agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Universal Robots wprowadza coboty e-Series

Universal Robots wprowadza coboty e-Series

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Inne / 2018-06-19 11:15:41

Universal Robots, pionier i lider rynku robotów współpracujących kontynuuje rozwój swojej przełomowej technologii współpracującej automatyki, wprowadzając na rynek nowe flagowe coboty e-Series podczas targów Automatica 2018 w Monachium.

Polecane sklepy

AllegroRTV Euro AGDMedia ExpertPlayMedia MarktNEONET

Nowa platforma robotów współpracujących zawiera innowacje technologiczne umożliwiające szybsze zastosowanie w szerszej gamie aplikacji. Wprowadzone zmiany pozwalają na opłacalne wykorzystanie cobotów w jeszcze większej liczbie zastosowań dzięki zwiększonej precyzji i wrażliwości zapewnionej przez wbudowany, zlokalizowany w narzędziu czujnik siły i momentu.

Darmowy hosting iv.pl

Tak jak inne rozwiązania oferowane przez Universal Robots, nowe coboty e-Series zapewniają nieporównywalny komfort użytkowania. Zmodyfikowany panel sterowania oraz nowe oprogramowanie kontrolne sprawiają, że implementacja i programowanie robota jest prostsze niż kiedykolwiek – niezależnie od aplikacji.

 

17 funkcji bezpieczeństwa obejmujących programowalny czas i dystans zatrzymania sprawia, że współpracująca automatyzacja staje się łatwiejsza. Wszystkie funkcje są certyfikowane przez TÜV Nord względem zgodności z EN ISO 13849-1 i EN ISO10218-1 (Cat. 3 PLd) – standardów dot. bezpieczeństwa maszyn w swobodnej współpracy na linii człowiek-robot.

  • Korzyści dla użytkownika

Patrząc z szerszej perspektywy, użytkownicy e-Series mogą oczekiwać szybkiego zwrotu z inwestycji, systemu bazującego na cobocie gotowego do wdrożenia w każdej przyszłej aplikacji oraz długoterminowych korzyści w obszarze produktywności.

“Nasza platforma e-Series jest efektem wieloletnich doświadczeń Universal Robots jako lidera rynku robotów współpracujących” – mówi Jürgen von Hollen, prezes Universal Robots.

„’e’ w e-Series leży u podstaw wizji i filozofii naszego produktu, szczególnie w myśl takich elementów, jak Empowering people i Easy for Everyone”.

“Użytkownicy, którzy mają do czynienia ze złożonymi zastosowaniami i zróżnicowanymi lub niepewnymi przyszłymi potrzebami, skorzystają z platformy e-Series i naszego unikatowego ekosystemu Universal Robots+, wiedząc, że ich inwestycja będzie mogła ewoluować wraz ze zmieniającymi się wymaganiami. Umożliwiamy innowacyjnym klientom szybką adopcję technologii automatyzujących w przedsiębiorstwach, aby zmaksymalizować ich przewagę konkurencyjną” – dodaje von Hollen.

“Według prognoz w kolejnych latach globalny rynek cobotów nadal będzie jednym z kluczowych obszarów napędzających wzrost na rynku automatyki. Spodziewam się, że z e-Series Universal Robots wzmocni swoją pozycję jako lider rynku cobotów. To jednakże może być zrealizowane jedynie przy utrzymaniu przewagi technologicznej – stąd wprowadzenie na rynek e-Series” – mówi prezes Universal Robots, podkreślając znaczenie Universal Robots+ i internetowego programu szkoleniowego Universal Robots Academy. Oba elementy będą wspierać platformę e-Series.

Universal Robots od razu rozpocznie przyjmowanie zamówień na e-Series, pierwsze dostawy do klientów planowane są na początek sierpnia 2018.

Universal Robots zaprasza na stoisko 303 w hali B4 podczas targów Automatica.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe