agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Trend Micro oferuje bezpłatną ochronę przed exploitami Shellshock znanymi również Bash Bug

Trend Micro oferuje bezpłatną ochronę przed exploitami Shellshock znanymi również Bash Bug

INNE / Bezpieczeństwo IT / 2014-09-30 10:18:00

W obliczu rosnącego zagrożenia ze strony exploitów Shellshock zwanych również Bash Bug, Trend Micro Incorporated, globalny lider w dziedzinie oprogramowania bezpieczeństwa, podejmuje aktywne działania zmierzające do ograniczenia szkód, oferując bezpłatne narzędzia do skanowania i ochrony serwerów i użytkowników sieci pracujących na platformach Mac OSX i Linux. Ocenia się, że błąd w programie Bash może mieć negatywny wpływ na pracę pół miliarda serwerów i innych urządzeń połączonych z internetem w tym telefonów komórkowych, routerów i sprzętu medycznego.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

W obecnej sytuacji może dojść do szybkiej eskalacji ataków, dlatego postanowiliśmy natychmiast rozpocząć działania zapewniające ochronę użytkownikom przed tym bezprecedensowym zagrożeniem” - mówi Michał Ciemięga z Trend Micro. Oferując bezpłatny dostęp do zabezpieczeń nie tylko naszym klientom, lecz także innym użytkownikom sieci
i urządzeń, staramy się ograniczyć globalne skutki wynikające z wykrycia tej podatności - dodaje Michał Ciemięga.

Błąd Shellshock znany również pod nazwą Bash Bug, któremu poświęcono wiele uwagi
w informacjach publikowanych w tym tygodniu, umożliwia wykorzystanie poleceń systemów opartych na architekturze Linux, co z kolei może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie większości serwerów sieciowych na świecie, a także połączonych z internetem urządzeń pracujących na platformie Mac OSX. Jedno z udostępnionych narzędzi - uruchamiana na żądanie usługa BashLite Malware Scanner - umożliwia wykrycie obecności złośliwego oprogramowania BashLite w systemie Linux.

Holistyczna strategia Trend Micro polega na ograniczaniu zasięgu zagrożenia i wzmacnianiu zabezpieczeń poprzez udostępnianie pakietów narzędzi, które pomagają administratorom systemów IT chronić serwery, komputery użytkowników oraz infrastrukturę sieciową.

Zabezpieczenia dla serwerów przedsiębiorstw i użytkowników końcowych obejmują:

  • Deep Security as a Service: pomaga szybko przeprowadzić wirtualne patchowanie serwerów, oferując zautomatyzowaną ochronę przed zagrożeniami Shellshock.
  • Deep Security for Web Apps: sprawdza uruchomione aplikacje sieciowe, aby stwierdzić czy serwer korzysta z programów podatnych na zagrożenia Shellshock.
  • Deep Discovery network monitoring: wykrywa ataki wykorzystujące błąd Shellshock w sieci i powiadamia administratorów systemów IT o możliwości włamania w czasie rzeczywistym.
  • Interscan Web Security: informuje użytkowników końcowych o stronach www, na których wykryto zagrożenia oparte na błędzie Bash.

W przypadku użytkowników indywidualnych udostępnionym narzędziem pozwalającym na ochronę ich komputerów oraz urządzeń mobilnych jest Trend Micro Free Tool dla komputerów PC, Mac i urządzeń z Androidem: bezpłatne narzędzia informujące użytkowników końcowych o stronach www, na których wykryto zagrożenia oparte na błędzie Bash.

źródło: trendmicro/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe