agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Wsparcie dla rodziców małych alergików - aplikacja Air Matters

Wsparcie dla rodziców małych alergików - aplikacja Air Matters

ZDROWIE I URODA / Uzdatnianie powietrza / 2018-04-26 11:22:35

Philips we współpracy z Uniwersytetem Wiedeńskim uzupełnił aplikację Air Matters, która umożliwia monitorowanie jakości powietrza, o prognozę pylenia, co jest szczególnie istotne dla alergików. Prognoza pokazująca poziom różnych typów pyłków w okresie najbliższych 3 dni obejmuje najważniejsze alergeny, takie jak pyłki brzozy, trawy, drzewa oliwnego, ambrozji, bylicy i olchy.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Na całym świecie alergiczny nieżyt nosa (np. katar sienny) występuje u 1 na 8 dzieci. Ta najczęstsza, wywoływana przez alergie dolegliwość wieku dziecięcego powoduje, że dziecko odczuwa zmęczenie, dyskomfort, a nawet złość. Alergie niestety mogą utrudniać dziecku wykonywanie najprostszych czynności. U 61% dzieci w wieku szkolnym chorujących na alergiczny nieżyt nosa występują zaburzenia snu, a dzieci, u których objawy ze strony nosa są tak silne, że ograniczają ich aktywność, mają gorsze stopnie.

Philips wierzy, że zawsze znajdzie się sposób, by zmienić życie na lepsze. Choć alergicy i ich rodzice nie mają wpływu na jakości powietrza na zewnątrz, mają oni możliwość poprawić stan powietrza w domu i monitorować poziom alergenów na zewnątrz. Dzięki temu dziecko może prowadzić szczęśliwe, normalne życie. Dlatego przy okazji nadchodzącego Światowego Tygodnia Alergii (22 - 28 kwietnia 2018 r.) organizowanego co roku przez Światową Organizację Alergii (World Allergy Organization (WAO)) Philips pomaga rodzicom uzyskać kontrolę nad objawami alergii u dzieci. Dzięki współpracy nawiązanej między firmą Philips i Uniwersytetem Medycznym w Wiedniu, aplikacja Air Matters, która umożliwia monitorowanie jakości powietrza i może być stosowana w połączeniu z serią zintegrowanych oczyszczaczy powietrza Philips, generuje teraz 3-dniową prognozę pylenia.

Dostępna w aplikacji Air Matters prognoza pylenia pokazuje poziom różnych typów pyłków w okresie najbliższych 3 dni i obejmuje najważniejsze alergeny, takie jak pyłki brzozy, trawy, drzewa oliwnego, ambrozji, bylicy i olchy. Jest ona obecnie dostępna w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Aplikacja monitoruje stan powietrza w czasie rzeczywistym i pokazuje aktualne poziomy zanieczyszczeń na zewnątrz. Opiera się ona na danych z ponad 10 000 stacji monitorujących z ponad 50 krajów. Aplikacja pozwala także użytkownikowi regulować ustawienia i szybkość pracy oczyszczacza powietrza Philips oraz podaje informacje dotyczące stanu filtra. 

Współpracując z uznanymi na świecie ekspertami, takimi jak Uniwersytet Medyczny w Wiedniu, Uniwersytet w Bochum, AHAM (Stowarzyszenie Producentów Sprzętu Gospodarstwa Domowego), ECARF (Fundacja Europejskiego Centrum Badań Alergii) czy AirMid Healthgroup i wykorzystując swą specjalistyczną wiedzę w zakresie zdrowia układu oddechowego, Philips proponuje oczyszczacze powietrza, które dają możliwość poprawienia jakości powietrza w pomieszczeniach oraz złagodzenia objawów astmy u ich dzieci.

- Wszyscy w firmie Philips rozumiemy, że rodzice małych alergików chcą zapewnić im komfort, by dzieci mogły prowadzić normalne życie. Nasze oczyszczacze powietrza zostały zaprojektowane tak, aby pomóc rodzicom uzyskać lepszą kontrolę nad czynnikami nasilającymi objawy alergii u dziecka, niezależnie od tego, czy pomoc ta polega na dostarczeniu im informacji niezbędnych do ograniczenia wpływu alergii na codzienną aktywność dziecka, czy na udostępnieniu rozwiązań poprawiających jakość powietrza, którym dzieci oddychają w domu. Chcemy, by rodzice mieli pewność, że mogą stworzyć bezpieczną przestrzeń dla swych rodzin i skupić się na tym, co najważniejsze - mówi Iza Rogulska, PR Manager Philips Personal Health.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe