agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Test nawigacji TomTom 510

Test nawigacji TomTom 510

GPS / 2015-10-26 09:19:00

Tym razem do naszych testów trafiła nawiagacja samochodowa TomTom 510. Zapraszamy do zapoznania się z krótką recenzją na temat tego urządzenia.

Nawigację testowaliśmy na terytorium Stanów Zjednoczonych podczas urlopu. Model TomTom 510 posiada dożywotnią aktualizację map całego świata, dlatego mieliśmy możliwość przetestowania jej na innym kontynencie.

Zawartość pudełka i jakość wykonania

Nawigacja  TomTom 510 wykonana jest z materiałów bardzo dobrej jakości, tworzywo jest twarde i odporne na zarysowania. Kolor grafitowy powinien pasować do wnętrzna każdego auta. Tylna ścianka służy jako głośnik.

[[[zdjecie,18721,duze]]]

[[[zdjecie,18722,duze]]]

[[[zdjecie,18723,duze]]]

W pudełku znajduje się uchwyt, przejściówka do zasilania z gniazda zapalniczki oraz kabel USB, który służy do zasilania urządzenia jak i do połączenia z komputerem.

[[[zdjecie,18725,duze]]]

Oprogramowanie

Aby cieszyć się najnowszymi aktualizacjami map wymagane jest założenie konta na stronie www.tomtom.com oraz instalacja oprogramowania TomTom MyDrive Connect, która w naszym przypadku przebiegła bezproblemowo. Po zalogowaniu oraz podłączeniu nawigacji dostarczonym kablem USB program łączy się z nawigacją.

[[[zdjecie,18770,duze]]]

[[[zdjecie,18771,duze]]]

[[[zdjecie,18773,duze]]]

Po uruchomieniu program automatycznie wyświetla dostępne aktualizacje oraz mapy kontynentów do pobrania.

[[[zdjecie,18774,duze]]]

[[[zdjecie,18775,duze]]]

Nawigacja posiada wbudowaną pamięć 8GB, jednak można ją łatwo rozszerzyć kartą microSD. Urządzenie ma również dożywotnią aktualizację usługi Fotoradary, informującą nas o zbliżającym się na trasie fotoradarze oraz usługę MyDrive, która służy do przeglądania informacji drogowych w czasie rzeczywistym. Model 510 nie posiada wbudowanej karty SIM służącej do połączenia nawigacji z internetem, ale ma ją wyższy model 5100, który dzięki karcie SIM pozwala dożywotnio bez abonamentu łączyć się z internetem na całym świecie. Aby móc pobierać informacje drogowe w modelu 510, wymagane jest użycie smartfona (z systeme iOS lub Android) z dostępem do internetu z zainstalowaną aplikacją TomTom i połączenie go porzez Bluetooth z nawigacją.

Ciekawą funkcją jest równeż Speak & Go, która służy do sterowania nawigacją za pomocą głosu.

Wyświetlacz nawigacji to wygodny 5 calowy całkowicie interaktywny ekran o rozdzielczości 480 × 272 pikseli, który umożliwa obsługę gestów rozsuwania i zsuwania palców, powiększania i przesuwania obrazu.

Na uwagę zasługuje również rewelacyjny uchwyt Click & Go, dzięki któremu zdejmowanie i zakładanie nawigacji jest bardzo łatwe.

Podsumowanie
Nawigacja spełniła nasze oczekiwania, zawsze prowadząc nas bezbłędnie do celu. W prosty i szybki sposób przeliczała trasy, a mapa Stanów Zjednoczonych doskonale pokrywała się z rzeczywistością. Podczas jazdy zdarzało się też, że nawigacja sama przeliczała nową, krótszą trasę pytając czy jej użyć i pokazując przy tym zaoszczędzony czas. Idealnie działa również funkcja informująca o dopuszczalnym limicie prędkości. W chwili minięcia znaku z ograniczeniem prędkości, nawigacja od razu pokazuje dopuszczalną prędkość.

Sugerowana cena detaliczna w Polsce to 899zł. Jest to cena za urządzenie z najwyższej półki.

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe