agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Sony wprowadza superminiaturowy, wytrzymały i wodoodporny model RX0

Sony wprowadza superminiaturowy, wytrzymały i wodoodporny model RX0

SPRZĘT FOTOGRAFICZNY / Aparaty cyfrowe / 2017-08-31 14:17:00

Firma Sony ogłosiła, że w jej ofercie pojawi się aparat nowego rodzaju, który daje zupełnie nowe możliwości rejestracji obrazu i pozwala korzystać z szerokiego wachlarza niedostępnych dotąd środków wyrazu. Model RX0 (oznaczenie: DSC-RX0) łączy znakomitą jakość obrazu, będącą znakiem rozpoznawczym serii Sony RX, z zawansowanymi możliwościami fotografowania i filmowania. A wszystko to w wytrzymałej obudowie o bardzo małych wymiarach.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Model RX0 został zaprojektowany, by ułatwić twórcze fotografowanie i filmowanie — bez wcześniejszych ograniczeń. Z powodzeniem może służyć zarówno do wykonywania zdjęć, jak i nagrywania filmów w każdych warunkach, jak również pracować w zestawie wielu aparatów używanym do stworzenia porywającej, ukazującej temat z różnych perspektyw serii fotografii, filmów lub ujęć do wyświetlenia w silnie zwolnionym tempie. Jego minimalne wymiary i wszechstronność ułatwiają nowatorskie podejście do wyzwań fotograficznych i filmowych — zawsze z gwarancją wysokiej jakości efektu końcowego.

Zaledwie 110 g wagi i wymiary 59 x 40,5 x 29,8 mm (szer. x wys. x gł.) jakościowo zmieniają wyobrażenia o granicach miniaturyzacji zaawansowanego aparatu kompaktowego. Model RX0 może pracować samodzielnie i rejestrować zdjęcia oraz filmy w każdych warunkach: w deszczu, pod wodą, w zapyleniu lub miejscach piaszczystych. Równie dobrze nadaje się do użytku w zestawach wielu aparatów, służących do ukazania tematu w różnych ujęciach.

Nieograniczone pole dla wyobraźni

Poza typowymi zastosowaniami do zdjęć „bullet time” i „time slice” aparat RX0 może pracować w systemach złożonych z wielu aparatów, zapewniających mnóstwo nowych możliwości rejestracji obrazu i przybierających najróżniejsze konfiguracje. Bezprzewodowy sterownik radiowy Sony FA-WRC1M pozwala wyzwalać nawet 15 aparatów RX0, a aplikacja PlayMemories™ Mobile umożliwia bezprzewodowe podłączenie pięciu tych urządzeń. Dzięki znakomicie zbilansowanym wymiarom i wadze aparat można mocować w trudno dostępnych miejscach, uzyskując nadzwyczajne ujęcia z nowych perspektyw.

Trwają też prace nad rozwiązaniem umożliwiającym podłączenie więcej niż sześciu aparatów RX0 za pośrednictwem punktu dostępowego. Zostanie ono wprowadzone w styczniu 2018 r. poprzez aktualizację wewnętrznego oprogramowania.

Z myślą o użytkownikach zainteresowanych bardziej niezawodnym połączeniem przewodowym w styczniu 2018 r. wprowadzony także zostanie moduł sterowania aparatem.

Ogromne możliwości

W aparacie RX0 wykorzystano cały szereg zaawansowanych rozwiązań technicznych firmy Sony. 15,3-megapikselowy przetwornik obrazu Exmor RSCMOS typu 1,0" połączono z procesorem obrazu BIONZ X i niewymiennym, szerokokątnym obiektywem ZEISS® Tessar T 24 mm F4, co pozwoliło uzyskać wysoką rozdzielczość i mniejszy poziom zniekształceń fotografii RAW i JPEG oraz filmów we wszystkich obsługiwanych formatach. Aparat może wykonywać zdjęcia z szybkością do 16 kl./s. Jest wyposażony w migawkę niwelującą zniekształcenia o minimalnym czasie otwarcia 1/32 000 sekundy, dzięki czemu pięknie i dokładnie odwzorowuje nawet obiekty w szybkim ruchu. Ze względu na minimalne wymiary model RX0 nie zwraca uwagi fotografowanych osób i dlatego zwiększa szanse na uzyskanie dobrych jakościowo, naturalnie wyglądających ujęć codzienności.

Do atutów modelu RX0 należy wodoodporność do głębokości 10 metrów, a po zamontowaniu w nowej obudowie MPK-HSR1 — aż do 100 metrów. Aparat jest też odporny na uderzenia— wytrzymuje upadek z wysokości do 2 metrów — i nazmiażdżenie wskutek oddziaływania sił do 200 kG / 2000 N. Połączenie tych cech nadaje mu wytrzymałość umożliwiającą pracę w warunkach wykluczających użycie zwykłego aparatu. Pozwoli to użytkownikom tworzyć materiały nie do uzyskania tradycyjnym sprzętem. Deszcz, piasek, mała ilość miejsca i zapylenie przestaną być przeszkodami.

Doskonałe filmy

Aparat RX0 to urządzenie przeznaczone zarówno do nagrywania filmów, jak i fotografowania. Świadczy o tym rozbudowany zestaw funkcji do filmowania, pozwalających uzyskać wspaniałe, twórcze nagrania. Jedną z nich jest tryb nagrywania ujęć do wyświetlenia w silnie zwolnionym tempie, w którym aparat RX0 może rejestrować nawet 1000 klatek na sekundę i zmienić najzwyklejszy moment w coś wspaniałego. Łącze HDMI umożliwia reprodukcję „czystego”, niepoddanego kompresji sygnału o rozdzielczości 4K w celu zapisania go na rejestrator zewnętrzny. W dokładnym nastawaniu ostrości pomagają funkcje powiększania obrazu i wyróżniania ostro ujmowanych fragmentów, a profile obrazu i krzywa S-Log2 dają swobodę urzeczywistniania własnych wizji twórczych. Podczas filmowania wieloma aparatami niezastąpione okażą się funkcje kodu czasowego i bitów użytkownika, znakomicie ułatwiające późniejszy montaż materiału. Do kontroli nad ujęciem można też wykorzystywać wstępnie zaprogramowane ustawienia ostrości.

Pełna oferta akcesoriów

Aby umożliwić pełne wykorzystanie aparatu RX0, wprowadzono też wiele nowych akcesoriów. Należy do nich obejma VCT-CGR1, która zwiększa uniwersalność całego systemu, obudowa MPK-HSR1umożliwiająca nurkowanie z aparatem RX0 na głębokość do 100 metrów, osłona przewodu CPT-R1, zapasowy ochraniacz obiektywu VF-SPR1, zestaw adaptera do filtrów VFA-305R1 (w którego skład wchodzi adapter do filtrów, osłona przeciwsłoneczna obiektywu i ochraniacz wielopowłokowy), akumulator NP-BJ1 i zestaw akcesoriów ACC-TRDCJ. 

źródło: sony/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe