agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
 Telewizor plazmowy 3D Panasonic nagrodzony

Telewizor plazmowy 3D Panasonic nagrodzony

2011-01-21 10:38:59

Plazmowy telewizor Full HD 3D VIERA TC-P50VT25 otrzymał dwie prestiżowe nagrody TV Innovation Awards w kategoriach „3D Technology” i „TV Performance”. Nagrody zostały ogłoszone podczas imprezy TV 3.0 - Innovations in TV Content & Delivery, która odbyła się w dniach 7-8 grudnia w Los Angeles.

Nagrody TV Innovation Awards, przyznawane w 14 różnych kategoriach, honorują najbardziej innowacyjne firmy i produkty w branży telewizyjnej. Plazmowy telewizor Full HD 3D VIERA TC-P50VT25 (sprzedawany w Poslce jako TX-P50VT20) firmy Panasonic zdobył uznanie branży i wyznaczył nowy standard domowej rozrywki Full HD 3D. We współpracy z okularami Panasonic z aktywną migawką telewizor VIERA VT25 wyświetla obraz, który pozwala konsumentom zanurzyć się w akcji i zapewnia zupełnie nowy poziom realizmu. Nie wszystkie telewizory 3D są sobie równe. Dzięki materiałom o krótkim czasie zanikania luminescencji oraz technologiom Infinite Black Panel Pro (natywny kontrast 5 000 000:1) obrazy Full HD 3D generowane przez telewizor plazmowy Full HD 3D VIERA TC-P50VT25 cechują się znakomitym realizmem oraz żywą klarownością i powoduja, że widz może poczuć się częścią oglądanego programu.

Technologia plazmowa 3D firmy Panasonic, rozwiązuje problemy z jakością i rozmyciem obrazu występujące w innych systemach 3D i powoduje, że obraz ma tę samą wysoką rozdzielczość, do której przywykli użytkownicy telewizorów Full HD 2D. Telewizory Full HD używają technologii sekwencyjnego wyświetlania klatek. Aby uzyskać obraz 3D o rzeczywistej rozdzielczości Full HD, Panasonic VT25 używa nowych, szybszych materiałów fosforyzujących (o krótkim czasie gaśnięcia), które — w połączeniu ze sterowaniem podpolowym 600 Hz — naprzemiennie wyświetlają obrazy 1920x1080 Full HD z częstotliwością 60 klatek na sekundę dla każdego oka. Dzięki okularom z aktywną migawką ludzki mózg łączy obrazy i interpretuje je jako scenę Full HD 3D, co przekłada się na niezwykle realistyczne wrażenia wizualne, odzwierciedlające to, co ludzkie oko postrzega w rzeczywistym świecie.

TV Innovation Awards — informacje

W miarę, jak branża telewizyjna zmierza w kierunku usług i treści dostarczanych „na żądanie”, z dostępem o dowolnej porze i za pomocą preferowanego urządzenia, pojawia się wiele nowych pożliwości. Celem nagród TV Innovation Awards jest wyróżnianie najbardziej pomysłowych firm, które tworzą produkty i usługi rozwijające nowe technologie w dziedzinie telewizji. Nagrody, przyznawane przez niezależne jury ekspertów branżowych pod egidą IMS Research, pozwalają firmom pochwalić się innowacyjnymi produktami lub rozwiązaniami przed szerokim i zróżnicowanym audytorium.

Technologia 3D firmy Panasonic — informacje

Panasonic oferuje telewizory plazmowe Full HD 3D VIERA o pięciu rozmiarach ekranu - klasy 42-calowej (przekątna 41,6”), klasy 46-calowej (przekątna ekranu 46,0”), klasy 50-calowej (przekątna 49,9”), klasy 58-calowej (przekątna 58,0”) oraz klasy 65-calowej (przekątna 64,7”). Ponadto Panasonic oferuje trzy profesjonalne plazmowe monitory Full HD 3D: klasy 85-calowej (przekątna 85,3”), klasy 103-calowej (przekątna 102,5”) oraz największy na świecie ekran plazmowy klasy 152-calowej (przekątna 152”), który niebawem wejdzie do sprzedaży. Wszystkie telewizory Panasonic VIERA i profesjonalne modele Full HD 3D są zarazem telewizorami Full HD, które wyświetlają doskonały obraz wysokiej rozdzielczości w dwóch wymiarach (2D). Rodzina telewizorów plazmowych Full HD 3D VIERA (serie VT i GT) w połączeniu z odtwarzaczami Blu-ray 3D DiscTM (DMP-BDT100, DMP- BDT300, DMP-BDT350) firmy Panasonic zapoczątkowują nową erę wizualnej rozrywki, oferując wrażenia 3D dorównujące tym, których można doświadczyć na sali kinowej. Ponadto w tym roku Panasonic i DIRECTV dokonały przełomu w domowej rozrywce 3D, wprowadzając n3DTM powered by Panasonic - kanał DIRECTV poświęcony wyłącznie programom 3D. Kanał n3D powered by Panasonic jest dostępny bez dodatkowych opłat dla milionów klientów DIRECTV HD i oferuje szeroką gamę sportowych i rozrywkowych programów 3D. Panasonic jest wyłącznym sponsorem DIRECTV n3D, jednego z trzech kanałów 3D DIRECTV, które dostarczają filmy, sport i rozrywkę od najlepszych światowych producentów 3D. W lipcu 2010 roku Panasonic zapoczątkował nowy etap ery 3D, przedstawiając Panasonic HDC-SDT750 — pierwszą konsumencką kamerę 3D, która wykorzystuje wymienny obiektyw 3D, umożliwiając filmowanie realistycznej trójwymiarowej treści i odtwarzanie jej na telewizorach HD obsługujących 3D2 — oraz aparat LUMIX GH2 z wymiennym obiektywem 3D przeznaczonym do robienia trójwymiarowych zdjęć. W 2010 roku Panasonic otrzymał nagrodę od International 3D Society im. Charlesa Wheatstone’a za rolę w edukowaniu konsumentów i profesjonalistów w dziedzinie technologii 3D oraz wkład w rozwój tej technologii na całym świecie. Więcej informacji o technologii Full HD 3D firmy Panasonic można znaleźć pod adresem www.panasonic.com/3D

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe