystanie z funkcji ION SHOWER (intensywny 60-minutowy program przygotowujący pomieszczenia na noc). Wydajność pozostaje na poziomie 180m3/h, porównywalny z modelem FU-Y30EUW jest również poziom hałasu. System filtracji oparty jest tylko na filtrze HEPA H13 o żywotności do 2 lat i bez filtra węglowego. Za kwotę 599 pln Konsument dostaje tutaj jeszcze przydatną funkcję AUTO RESTART. W przypadku utraty zasilania po jego odzyskaniu oczyszczacz uruchomi się automatycznie w ostatnim zapamiętanym trybie.

Który oczyszczacz powietrza sharp wybrać?

W stosunku do modelu FP-F30EUH dostajemy tutaj znacznie większą wydajność oczyszczania na poziomie 240m3/h i znacznie niższym hałasie w trybie cichym — tylko 21dB. Dostaniemy tutaj zarówno generator Plasmacluster 7000PCI/cm3 jak i funkcję ION SHOWER, jak również AUTO RESET. Jednak jego olbrzymią przewagę buduje tryb inteligentny AUTO pracujący w oparciu o czujnik kurzu o regulowanej czułości wraz ze stosownym wyświetlaczem aktualnej jakości powietrza. Oczyszczacz powietrza UA-PF40E-W może się pochwalić również znacznie potężniejszą filtracją opartą o wysokowydajny podwójny system filtrów (HEPA H13 i węglowy) o żywotności do 10 lat. Jest to również najtańszy model ze stajni SHARPa wyposażony w TIMER. Model ten, jak żaden inny w tym momencie, można nazwać hitem cenowym. Dostępny jest w cenie 749 pln, a wygląda i z powodzeniem może konkurować z modelami dwukrotnie droższymi. Jeśli ktoś nie życzy sobie lub nie potrzebuje korzystać z funkcji nawilżania, to pod kątem oczyszczania powietrza dostaje pełny ekwiwalent modeli: UA-HD40EL,UA-HD40ET, KC-D40EUW, KC-D40EUB, KC-D40EUH. Wszystkie opisane modele są dotępne w sklepie www.mwp.biz.pl

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe