agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Wentylacyjna rewolucja (wideo)

Wentylacyjna rewolucja (wideo)

DUŻE AGD / Płyty grzejne / 2017-04-13 09:57:00

Swobodę w kreowaniu własnego stylu życia zawdzięczamy rozwojowi technologii. To ona pozwala sięgać po marzenia i istotnie wpływać na jakość codziennych obowiązków. To właśnie z fascynacji technologią powstał system inductionAir marki Siemens, integrujący funkcję gotowania z wentylacją.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Opracowany przez niemieckich inżynierów marki Siemens system inductionAir łączy dwa urządzenia - płytę flexInduction i zintegrowany element wentylacyjny. Dzięki wbudowanej w płytę wentylacji zyskujemy pełną swobodę w planowaniu kuchni, ale też przestrzeń do realizacji najśmielszych pomysłów kulinarnych. Pełne dostosowanie do potrzeb zapewnia płyta flexInduction, która dzięki prostokątnym, a nie jak dotychczas - okrągłym polom grzewczym, potrafi dostosować się do kształtu i wielkości naczyń. Jeśli na przykład używane teppan yaki okaże się być większe od wyznaczonej strefy gotowania, płyta automatycznie aktywuje sąsiedni obszar grzania. W ten sposób energia cieplna dostarczana jest równomiernie na przestrzeni całego naczynia, dzięki temu smażone krewetki i gotowane szparagi będą gotowe w tym czasie.

Smażenie i gotowanie bez niespodzianek

Bezkonkurencyjność elementu wentylacyjnego w systemie inductionAir polega na jego wyposażeniu w innowacyjny silnik iQdrive. Jego niestandardowa funkcjonalność wiąże się z bezszczotkowym trybem pracy, który przyczynia się do wyjątkowo niskiego poboru energii elektrycznej. Opatentowane przez markę Siemens rozwiązanie wpływa również na trwałość silnika wentylacji oraz na szybkość i skuteczność usuwania oparów znad kuchni.  Pełną automatykę w działaniu okapu zapewnia climateControl Sensor, który zwalnia użytkownika z czuwania nad pracą urządzenia. Czujnik ten bada gęstość oparów znad kuchni i na podstawie uzyskanych wyników automatycznie dopasowuje poziom mocy do bieżących potrzeb. Dzięki temu zyskujemy pewność, że urządzenie zawsze pracuje z optymalną mocą. Na listę innowacyjnych rozwiązań wpisują się także sensor smażenia Plus i sensor gotowania Plus. Dbają one, by o utrzymywanie właściwego poziomu temperatury, przez co mleko nie wykipi, a mięso nigdy nie będzie przypalone.

Design spod znaku Siemens

Płyta ze zintegrowanym wyciągiem idealnie sprawdza się w popularnych obecnie kuchniach otwartych na salon. Z powodzeniem zastępować może widoczny okap kominowy, a sposób instalacji płyty, którą montuje się w blacie bez wyraźnie zarysowanych krawędzi, stwarza nowe możliwości aranżacji wnętrz. Na funkcjonalność płyty wpływa również sterowanie dual lightSlider. Dzięki temu systemowi, po włączeniu urządzenia, na wyświetlaczu ukazują się podświetlone symbole i skale, które precyzyjnie regulują moc działania urządzenia.

źródło: siemens/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe