agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Touchbook Iconia firmy Acer wybrany...

Touchbook Iconia firmy Acer wybrany...

2011-01-10 10:32:10

... jako jeden z dziesięciu ulubionych produktów w konkursie „Last Gadgets Standing” na targach CES. Touchbook Iconia firmy Acer ICONIA umożliwia wygodniejsze korzystanie z treści oraz zapewnia zupełnie nowy poziom interakcji z tabletem. Jest oferowany wraz z systemem Windows7 i ma wyjątkowy wygląd. Okna ze stronami WWW, dokumentami, czy aplikacjami multimedialnymi można łatwo rozciągać na oba 14-calowych wyświetlacze. Dolny ekran dotykowy pełni też funkcję wirtualnej klawiatury o pełnowymiarowym układzie QWERTY, natomiast „edytor gestów” umożliwia użytkownikom definiowanie własnych gestów, dzięki którym skinieniem dłoni można uruchamiać aplikacje lub wyświetlać ulubione strony WWW.

Funkcje te są tylko jednym powodów, dla których touchbook Acer Iconia spotkał się z tak entuzjastycznym przyjęciem na tegorocznych targach CES a sędziowie konkursu Last Gadget Standing zaliczyli go do finałowej dziesiątki. Produkty uczestniczące w tym konkursie zostały nominowane przez osoby prowadzące uznane serwisy informacyjne/blogi. Osoby te poprosiły czytelników o zgłaszanie produktów, które w ich opinii są najbardziej innowacyjne, użyteczne oraz mogą pomyślnie przejść próbę czasu.

Po długich dyskusjach on-line między jurorami a czytelnikami, spośród zgłoszonych produktów wybrano grupę, która przeszła do finałowego, najatrakcyjniejszego etapu konkursu: emocjonującej sesji Last Gadget Standing, odbywającej się przed publicznością na targach Consumer Electronics Show w Las Vegas. Finał konkursu, w którym uczestniczą zarówno przedstawiciele producentów, jak i autorzy blogów nominujący produkty znacznie odbiega od oficjalnego odczytania cech poszczególnych produktów i przybiera formę zabawnych prezentacji multimedialnych ze skeczami na żywo, muzyką, parodiami oraz żartobliwym wyolbrzymianiem zalet w celu pozyskania jak największej liczby głosów publiczności.

W tym roku, finał był prowadzony przez Robina Raskina, pomysłodawcę konkursu, oraz Harryego McCrackena, dziennikarza zajmującego się sprzętem high-tech, a także osobistości radia Sirius Garyego Dell’Abate i Johna Heina z programu Howard Stern Show. Z tego powodu bilety na to wydarzenie były jednymi z najpopularniejszych na tegorocznych targach CES.

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe