agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Telewizor do nowoczesnego salonu - na jakie parametry zwrócić uwagę?

Telewizor do nowoczesnego salonu - na jakie parametry zwrócić uwagę?

SPRZĘT RTV / Telewizory / 2021-11-20 08:51:08

Trudno wyobrazić sobie współczesny salon bez tak istotnego elementu jakim jest telewizor. Nie bez powodu umieszcza się go zwykle w centralnej części pomieszczenia. Stanowi główny punkt do którego udają się domownicy poszukujący rozrywki. Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie do nowoczesnego wnętrza? Podpowiadamy.

Rozmiar ekranu

Na pewno pierwszą kwestią jaką należy brać pod uwagę przy zakupie jest rozmiar ekranu, a więc przekątna wyrażona w calach. Zasada jest względnie prosta. Do dużych przestrzeni warto wybrać taki o większej przekątnej, natomiast w małych salonach wystarczy niewielki ekran, aby móc komfortowo korzystać z codziennej rozrywki.

Rozpatrując wielkość ekranu należy także brać pod uwagę rozdzielczość. Współcześnie największym zainteresowaniem cieszą się telewizory Ultra HD. Jest to format 3840 × 2160 pikseli. Idealnie sprawdza się przy średnich i dużych telewizorach, natomiast do tych mniejszych, na przykład do 32 cali powinno wystarczyć zaledwie Full HD, czyli rozdzielczość 1920 × 1080 pikseli. Aby dostrzec najdrobniejsze detale i cieszyć się wysoką jakością obrazu warto właśnie zainteresować się technologią Ultra HD. Natomiast pasjonaci bardzo dużych ekranów i filmowych wrażeń powinni sprawdzić telewizory 8K, które posiadają 7680 × 4320 pikseli rozdzielczości. Nie jest to jednak wcale tani produkt. Dlatego warto poczekać na promocyjne ceny, których można uświadczyć zwłaszcza podczas NEO24 black friday.

Tryb HDR

Aby uzyskać więcej detali i móc cieszyć się wysoką jakością obrazu i dużą ilością szczegółów, zwłaszcza w ciemnych lub mocno oświetlonych kadrach, warto wybrać model urządzenia z trybem HDR. Technologia ta sprawdza się świetnie zwłaszcza w przypadku droższych i większych modeli telewizorów. Aby podjąć decyzję o tym czy warto mieć taką funkcję, należy na żywo porównać kilka sprzętów w sklepie, ponieważ jest to kwestia dość indywidualna. Część osób dostrzeże istotne detale, a dla innych nie będzie to warte dodatkowych pieniędzy.

System operacyjny

Współcześnie trudno wyobrazić sobie nowoczesny telewizor bez zaawansowanego systemu operacyjnego. Dzisiejsze urządzenia pozwalają wygodnie rozsiąść się na kanapie i nie tylko oglądać filmy lub programy telewizyjne. Umożliwiają także korzystanie z ogromu aplikacji. Android TV to jeden z najpopularniejszych systemów operacyjnych do współczesnych telewizorów. Równie ciekawą alternatywą są także inne, na przykład webOS lub Google TV i wiele innych. Ostateczny wybór powinien być podyktowany wyłącznie  własnymi potrzebami i preferencjami.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe