agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Słuchawki gamingowe z serii RIG

Słuchawki gamingowe z serii RIG

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Głośniki, słuchawki i mikrofony / 2017-06-27 10:16:58

Marka Plantronics, pionier w dziedzinie sprzętu audio i technologii ubieralnych, ogłosiła, że nawiązała współpracę z firmą Dolby Laboratories Inc. (NYSE: DLB), aby zaoferować graczom konkurencyjne słuchawki dzięki technologii Dolby Atmos®, która zwiększy świadomość i podniesie jakość wrażeń doświadczanych przez użytkownika. Do słuchawek Plantronics RIG 400LX, RIG 600LX oraz bezprzewodowych RIG 800LX zostaną dołączone kody, które pozwolą użytkownikowi słuchawek aktywować Dolby Atmos bez dodatkowych kosztów na konsoli Xbox One lub komputerze z Windows 10. W ten sposób uzyska on dostęp do realistycznego, mocnego dźwięku, słyszanego z każdej strony z niezwykłą precyzją.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

„Odkąd stworzyliśmy pierwsze modułowe słuchawki, zaprojektowane z myślą o graczach biorących udział w rywalizacji, postawiliśmy sobie za cel sprawdzenie, jak dźwięk może ulepszać gry. Czy to poprzez ułatwianie graczom kontaktu ze sobą, czy też dzięki umieszczania ich w centrum wydarzeń” - powiedział Jack Reynolds, Gaming Director for Plantronics - „Wierzymy, że gracze, którzy inwestują w nowej generacji grafikę, zasługują również na dźwięk nowej generacji. Misją Dolby jest podnoszenie jakości rozrywki, dzięki czemu jest to idealny partner w kreowaniu coraz lepszego doświadczenia użytkownika.”

Dolby Atmos zapewnia graczom zaawansowaną przestrzenną precyzję brzmienia, zmieniając podejście producentów do kwestii dźwięku w grach. Zamiast przepychać spłaszczony dźwięk przez kanały 2-D stereo, Dolby Atmos dostarcza graczom pełny pozycyjny dźwięk, który w realistyczny sposób oddaje odgłosy każdego elementu otoczenia osobno. Ze słuchawkami Plantronics RIG wyposażonymi w technologię Dolby Atmos gracz słyszy dźwięki napływające z przodu, z tyłu, z góry i z dołu.

„Dzięki Dolby Atmos gracze mogą łatwiej rozpoznawać dźwięki z otoczenia i szybciej namierzać ich źródło” - powiedział Spencer Hooks, Director Games w Dolby - „We współpracy z Plantronics dostrzegliśmy wyjątkową okazję, by dostarczyć graczom poczucie jeszcze większej bliskości multimedialnego świata, w którym się znajdują.”

Oprócz technologii Dolby Atmos nowe RIG 400LX, RIG 600LX oraz bezprzewodowe RIG 800LX wyróżnia lekka konstrukcja, uniwersalny design, nauszniki z izolacją dźwięku oraz kontrolery głośności i wyciszenia,.

Bezprzewodowe Plantronics RIG 800LX

  • Wydajność audio: 24 h pracy akumulatora i bezprzewodowe parowanie z Xbox One. Wzmocnione 40 mm sterowniki wyniosą dźwięk na wyższy poziom. Niskie częstotliwości rezonatorów wzmocnią basy oraz ograniczą zniekształcenia. Monitoring mikrofonu pozwala użytkownikowi usłyszeć poziom głosu, za to system redukcji szumów sprawia, że inni członkowie drużyny słyszą danego użytkownika. Po zakończeniu rozmowy można po prostu wyciszyć mikrofon wypinając go z konstrukcji słuchawek. 
  • Precyzyjne sterowniki: Podwójne tarcze sterujące na lewym nauszniku umożliwiają wyregulowanie balansu między dźwiękami gry, rozmowy oraz głośność. Za pomocą opcji equalizera można izolować czyste wysokie dźwięki, zintensyfikować średnie tonacje, a także cieszyć się sejsmicznym basem czy też poprawić ostrość wokalu.

Plantronics RIG 600LX i RIG 400LX

Obydwa modele zaprojektowane do Xbox One mają wbudowane kontrolery głośności i wyciszenia oraz wysokiej czułości sterowniki, co pozwala użytkownikom usłyszeć więcej detali podczas grania, rozmów czy słuchania muzyki. Wzmocnione 40 mm sterowniki wysokiej czułości zapewniają soczysty dźwięk, który pomaga znaleźć się w samym centrum wydarzeń. Wypinane mikrofony z trybem redukcji szumów sprawiają, że członkowie drużyny mogą w każdej sytuacji rozmawiać ze sobą bez zakłóceń. Słuchawki RIG 600LX charakteryzują się wysokiej jakości dźwiękiem, wyważonym basem wolnym od zniekształceń, co pozwala skupić się wyłącznie na grze.

  • Ceny i dostępność

Słuchawki RIG 400LX, RIG 600LX i bezprzewodowe RIG 800LX dedykowane rodzinie urządzeń Xbox One (Xbox One, Xbox One S, Project Scorpio) i Wndows 10 będą dostępne tej jesieni na Plantronics.com oraz w większości sieci detalicznych. Sugerowane ceny to: 219 zł, 349 zł i 649 zł. Kolejne modele z technologią Atmos zostaną ogłoszone jeszcze w tym roku.

źródło: plantronics/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe