agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Test golarki Panasonic ES-LT6N [wideo]

Test golarki Panasonic ES-LT6N [wideo]

ZDROWIE I URODA / Golarki męskie / 2016-03-04 20:08:00

Testów golarek elektrycznych w „Internetach” można znaleźć sporo, ale przyznam się szczerze nigdy nie czytałem i nie oglądałem tych materiałów, bo po prostu nie wierzę ich autorom! Mam do tego prawo. Tym bardziej, że muszę/chcę golić się często. Praktycznie codziennie. Znam swoją skórę dobrze, wiem jak reaguje na podrażnienia, gdzie jest twardsza, a gdzie bardziej miękka. Zdaje sobie sprawę z tego jak wygląda moja twarz i szyja po „zastosowaniu” jednorazówki, golarki elektrycznej, czy zwykłej maszynki do golenia. Na sucho, mokro, z pianką, żelem, czy z wodą. Nie liczyłem, ale już jakieś dobre piętnaście lat doświadczenia na tym polu mam, więc…

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

[[[zdjecie,19572,duze]]]

Specjalnie na potrzeby testu nie goliłem się dwa tygodnie. Ukochana żona Ania i pięciomiesięczny synek Tobiasz po pewnym czasie niechętnie się już do mnie przytulali, no ale czego nie robi się dla dobrego testu. Jak mawiał klasyk, który ostatnio wraca w wielkim stylu: „nie chcem, ale muszem”.

[[[zdjecie,19573,duze]]]

Na tapetę bierzemy golarkę elektryczną Panasonic ES-LT6N z trzema ostrzami. Dodam, że obecnie jestem posiadaczem innej golarki elektrycznej, czołowego producenta i zadowolony jestem tak w 80%. Minusem jest czyszczenie pod bieżącą wodą, które sprawia, że urządzenie zacina się oraz słabsza moc, przy rozładowanej baterii. No, ale wróćmy do naszego głównego bohatera.

Wygląd

Golarka Panasonic ES-LT6N może się podobać. Ładnie zapakowane urządzenie, instrukcja obsługi, olejek do konserwacji, ładowarka i eleganckie etui. Samo urządzenie wygląda bardzo dobrze. Lekkie, dobrze wyprofilowane oraz designerskie… nie tylko zjadacze glonów, weganie i fani Biedronia byliby happy! Trzeba przyznać, że golarka Panasonic ES-LT6N wygląda bardzo dobrze. Nie będę wymyślał tutaj żadnych wyszukanych wyrazów, golarka jest po prostu ładna! Wygląda na masywną, męską. Produkt firmy Panasonic dobrze leży w dłoni, posiada jasny i czytelny wyświetlacz, który pokazuje nam poziom naładowania baterii. Co ważne golarkę wyposażono w funkcję szybkiego golenia. Jeśli nie masz czasu, a bateria jest rozładowana, to wystarczy, że podłączysz urządzenie do gniazdka na 5 minut i na jedno golenie na pewno wystarczy. Aby w pełni naładować akumulator potrzebujemy 45 minut (producent podaje, że 1 godzinę - http://www.panasonic.com/pl/consumer/pielegnacja-ciala/dla-m_czyzn/golarki/es-lt6n.html - pod tym linkiem znajdziecie również informację co do rozmiarów i wagi golarki). I kolejny duży plus. Przy słabszej baterii urządzenie nie zacina i nie rwie. Głowica Mulit-Flex 3d porusza się swobodnie i idealnie dolega do twarzy, tak więc nie mogłem narzekać na jakość golenia. Co ciekawe produkt firmy Panasonic wyposażono w czujnik sterujący siłę działania ostrzy, w przypadku większego zarostu. Brawo!

[[[zdjecie,19576,duze]]]

[[[zdjecie,19577,duze]]]

[[[zdjecie,19578,duze]]]

[[[zdjecie,19579,duze]]]

No to golimy!

Twardy i mocny zarost na sucho w pierwszej kolejności dobrze jest przyciąć trymerem, gdyż dla ostrzy głowicy, mój dwutygodniowy zarost, to po prostu za duże wyzwanie. Szczerze najlepszy trymer z jakiego kiedykolwiek korzystałem. Szybko, lekko, zwinnie i sprawnie.

Golenie głowicą mniejszego zarostu też jest komfortowe. Trzy ruchome ostrza wykonują dobrą robotę, czy to w okolicach uszu, ust czy nosa. Gorzej wygląda sytuacja na szyi, zdecydowanie jednak lepiej niż w przypadku mojej obecnej golarki elektrycznej (no dobra zdradzę, mam Philipsa. A w sumie to coś mi się wydaje, że już miałem), w przypadku której mam wybór: albo mega podrażniona skóra, albo poprawka jednorazówką. W przypadku Panasonica muszę troszkę się „namachać głowicą”, trwa to dłużej, ale nie muszę już poprawiać, a skóra nie jest tak mocno podrażniona. Właściwie to nie była w ogóle. Więc jak dla mnie duży plus, choć wiem, że może być jeszcze lepiej/skuteczniej.

[[[zdjecie,19574,duze]]]

[[[zdjecie,19575,duze]]]

Czyszczenie urządzenia

O golarki trzeba dbać! Po każdym goleniu należy produkt umyć pod bieżącą wodą i tu kolejny plusik - w przypadku Panasonica można to robić bez rozbierania urządzenia na drobne elementy. Nie zapominajcie także o konserwacji sprzętu, pozwala to nam na zachowanie golarki na dłużej w dobrym stanie.

Podsumowanie

Ruchoma głowica Mulit-Flex 3d z trzema ostrzami miała być najmocniejszą stroną urządzenia, a niestety nie jest. Nie da się jednak ukryć, że golarka Panasonic ES-LT6N jest decydowanie lepsza niż konkurencyjne produkty dostępne na rynku.

Zalety:

  • Design,
  • Trymer,
  • Wodoodporna, tzn. wodoodporna, a nie „pseudowodoodporna”,
  • Jakość

Wady:

  • Ruchoma głowica z trzema ostrzami miała być najmocniejszą stroną urządzenia, a „odniosłem namacalne wrażenie”, że niestety tak nie jest.

[[[zdjecie,19582,duze]]]

[[[zdjecie,19580,duze]]]

[[[zdjecie,19581,duze]]]

[[[zdjecie,19583,duze]]]

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe