agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebook
Sony prezentuje na targach CES 2017 swoje najnowsze produkty

Sony prezentuje na targach CES 2017 swoje najnowsze produkty

SPRZĘT RTV / Telewizory / 2017-01-05 10:43:00

Nowe telewizory 4K HDR zapewniają jeszcze szerszy zakres jasności i większy kontrast, a dzięki połączeniu z unikatowym procesorem obrazu i technologiami wyświetlacza pozwalają na pełne wykorzystanie materiałów 4K HDR (High Dynamic Range — duży zakres dynamiki).

Pojawienie się serwisów z filmami, nośników 4K UHD Blu-ray, a ostatnio również gier na konsolę PlayStation®4 pokazuje dynamikę rozwoju świata HDR. Dokładne przetwarzanie obrazu ma dziś większe znaczenie niż kiedykolwiek i odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu fantastycznych wrażeń, zgodnych z zamierzeniem twórcy filmu lub gry. Znaczny postęp w dziedzinie obrazu HDR przyniosła technologia przetwarzania 4K HDR Processor X1™ Extreme, zastosowana we flagowej serii Z i powszechnie ceniona za zdolność do reprodukcji naturalnie wyglądającego obrazu z doskonale ukazanymi fakturami, głębią, kolorystyką oraz kontrastem. Obecnie, dzięki nowo ogłoszonym seriom telewizorów, potencjał systemu Sony 4K HDR Processor X1 Extreme staje się dostępny dla szerszego kręgu odbiorców.

Wyróżnikiem nowej serii XE93 jest udoskonalona technologia podświetlenia LED o nazwie Slim Backlight Drive+, pozwalająca sterować przyciemnianiem dokładniej niż wprowadzony wcześniej system Slim Backlight Drive. Dzięki rozmieszczeniu modułów LED na górnej i dolnej krawędzi ekranu oraz połączeniu z technologią lokalnego przyciemniania/rozjaśniania X-tended Dynamic Range™ PRO nowe telewizory zapewniają zdecydowanie większą jasność i wyjątkowy kontrast — 10-krotnie większy od kontrastu XDR*2 w standardowym telewizorze LED.   [[[zdjecie,21499,duze]]]

Aby zwiększyć wybór produktów 4K HDR, Sony wprowadza telewizory 4K HDR „BRAVIA OLED”, oparte na technologii OLED. Modele z serii A1 są źródłem zupełnie nowych wrażeń wizualnych, na które składa się jakość obrazu OLED, efekt działania procesora X1 Extreme, zupełnie nowy system reprodukcji dźwięku oraz niepowtarzalny wygląd. Matryca OLED wykorzystana w serii A1 zawiera ponad 8 milionów samorzutnie świecących pikseli. Niezrównana czerń, wierna kolorystyka, krystalicznie czysty obraz i praktycznie nieograniczony kąt widzenia owocują znacznie bogatszymi doznaniami wizualnymi. Kontrolę nad tą ogromną liczbą pikseli sprawuje procesor X1 Extreme, rozszerzający możliwości matrycy OLED, by zapewnić obraz 4K HDR o znakomitej jakości.

Innowacyjność rodziny BRAVIA OLED nie ogranicza się jednak do nadzwyczajnych parametrów obrazu. Modele z serii A1 to także pierwsze na świecie telewizory z dużym ekranem*1 emitujące dźwięk wprost z ekranu. Jest to możliwe dzięki nowej technologii Sony Acoustic Surface™, której twórcy wykorzystali ważną zaletę paneli OLED: brak systemu podświetlenia. Taka konstrukcja pozwala na idealne połączenie obrazu z dźwiękiem, nieosiągalne w zwykłym telewizorze. Powstające pole dźwiękowe jest zsynchronizowane z obrazem, nawet jeśli widz patrzy na ekran z boku. W połączeniu z bardzo szerokim kątem widzenia paneli OLED oznacza to niezrównane wrażenia wizualne i słuchowe bez względu na umiejscowienie telewizora z serii A1 względem widza. Technologia Acoustic Surface pozwoliła także wyeliminować konwencjonalne głośniki, rozmieszczone zazwyczaj wokół ekranu. Zaowocowało to nowoczesnym wzornictwem serii A1: sylwetką bez wyodrębnionej podstawy i bez żadnych elementów odrywających uwagę od obrazu. Obie nowe serie będą ponadto zgodne z systemem Dolby Vision™: formatem HDR opracowanym przez firmę Dolby Laboratories, który wraz z unikatowymi rozwiązaniami technicznymi Sony przyczyni się do dalszego wzbogacenia wrażeń wizualnych. [[[zdjecie,21497,duze]]]

Firma Sony zapowiedziała również, że w 2017 r. w sklepach pojawią się kolejne 3 serie telewizorów 4K HDR i 3 serie telewizorów Full HD HDR. Wszystkie należące do nich modele są oparte na firmowych technologiach Sony, które służą zagwarantowaniu najlepszej na rynku jakości obrazu. W wyposażeniu znajdzie się między innymi nowo opracowany procesor obrazu 4K HDR X1 (tylko w seriach XE90 i XE85). Bogatsza ekspresja wizualna uzyskiwana przez łączenie różnych technologii wyświetlaczy z firmowymi technologiami przetwarzania obrazu pozwala firmie Sony w dalszym ciągu rozpalać emocje klientów.

źrodło: sony/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe