agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Suszarka automatyczna – jak podłączyć i gdzie zamontować?

Suszarka automatyczna – jak podłączyć i gdzie zamontować?

DUŻE AGD / Pralki / Suszarki / 2020-10-01 12:29:57

Suszarki bębnowe do ubrań nie są tak popularne w naszym kraju, jak choćby za oceanem. Jednak ci, którzy mieli z nimi styczność wiedzą, że pranie wyjęte z suszarki jest doskonale wysuszone, miękkie i puszyste, a do tego pozbawione zagnieceń. Co więcej, nowoczesne suszarki kondensacyjne są bardzo łatwe w montażu, a ich obsługa jest dziecinnie prosta. Sprawdźmy zatem, jak podłączyć suszarkę automatyczną i gdzie ją ulokować w domu. 

Jak jest zbudowana suszarka automatyczna do ubrań?

Jeśli chodzi o wygląd i obsługę, suszarki bębnowe są bardzo podobne do pralek. Mają wbudowany panel sterowania z wyświetlaczem, przyciski oraz pokrętło, za pomocą którego można wybrać odpowiedni program suszenia. Bardzo ważnym elementem suszarki jest bęben, który przeważnie wykonany jest ze stali nierdzewnej. W niektórych modelach producenci montują wewnętrzne oświetlenie bębna, co jest szczególnie przydatne, gdy cykl suszenia nastawiamy po zmroku. Ważną funkcją bębna jest możliwość zmiany jego kierunku obrotów. Poza tym suszarki na pranie mają wyjmowane zbiorniki na wodę, filtr, w którym gromadzą się zanieczyszczenia, kratkę wentylacyjną, a także osobny skraplacz.

Czy konieczne jest podłączenie suszarki do odpływu?

Suszarki kondensacyjne są tak skonstruowane, że nie wymagają podłączenia ani do odpływu, ani do kanału wentylacyjnego, tak jak było w przypadku suszarek wywiewowych. Mają bowiem specjalne zbiorniki, które skraplają wodę. Wystarczy więc dbać o regularne opróżnianie takiej szuflady. Najlepiej jest to robić po zakończeniu każdego cyklu suszenia, aby nie dopuścić do przepełnienia szuflady, co będzie skutkowało zatrzymaniem procesu suszenia. Istnieje również możliwość podłączenia suszarki do odpływu – w zasadzie przebiega to w ten sam sposób jak montaż pralki. Producenci do niektórych modeli dołączają nawet specjalne przyłącze. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że nie trzeba na bieżąco opróżniać zbiornika, ponieważ odprowadzenie wody z suszarki przebiega automatycznie.

Suszarka automatyczna – jak podłączyć?

Dzięki temu, że suszarka bębnowa do ubrań nie wymaga podłączenia do odpływu, jej montaż jest bardzo prosty. Można ją bowiem ustawić w dowolnym pomieszczeniu w domu – w łazience, kuchni, przedpokoju, a nawet ukryć w szafie. Jest jednak kilka warunków montażowych. Przede wszystkim suszarka automatyczna musi mieć zasilanie, dlatego konieczne jest ulokowanie jej w pobliżu gniazdka elektrycznego. Co więcej, urządzenie powinno stać na równej powierzchni, a jego ciężar opierać się na nóżkach. Musimy również pamiętać, aby pozostawić widoczną kratkę wentylacyjną. Przed pierwszym uruchomieniem, warto dokładnie zapoznać się ze schematem budowy i instrukcją obsługi suszarki. 

Gdzie ustawić suszarkę do ubrań?

Skoro już wiemy, jak podłączyć suszarkę automatyczną, zastanówmy się, gdzie możemy ją ustawić. Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie suszarki w łazience obok pralki, gdyż zapewnia wygodę podczas przekładania ubrań z jednego bębna do drugiego. Niestety jest to rozwiązanie zarezerwowane jedynie dla dużych łazienek czy pralni. Jeśli mamy małą łazienkę, możemy dokupić specjalny łącznik i zamontować suszarkę na pralce. To bezpieczny sposób montażu, który również usprawni cały proces prania i suszenia ubrań. Należy jednak pamiętać, że to suszarka musi znaleźć się na pralce – nigdy odwrotnie. Co więcej, oba urządzenia muszą mieć jednakową szerokość i głębokość. Jeśli pralka jest mniejsza od suszarki, nie będziemy mogli zamontować urządzeń w kolumnie.

Zachęcamy do sprawdzenia oferty suszarek automatycznych TUTAJ.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe