agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Stadler Form z certyfikacją PZH

Stadler Form z certyfikacją PZH

ZDROWIE I URODA / Uzdatnianie powietrza / 2019-02-04 21:09:34

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowy Zakład Higieny przyznał atest higieniczny urządzeniom marki Stadler Form. Tym samym modele oczyszczaczy powietrza Roger oraz Roger little mogą posługiwać się logiem „produkt z atestem PZH”. Uzyskanie przez firmę Stadler Form polskiego atestu Państwowego Zakładu Higieny potwierdza, że produkty te charakteryzują się najwyższą jakością.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Narodowy Instytut Higieny jest jedną z najstarszych instytucji zdrowia publicznego w Polsce. Od blisko stu lat kształtuje rynek zdrowia publicznego oraz pomaga monitorować czynniki ryzyka zawarte w żywności, wodzie czy powietrzu, którym oddychamy. Misją Instytutu jest również promocja zdrowego trybu życia. Realizowane przez specjalistów pracujących w zakładach PZH zadania, prowadzą do zwiększenia świadomości konsumentów w zakresie ważnych dla zdrowia czynników. Certyfikacja Instytutu i odznaczenie „produkt z atestem PZH” gwarantują, że urządzenia opatrzone symbolem atestu, nie mają negatywnego wpływu na zdrowie bądź środowisko.

Nadrzędnym celem szwajcarskiej marki Stadler Form jest dostarczanie konsumentom na całym świecie zamkniętych w atrakcyjnej formie technologii, które poprawiają jakość powietrza. W przypadku modeli oczyszczaczy Roger marka wykorzystuje najbardziej nowoczesne metody filtracji powietrza. Mamy tu do czynienia z filtrem wstępnym oraz specjalnie opracowanym Dual Filtr™, który łączy filtr HEPA z aktywnym węglem. Uzyskanie atestu Państwowego Zakładu Higieny potwierdza, że urządzenia Stadler Form Roger są bezpieczne zarówno do użytku w naszych domach jaki i miejscach publicznych takich jak szpitale czy biura w których codziennie pracujemy.

Dbanie o czystość powietrza w dzisiejszych czasach to jeden z wiodących tematów w opinii publicznej. Jak istotny jest wpływ powietrza dla zdrowia człowieka, komentuje Lek. med. Magdalena Napora-Grabowska - Specjalista alergologii i chorób płuc:

„Człowiek dorosły wykonuje od 12 do 24 wdechów na minutę, każdorazowo wdychając 150 ml powietrza w przypadku kobiet i 200 ml w przypadku mężczyzn. Dane te pokazują jak ważny jest jego skład i jak duże to ma znaczenie dla naszego zdrowia. Drogi oddechowe przygotowują wdychane powietrze poprzez regulację temperatury, nawilżanie, oczyszczanie. U zdrowych ludzi powyższe mechanizmy mogą stawać się niewydolne np. w przypadku zwiększenia zanieczyszczenia powietrza poprzez: np. spaliny ze szczególnym uwzględnieniem spalin z silników DIESLA, smog, wyziewy z fabryk w zindustrializowanych rejonach, grzyby, roztocza”

Dzięki obecności w naszych domach takich urządzeń jak oczyszczacze powietrza Stadler Form Roger, powietrze staje się czystsze, przejrzystsze, a my dzięki temu nie musimy martwić się o jego jakość.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe