agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Sony: miniaturowa, zewnętrzna lampa HVL-F43AM

Sony: miniaturowa, zewnętrzna lampa HVL-F43AM

SPRZĘT FOTOGRAFICZNY / Lampy błyskowe / 2011-04-13 11:52:00

Uniwersalna lampa błyskowa Sony HVL-F43AM jest zoptymalizowana pod kątem współpracy ze wszystkimi aparatami z mocowaniem bagnetowym A. Mimo małych wymiarów cechuje się znaczną mocą błysku: jej liczba przewodnia wynosi 43 (m, przy 105 mm i ISO100). Nowa lampa jest wyposażona w znany już z modelu HVL-F58AM, innowacyjny system szybkiego przemieszczania głowicy Quick Shift Bounce. Umożliwia on błyskawiczne korygowanie pozycji głowicy przy zmianie układu zdjęcia z pionowego na poziomy lub na odwrót. Dzięki temu niezależnie od sposobu trzymania aparatu można uzyskać spójny wygląd cieni na zdjęciach, a ponadto z łatwością fotografować w świetle odbitym.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Zastosowane w lampie pomysłowe rozwiązania dają jeszcze więcej możliwości twórczego kształtowania oświetlenia. System sterowania względną mocą błysku w trybie bezprzewodowym umożliwia niezależne nastawianie względnej mocy błysku w maksymalnie trzech zespołach lamp*. W efekcie można uzyskać wyrafinowane efekty oświetlenia wielopunktowego bez stosowania złożonych rozwiązań profesjonalnych. Dzięki odpornej na kurz i wilgoć obudowie lampa HVL-F43AM idealnie nadaje się nie tylko do codziennego fotografowania, lecz również do poważniejszych zastosowań w pomieszczeniach i w plenerze. Użytkownik ma do dyspozycji 22 poziomy mocy błysku — od 1/1 do 1/128 — nastawiane z dokładnością do 1/3 EV. Duża moc błysku idzie w parze z krótkim czasem ładowania, wynoszącym w przybliżeniu 2,9 s. Mimo rozbudowanego zestawu funkcji, lampa jest łatwa w obsłudze, co wynika z wysokiej jakości zastosowanego ekranu LCD i przycisków kierunku.

Uchwyt VCT-55LH

Uniwersalny uchwyt montażowy VCT-55LH pozwala na zamontowanie dodatkowych akcesoriów współpracujących z „zimną” stopką ISO. Jest przeznaczony do wszystkich aparatów Sony z mocowaniem A, jak również do sprzętu z mocowaniem bagnetowym E: aparatów NEX-5/NEX-3 i kamery HD Handycam NEX-VG10E. Uchwyt VCT-55LH umożliwia bezpieczne zamontowanie mikrofonu kierunkowego itp., gdy główna stopka aparatu jest zajęta przez inne urządzenie. Idealnie sprawdza się w parze z doczepianym monitorem LCD CLM-V55, który zapewnia czystość i dużą rozdzielczość podglądu podczas kręcenia filmów i wykonywania zdjęć.

Torba LCS-AMB

Torba LCS-AMB chroni aparat z mocowaniem A z założonym zmiennoogniskowym obiektywem standardowym. Sam aparat jest utrzymywany przez specjalną, podwieszoną przegrodę, która zarazem zapewnia łatwy dostęp do sprzętu. Wykończoną czarnym, trwałym poliestrem torbę można nosić na ramieniu, używając dostarczonego paska, trzymać w ręce za uchwyt lub przyczepić do paska od spodni. Wygodne kieszonki pozwalają na schowanie dwóch dodatkowych akumulatorów, zapasowej karty pamięci oraz przykrywki obiektywu. (Uwaga: torba nie jest przeznaczona na aparaty DSLR-A900/A850).

Osłona obiektywu ALC-SH111

Przeznaczona do obiektywów DT 35 mm F1,8 SAM i 85 mm F2,8 SAM okrągła osłona chroni obiektyw przez bezpośrednim padaniem promieni słonecznych i zapobiega powstawaniu refleksów i duszków.

 

* Sterowanie względną mocą błysku w trybie bezprzewodowym jest możliwe przy korzystaniu z lustrzanki DSLR-A900, DSLR-A850 lub DSLR-A700.

Główne dane techniczne zewnętrznej lampy błyskowej HVL-F43AM

 • Nazwa modelu HVL-F43AM
 • Liczba przewodnia 43 (m, przy 105 mm i ISO100)
 • Rozsył błysku 24 — 105 mm (15 mm przy użyciu wbudowanego dyfuzora)
 • Kontrola błysku: Kontrola przedbłysku, możliwość ręcznego nastawiania parametrów błysku, bezpośredni pomiar błysku przez obiektyw (TTL)
 • Ruchoma głowica: Blokada w położeniach 30° / 45° / 60° / 75° / 90° / 120° / 150° w górę, 8° w dół, 30° / 45° / 60° / 90° w prawo i 30° / 45° / 60° / 90° w lewo
 • Czas ładowania (pomiar Sony): Około 2,9 s (bateria alkaliczna)
 • Wydajność baterii (pomiar Sony): Ponad 200 cykli błysku (bateria alkaliczna)
 • Regulacja mocy błysku 22 poziomy: (1/1, 1/2, 1/4, 1/8, 1/16, 1/32, 1/64, 1/128), co 1/3 EV
 • Sterowanie względną mocą błysku w trybie bezprzewodowym: Możliwość sterowania 3 grupami przy korzystaniu z aparatu DSLR-A900/A850/A700
 • Inne cechy: Automatyczna regulacja balansu bieli z informacją o temperaturze barwowej; Automatyczna regulacja kąta rozsyłu uwzględniająca wielkość przetwornika obrazu; Synchronizacja z krótkimi czasami migawki; Błysk modelujący; Błysk próbny; Błysk wielokrotny. Zgodność z funkcją osłabiania przez aparat efektu czerwonych oczu. Wbudowany dyfuzor oraz karta odbijająca światło Ekran LCD o wysokiej jakości
 • Kompatybilna stopka: Stopka akcesoriów z automatyczną blokadą
 • Dostarczane wyposażenie: Podstawka, pokrowiec
 • Wymiary (szer. x wys. x gł.) Około 75 x 129 x 87 mm
 • Waga Około 340 g (bez baterii)
 • Źródło zasilania: Cztery ogniwa R6 jednakowego rodzaju (alkaliczne lub Ni-MH)
agdrtv24
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe