agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Sinterit - polski twórca pierwszej na świecie desktopowej drukarki 3D SLS wprowadza kolejny produkt, Sinterit Lisa 2

Sinterit - polski twórca pierwszej na świecie desktopowej drukarki 3D SLS wprowadza kolejny produkt, Sinterit Lisa 2

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Drukarki, skanery i akcesoria / 2018-05-24 12:47:14

Potrzeba przełamywania barier nieustannie inspiruje współzałożycieli Sinterit. Dzięki temu powstała pierwsza desktopowa drukarka 3D typu SLS (do selektywnego spiekania laserowego), a teraz kolejny ulepszony produkt.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Sinterit—konsekwentnie realizując swoją misję polegającą na otwieraniu dostępu do zaawansowanej technologii SLS—wprowadza obecnie na rynek drugą maszynę SLS, która może stanowić doskonałe narzędzie wspierające kreatywność inżynierów i projektantów, do bezpośredniego użytku w biurze lub laboratorium.

Druk 3D całkowicie zmienił współczesne myślenie o opracowywaniu produktu, jednak najbardziej zaawansowana metoda, czyli SLS—selektywne spiekanie laserowe—dotąd zarezerwowana była tylko dla największych firm.

Dlaczego SLS?

Druk SLS jest doskonały do zastosowań przemysłowych. Trwałe i ruchome części, a także niezwykła dokładność wymiarowa i wytrzymałość mechaniczna sprawiają, że jest idealny do testowania funkcjonalnego oraz w przypadku obiektów o dużej ilości detali (min. grubość ściany 0,04 [mm] / min. rozmiar detalu 0,01 [mm]). Desktopowa drukarka SLS umożliwia produkcję po najniższych kosztach w przeliczeniu na części dzięki ponownemu użyciu proszku i braku potrzeby użycia materiału na podpory.

Poznaj nową desktopową drukarkę SLS na rynku

Dzięki kilkuletniemu doświadczeniu, wielu fascynującym podróżom z klientami i wielu technologicznym ulepszeniom, Sinterit z dumą przedstawia drukarkę Sinterit Lisa 2, młodszą, większą siostrę słynnej maszyny Lisa 1.

W 2014 r. Sinterit był pierwszą firmą, która wprowadziła drukarkę SLS o małym rozmiarze, najbardziej dostępną cenowo drukarkę SLS swoich czasów. Doprowadziło to do powstania całkowicie nowego segmentu, desktopowych maszyn SLS, dzięki którym technologia ta jest ostatecznie dostępna dla szerokiej gamy branż i stwarza projektantom i inżynierom nieograniczone możliwości. Teraz nasz zespół ekspertów SLS idzie o krok dalej —wprowadzamy na rynek drugą, jeszcze mocniejszą maszynę- MÓWI KONRAD GŁOWACKI, WSPÓŁZAŁOŻYCIEL FIRMY SINTERIT.

Większe druki

Obie maszyny mogą drukować trwałe części na bazie technologii SLS, jednak Lisa 2 umożliwia druk większych elementów, bez dzielenia ich na części, o wielkości do niemal 32 cm. Ta drukarka stosuje również proszek spiekany przy użyciu lasera, dzięki czemu można uzyskać precyzyjne, złożone części bez potrzeby stosowania podpór, jak to ma miejsce w przypadku innych technologii druku 3D.

Komora azotowa dająca nieograniczone możliwości

Dzięki specjalnej komorze azotowej klienci będą mogli eksperymentować z ogromną ilością materiałów, co czyni z tego urządzenia wyznacznik zmian na rynku. „Klienci są zadowoleni z naszych proszków, ale wciąż pytają o nowe. Dlatego postanowiliśmy dać im możliwość eksperymentowania. Dzięki komorze azotowej możemy stworzyć specjalne środowisko wewnątrz drukarki i poszerzyć listę potencjalnych materiałów - MÓWI MICHAŁ GRZYMAŁA-MOSZCZYŃSKI, JEDEN ZE WSPÓŁZAŁOŻYCIELI, ODPOWIEDZIALNY ZA BADANIA I ROZWÓJ.

Eksperymentuj z prostym w obsłudze sprzętem i zaawansowanym oprogramowaniem

Efektem wielu udoskonaleń sprzętowych jest jeszcze bardziej niezawodny druk i nowe oprogramowanie Sinterit Studio 2018, stworzone przez byłych pracowników Google, gwarantujące zmaksymalizowaną automatyzację oraz lepsze i łatwiejsze użytkowanie. 

Dzięki kompleksowemu systemowi Sinterit proces produkcji staje się krótki i łatwy. Zarówno Sinterit Sandblaster (piaskarka), jak i Powder Sieve (przesiewacz proszku) skracają jego czas i przyspieszają pracę nad produktem.

Teraz, dzięki tak niedrogim i prostym urządzeniom, możesz przerzucić się z innych ograniczających technologii 3D na wydajne wydruki z SLS, z urządzenia stojącego na twoim biurku - MÓWI PAWEŁ SZCZUREK, CEO SINTERIT.

Przystępna cenowo, otwarta na nowe materiały

Sinterit Lisa 2 kosztuje 11 990 EUR, a pełny system end-to-end to tylko 13 990 EUR (dla Europy). Pierwsze dostawy są planowane we wrześniu 2018 r.; w tej chwili można składać zamówienia na stronie internetowej Sinterit. Wśród materiałów do ​​druku są wytrzymałe i odporne na chemikalia tworzywa sztuczne jak trwały Nylon PA12 i flexa black—materiał TPU do zastosowań gumopodobnych. Jednocześnie z Lisa 2 firma wprowadza również nowy materiał flexa grey o większej elastyczności, oraz PA11 o doskonałej odporności na działanie czynników chemicznych i skrajnych temperatur. Dział badań i rozwoju pracuje nad innymi materiałami, jednak już teraz klienci mogą  eksperymentować z materiałami na własną rękę.

Zastosowania

Połączenie technologii SLS i mnóstwa materiałów daje nieograniczone możliwości zastosowania prototypów i części funkcjonalnych w branżach takich jak motoryzacja, elektronika, robotyka, tworzywa sztuczne, medycyna i wiele innych. PA12, najbardziej popularny materiał, służy klientom do druku turbin 3D, rur i obudów elektronicznych, natomiast z PA11 drukowane są uchwyty narzędziowe i poręcze. Inne, bardziej elastyczne zastosowania obejmują elastyczne maskownice, uszczelki. Zastosowania są praktycznie niezliczone i zarówno dzięki SLS, jak i możliwościom materiałowym, projektanci i inżynierowie z każdej branży mogą teraz projektować i drukować w 3D niemal wszystko, co sobie wyobrażą. 

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe