agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
TomTom HD Map do jazdy autonomicznej teraz również dla Polski

TomTom HD Map do jazdy autonomicznej teraz również dla Polski

INNE / Aplikacje / 2017-07-11 10:01:36

TomTom (TOM2) poinformował, że Mapy HD obejmują teraz wszystkie autostrady w Europie Zachodniej, a także w Polsce i Czechach. Opracowanie kolejnych 175,000 km autostrad z 19 krajów* oznacza, że dzięki produktom TomTom HD Map i RoadDNA do jazdy autonomicznej można obecnie otrzymać informacje o 360,000 km dróg na całym świecie.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

TomTom HD Map i RoadDNA to dwa rewolucyjne produkty tworzące mapę cyfrową, która umożliwia pojazdom autonomicznym określenie ich dokładnej pozycji na drodze oraz zaplanowanie manewrów nawet w trakcie jazdy z dużą szybkością.

Klienci i partnerzy będą mogli przetestować TomTom HD Map i RoadDNA w różnych miejscach  np. w odmiennych warunkach pogodowych występujących w Skandynawii i Południowej Europie. W marcu bieżącego roku firma TomTom ogłosiła stworzenie Mapy HD dla sieci autostrad w Stanach Zjednoczonych** - łącznie 185 000 km. TomTom wzmacnia swoją pozycję jako lidera technologii lokalizacyjnej do jazdy autonomicznej, bowiem większość przedstawicieli branży OEM już sprawdziła tę technologię pod kątem potrzeb własnych projektów dotyczących autonomicznych pojazdów.

Willem Strijbosch, Head of Autonomous Driving w firmie TomTom, powiedział: „Opracowanie sieci autostrad w Europie Zachodniej oraz Stanach Zjednoczonych to niezwykle ważny krok. Mapy HD firmy TomTom i RoadDNA umożliwią branży OEM wdrożenie systemów do jazdy autonomicznej oraz ADAS, które będą działać w sieciach drogowych - jest to niezbędne, aby przyspieszyć przyszłość jazdy.”

Dominique Bonte, Managing Director ABI Research, skomentował: „Dzięki dostępności Map HD dla wszystkich autostrad w Europie Zachodniej firma TomTom potwierdza swoją pozycję jako światowego lidera w zakresie wspierania testów pojazdów autonomicznych, które przyspieszają na całym świecie.”

Najnowsze rozszerzenie powoduje, że globalna Mapa HD firmy TomTom i RoadDNA obejmuje 360 000 kilometrów dróg, w tym:

-          Drogi Interstates i autostrady w 48 stanach USA oraz Waszyngton DC (185,000 km)

-          Autostrady w Europie Zachodniej oraz w Polsce i Czechach (175,000 km)

*19 krajów: Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Hiszpania, Włochy, Irlandia, Szwajcaria, Portugalia, Austria, Czechy, Polska, Belgia, Holandia, Luksemburg, Dania, Norwegia, Szwecja, Finlandia i San Marino.

**Kontynentalne Stany Zjednoczone: 48 stanów + Waszyngton DC. Bez Hawajów i Alaski.

źródło: tomtom/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe