agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebook
Test głośnika Sound To Go MP250 marki Edifier

Test głośnika Sound To Go MP250 marki Edifier

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Głośniki / 2011-11-04 09:10:00

Redakcja agdrtv24.pl miała okazję przetestować dwa modele głośników marki Edifier: Sound To Go oraz Aurora. W tym artykule zajmiemy się przedstawieniem modelu Sound To Go, test drugiego zestawu już wkrótce na stronie naszego portalu.

 

 

 

[[[zdjecie,4655,prawa]]] Prezentowany produkt jest głośnikiem poprawiającym brzemienie laptopa, ale z powodzeniem może być używany z innymi urządzeniami np. z odtwarzaczem MP3. Głośnik zapakowany jest w estetyczyne pudełko przypominające nieco desing opakowań produktów marki Apple. W środku znajduje się głośnik zapakowany w pokrowiec z czarnej tkaniny, komplet kabli (USB i audio) oraz instrukacja obsługi. Sam głośnik wykonany jest z  solidnych materiałów, posiada metalową, srebrną obudowę i metalową czarną maskownicę.

 

Podłączenie urządzenia i obsługa

Głośnik może pracować w dwóch trybach:

  1. Podłączony poprzez kabel USB do komputera wykrywany jest przez system operacyjny jako karta dźwiękowa USB. Wg. instrukcji obsługuje systemy z rodziny Windows oraz MAC - nam bez problemów udało się uruchomić głośnik również w systemie Linux. Nie są wymagane żadne zewnętrzne sterowniki.
  2. Urządzenie może służyć również jako głośnik, który można podłaczyć np. do odtwarzacza MP3 dzięki dołączonemu kablowi Audio, poprzez port AUX IN, jednak przy tej konfiguracji i tak potrzebne jest zasilanie z portu USB np. poprzez ładowarkę.

Urządzenie posiada tylko jeden przycisk do podgłaśniania, aby zmniejszyć głośność należy nacisnąć i przytrzymać. Natomiast aby zwiększyć moc dźwięku trzeba krótko, jednostajnie  naciskać przycisk.

Parametry techniczne

Moc wyjściowaRMS 2Wx2 (THD+N=10%, fo=1KHz
Odległość poziomu szumów>= 75dB(a)
Zniekształcenie=< 1%
Skuteczność wejścia

USB: 800mV ± 50mV (THD +N=1%)

AUX: 500mV ± 50mV (THD +N=1%)

Wejścia audioUSB/AUX
Subwoofer1,25 cala(32mm), ekranowany magnetycznie, 5 ohm
Wymiary głośnika261mm (szer.) x 36mm (wys.) x 44mm (gł.)
Waga netto ok. 0.33 kg

Jakość dźwięku

Jak na tak mały produkt jesteśmy mile zaskoczeni jakością dźwięku. Głośniki podłączone do laptopa marki Acer grają znacznie lepiej niż standardowe. Z podłączonym głośnikiem dźwięk jest dużo przyjemniejszy, odczuwa się pełniejsze pasmo. Ważne jest miejsce położenia głośnika, gdy głośnik leży "w kącie" między ekranem, a klawiaturą daje się odczuć trochę lepszy bas niż np. jeśli głośnik trzymamy w powietrzu.

Podsumowanie

Głośnik jest ciekawą propozyjcą dla osób mających laptopa ze słabymi standardowymi głośnikami i chcących posłuchać muzyki, czy obejrzeć film o lepszym brzmieniu. Produkt dostał również prestiżową nagrodę reddot design award winning 2011. Poniżej prezentujemy plusy i minusy testowanego sprzętu:

plusyminusy
solidna i dobrej jakości metalowa obudowabrak zasilacza w zestawie umożliwiającego podpięcie głośnika do gniazdka sieciowego i używania portu AUX bez potrzeby podpinania kabla USB do komputera
zdecydowanie lepsza jakość dźwięku niż standardowe głośniki kabel USB mógłby być automatycznie zwijany do potrzebnej długości
 port AUX 
 ciekawy design który zdobył nagrodę reddot design