agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebook
Wirtualna karta graficzna AMD MxGPU zintegrowana z oprogramowaniem VMWare oraz Citrix

Wirtualna karta graficzna AMD MxGPU zintegrowana z oprogramowaniem VMWare oraz Citrix

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Podzespoły komputerowe / 2017-04-07 08:11:00

Firma AMD wprowadziła właśnie nowe ustawienia Radeon Pro dla VMWare, dzięki którym administratorzy mogą szybko przygotować środowisko VDI, sprawnie uruchomić wirtualne karty graficzne w istniejących maszynach wirtualnych i tym samym zapewnić setkom profesjonalistów moc odpowiednią do ich pracy. Wystarczy do tego kilka kliknięć więcej w zależności od liczby kart graficznych w konfiguracji systemowej.

Teraz bardziej niż wcześniej administratorzy będą mogli skorzystać na znakomitych cechach zwirtualizowanych kart graficznych Radeon Pro, czyli:

  • na łatwym uruchomieniu: nowe ustawienia Radeon Pro dla VMWare zostały dobrze wkomponowane w system VMWare vCenter, co umożliwia zarządzanie fizycznymi kartami graficznymi na poziomie hosta i centrum danych. Interfejs jest prosty i intuicyjny.
  • na jednym zunifikowanym sterowniku korporacyjnym: AMD to jedyna firma, która oferuje jeden zunifikowany sterownik Radeon Pro Software Enterprise 17.Q1.1, dzięki któremu użytkownicy mogą bez wysiłku uruchamiać certyfikowane profesjonalne aplikacje zarówno na fizycznych, jak i wirtualnych maszynach.
  • na większym bezpieczeństwie: sprzętowe rozwiązanie zwirtualizowanej karty graficznej AMD sprawia, że dla hakera włamanie się na poziom sprzętowy jest jeszcze trudniejsze, tym bardziej, że funkcja współdzielenia karty graficznej jest wbudowana w układ scalony. Jest to znacznie bardziej bezpieczne rozwiązanie niż wirtualizacja programowa.

Ta integracja umacnia pozytywne dla AMD tendencje w sferze chmur obliczeniowych, zwłaszcza że niedawno, 23 marca ogłoszono sukces partnerstwa AMD i Citrix, w ramach którego dodano obsługę technologii MxGPU w pakiecie Citrix HDX 3D Pro. Funkcja ta jest teraz w pełni zintegrowana i dostępna także w XenApp i XenDesktop 7.13, a użytkownicy mogą pobrać sterowniki Radeon Pro Software z obsługą HDX.

źródło: amd/agdrtv24.pl