agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
ViewSonic PX747 i PX727 - to będzie rok projektorów 4K!

ViewSonic PX747 i PX727 - to będzie rok projektorów 4K!

SPRZĘT RTV / Projektory / 2018-04-23 11:34:51

Najnowsze projektory 4K UHD marki ViewSonic - modele PX747 i PX727 mają znakomity stosunek ceny do parametrów. Nie są to urządzenia tylko dla kinomaniaków, ale także dla entuzjastów gier korzystających z konsolgenerujących obraz wysokiej rozdzielczości oraz kibiców, którzy zapragną w domu ogromnego obrazu. Można go mieć już za 5999 zł z VAT. Trzeba tylko wybrać  model.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Podstawowa różnica - wynika z parametrów wyświetlanego obrazu. Pierwszy z projektorów - model PX747 - wyświetla obraz o jasności 3500 ANSI lumenów co daje znaczną swobodę w aranżacji przestrzeni. Można cieszyć się dużym obrazem w salonie, który nie musi być zaciemniany na czas projekcji.  Gwarancja uzyskania najwyższej szczegółowości czyli wyjątkowo ostrego obrazu złożonego z 8,3 miliona pikseli wynika z zastosowania najnowszej technologii XPR. Projektor posiada certyfikat 4K UHD i spełnia standardy The Consumer Technology Association (CTA). DMD to innowacyjny układ pikseli z uwzględnieniem niewielkiej przerwy pomiędzy nimi. Dzięki temu obraz pozbawiony jest tzw. „Efektu szklanych drzwi”, wyświetlany tekst jest czytelny, a złożone grafiki, niezwykle ostre.

Układ optyczny użyty w projektorach ViewSonic opartych o technologię DLP gwarantuje intensywną czerń i naturalnie wysoki kontrast co daje rzeczywisty, głęboki obraz.

Urządzenie wspiera HDR (z ang. High Dynamic Range) co gwarantuje realistyczne obrazy z lepszą ekspozycją szczegółów w ciemniejszych i jaśniejszych częściach ekranu. Za naturalne kolory odpowiada opatentowana przez ViewSonic technologia SuperColor™. Jest to zestaw funkcji pozwalających na wyświetlenie szerokiego spektrum realistycznych barw.

Port HDMI 2.0 obsługujący HDCP 2.2. pozwala na korzystanie z  najnowszych odtwarzaczy Blu-ray i streaming box-ów. Projektor oferuje również zintegrowany zasilacz USB 5V/1.5A pozwalający na dołączenie akcesoriów - np. adapterów łączności bezprzewodowej czy  zewnętrznych odtwarzaczy multimediów bez potrzeby wykorzystywania dodatkowego źródła prądu.

Tryb SuperEco pozwala na wydłużenie żywotności lampy nawet do 15 000 godzin co znacznie zmniejsza koszty eksploatacyjne.

Drugi z modeli - ViewSonic PX727 - oferuje funkcje zbliżone do PX747 z tym, że rozdzielczość 4K UHD łączy z jasnością na poziomie 2200 ANSI lumenów i jest przeznaczony dla użytkowników, którzy chcą sobie stworzyć kino w domu.  Mowa tu o specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, w którym można delektować się obrazem powstającym dzięki zastosowaniu sześcioelementowego koła kolorów RGBRGB. Przy niższej jasności projektor zapewnia, aż 96% pokrycia profesjonalnego standardu Rec. 709. Oznacza to, że wyświetla obraz z równie znakomitą dokładnością jakiej można spodziewać się w najlepszych kinach.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe