agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebook
Sony prezentuje na targach CES 2018 nowe produkty...

Sony prezentuje na targach CES 2018 nowe produkty...

2018-01-09 08:37:10

We wtorek 9 stycznia (czasu lokalnego) w Las Vegas rozpoczynają się targi CES 2018, na których Sony Corporation („Sony”) zaprezentuje nową linię swoich produktów. Na stoisku firmy znajdzie się najnowszy sprzęt, w tym telewizory OLED 4K oraz bezprzewodowe, stereofoniczne słuchawki z systemem redukcji hałasu, zapewniające wysoką jakość dźwięku podczas ćwiczeń. Pokazane zostaną również najnowsze rozwiązania z dziedziny przetworników obrazu dla przemysłu motoryzacyjnego, które przyczynią się do rozpowszechnienia pojazdów autonomicznych. Oprócz tego dla zwiedzających przygotowano rozwiązania AI x Robotics oparte na sztucznej inteligencji, w tym - pierwszy raz poza Japonią - niedawno ogłoszonego robota rozrywkowego aibo

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek 8 stycznia, prezes i dyrektor generalny Sony Corporation Kazuo Hirai powiedział: „Mam mocne przekonanie, że w dziedzinie elektroniki użytkowej wciąż jeszcze możemy zrobić bardzo dużo, by wprowadzać innowacje i zapewniać poprzez nasze produkty ważne doznania twórcze i rozrywkowe”.

Zapis wideo konferencji prasowej jest dostępny pod następującym adresem: http://www.sony.com/ces2018pr

Najważniejsze z prezentowanych produktów i prototypów

Domowa rozrywka i dźwięk

Nowa seria telewizorów OLED 4K BRAVIA® AF8 jest wyposażona w procesor obrazu 4K HDR X1™ Extreme oraz unikatową technologię Sony Acoustic SurfaceTM . Technologia ta, zastosowana po raz pierwszy w zeszłym roku w cenionej serii A1, wprowadza wyświetlacz w wibrację i umożliwia emisję dźwięku bezpośrednio z ekranu. Seria AF8 wzbogaci ofertę telewizorów OLED 4K BRAVIA, a dzięki nowej, zajmującej mniej miejsca konstrukcji rozszerza możliwości umiejscowienia telewizora. Gwarantuje ponadto znakomite i naturalne połączenie obrazu z dźwiękiem, jakie może zapewnić tylko firma Sony.

W procesor X1 Extreme są także wyposażone telewizory LCD 4K BRAVIA z serii XF90. Nowa technologia X-Motion Clarity™ poddaje obraz filmowy precyzyjnej kontroli i przeciwdziała jego zamazywaniu się, dzięki czemu sceny przedstawiające szybkie akcje pozostają płynne i wyraźne. W rezultacie, oglądając kino akcji lub zmagania sportowe na dużym ekranie — do 75 cali1 — uzyskuje się niezamazany obraz o wysokiej jakości.

Na ekspozycji znajdzie się także prototyp procesora obrazu nowej generacji: X1TM Ultimate. Będzie on miał dwukrotnie większą zdolność przetwarzania w czasie rzeczywistym niż obecny model X1 Extreme. Celem wprowadzenia nowego układu jest zapewnienie najwyższej jak dotąd jakości obrazu BRAVIA poprzez wykorzystanie pełnego potencjału wyświetlaczy LCD i OLED. Na targach pokazany zostanie prototypowy wyświetlacz o rozdzielczości 8K wyposażony w procesor X1 Ultimate. Posłuży on do demonstracji przetwarzania w czasie rzeczywistym materiałów 8K HDR. Dzięki unikatowej technologii podświetlenia Sony szczytowa jasność obrazu będzie wynosić 10 000 cd/m2 — maksimum dla formatu HDR.

HT-ZF9 i HT-XF9000 to smukłe głośniki w formie listwy, które doskonale pasują wyglądem do telewizorów BRAVIA. Oba urządzenia obsługują najnowsze formaty audio: Dolby Atmos® oraz DTS:X™. Dzięki pionierskiej technologii Sony Vertical Surround Engine przednie głośniki każdego z modeli mogą wytwarzać trójwymiarową przestrzeń akustyczną. Warto podkreślić, że model HT-ZF9 to pierwszy na świecie 3.1-kanałowy głośnik w formie listwy obsługujący system Dolby Atmos.2 Łącząc nowe głośniki ze zgodnymi z systemem Dolby Vision™3 telewizorami z serii AF8 i XF90, jak również z odtwarzaczem Blu-ray 4K Ultra HD UBP-X700, można uzyskać prawdziwie zniewalające wrażenia, których źródłem będzie obraz 4K HDR oraz dźwięk w najnowszym formacie.

Bezprzewodowe, stereofoniczne słuchawki z systemem redukcji hałasu WF-SP700N reprodukują dźwięk o niezrównanej jakości, pomagający w utrzymywaniu aktywnego stylu życia. Są to pierwsze na świecie4 całkowicie bezprzewodowe słuchawki z systemem redukcji hałasu i odporną na zachlapanie wodą obudową spełniającą wymogi dla klasy ochrony IPX45. Model ten pozwala poświęcić całą uwagę uprawianemu sportowi lub ćwiczeniom przy ulubionej muzyce — i nie przejmować się zewnętrznym hałasem, spływającym potem czy padającym deszczem. W razie potrzeby tryb „Dźwięki otoczenia” zapewnia słyszalność zewnętrznych odgłosów podczas ćwiczeń — bez wyłączania muzyki. W grupie produktów przeznaczonych do uprawiania sportu ogłoszono także słuchawki bezprzewodowe z pałąkiem na szyję WI-SP600N.

Poinformowano także o rozszerzaniu oferty urządzeń zgodnych z asystentem głosowym. Sony zamierza zapewnić zgodność z asystentem Google6 takich produktów, jak wprowadzona w zeszłym roku, ceniona seria słuchawek bezprzewodowych 1000X oraz nowo ogłoszone modele WF-SP700N i WI-SP600N. Firma ma nadzieję, że udostępnienie asystenta Google w jej kolejnych urządzeniach pozwoli klientom korzystać z inteligentnych funkcji we wszystkich aspektach codziennego życia, w domu i poza nim.

Sony przeprowadzi ponadto pokaz działania asystenta audio w praktyce. Odbędzie się on w zasymulowanym środowisku salonu i kuchni wyposażonych w gamę produktów audiowizualnych Sony. Poza odtwarzaniem muzyki i materiałów wideo asystent Google w telewizorach BRAVIA7 oraz ubiegłorocznym inteligentnym głośniku LF-S50G może łączyć się z szeregiem urządzeń i usług Internetu rzeczy w celu sterowania urządzeniami domowymi, przekazywania najnowszych wiadomości czy wykonywania zakupów przez Internet. Telewizor BRAVIA obsługuje ponadto sterowanie komendami głosowymi przesyłanymi poprzez głośniki Amazon Echo, Google Home i LF-S50G9.

źródło" sony/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe