agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Test pralki Samsung model WF80F5E5U4W (wideo)

Test pralki Samsung model WF80F5E5U4W (wideo)

DUŻE AGD / Pralki / Suszarki / 2013-10-31 08:47:00

Tym razem przetestowaliśmy pralkę Samsung model WF80F5E5U4W. W sumie niezbyt chciało nam się testować pralkę. Myśleliśmy bardziej o jakiejś "fajnej" chłodziarko-zamrażarce, no, ale daliśmy się namówić Pani Ewelinie Kluczyńskiej. W sumie to, tak skutecznie, że wkrótce na agdrtv24.pl zamieścimy recenzję innego urządzenia marki Samsung. No, ale dobrze wracajmy do testu pralki.

Pralkę Samsung testowaliśmy przez ponad 3 tygodnie. Urządzenie użytkowane było przez studenta, rodzinę z małymi dziećmi oraz starszą osobę. Zarówno w małym mieszkaniu jak i w domku jednorodzinnym pod miastem. Jeśli w dużym domu mamy pralnię, czy też pomieszczenie gospodarcze, gdzie trzymamy pralkę i suszarkę to zazwyczaj dźwięki i hałas pracujących urządzeń nie "dochodzi do nas". Gorzej jeśli mieszkamy w bloku. Wtedy zdarza nam się słyszeć wirowanie nie tylko naszej, ale i pralki sąsiada.

I tu duży plus dla urządzenia marki Samsung. Pralka pracuje bardzo, bardzo cicho. Nie przeszkadza, ba... miła muzyczka przypomina nam o zakończeniu prania. Jak to możliwe? Samsung wykorzystał silnik z cyfrowym inwertorem wyposażony w technologię bezszczotkową, która wykorzystuje magnesy do napędzania bębna, a to powoduje mniejsze tarcie, redukując poziom hałasu i drgań emitowanych przez pralkę.

[[[zdjecie,12903,duze]]]

Zawsze staramy się na początku recenzji punktować i pokazywać słabe strony urządzenia. Na razie nie ma, może później. Bo jeśli przejdziemy do kolejnego punktu to pralka Samsung zasługuje na kolejny duży plus. Łatwość obsługi. Czytelne menu wyświetlacza, wybór odpowiedniego prania, czy też komunikaty sprawiają, że użytkownik nie ma problemów z wyborem odpowiedniego trybu pracy urządzenia. Sprawdź dostępne funkcje na stronie producenta.

[[[zdjecie,12904,duze]]]

Pralka obsługiwana przez czas jakiś była nie tylko przez młodego, "wyedukowanego" człowieka, ale także przez matkę rodziny z małym dzieckiem, a także oosbę w starszym wieku i nikt z testujących urządzenie nie miał problemów z obsługą. Starszej Pani "przywitanie się" i "polubienie" Samsunga zajęło dwa dni...

[[[zdjecie,12906,duze]]]

Szczerze! Widać, że ktoś w dziale rozwoju produktu naprawdę przysiadł i popracował na trybami pracy urządzenia, aby użytkownikom było "łatwiej i lżej".

...hmm, znowu zachwalamy. Musimy napisać coś na in minus!

Ładowność. Bezproblemowa!

Można wkładać i wyjmować sporej wielkości tekstylia, czy też pościel. Ładowność do 8 kg, którą deklaruje producent w pełni wystarcza do zrobienia sporego rodzinnego prania. Bęben pralki jest także profilowany, otwory przypominają diamenciki, które mają chronić tkaniny przed uszkodzeniem.

[[[zdjecie,12905,duze]]]

Czyżby brak wad? Były i są, ale w większości dotyczą wszystkich pralek na rynku, więc trudno uznać to za błąd, a jedynie mieć nadzieję, że w przyszłości producent wyeliminuje te niedociągnięcia. Jakie? Program "Pranie Super Eco” - w temp. 40 stopni trwa...ponad 2 h i 10 minut z czasem melodyjki irytują (dźwięk można wyłączyć) oraz cena. Niektórych może odstraszyć, ale według nas produkt wart jest swojej ceny - ok.2000 PLN.

...w sumie to nie ma do czego się przyczepić. No coż, może znajdziemy więcej minusów w kolejnym teście produktu marki Samsung

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe