agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebook
Wybór odkurzacza do zadań specjalnych - na co powinien zwrócić uwagę alergik, rodzic lub właściciel zwierzaków?

Wybór odkurzacza do zadań specjalnych - na co powinien zwrócić uwagę alergik, rodzic lub właściciel zwierzaków?

MAŁE AGD / Odkurzacze / 2018-01-17 10:05:00

Odkurzacze dostępne na rynku posiadają liczne udogodnienia, a jednym z podstawowych parametrów każdego dobrego sprzętu jest odpowiednia siła ciągu. Wartość ta powinna plasować się na poziomie 45-60 litrów na sekundę. Jeśli wybierzemy taki odkurzacz, mamy pewność, że spełni on swoją funkcję - skutecznie wciągnie wszystkie zabrudzenia. Co jednak, jeśli szukamy odkurzacza do zadań specjalnych?

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania sprzętu do domu, w którym mieszkają alergicy, dzieci lub futrzane czworonogi? Jaki odkurzacz sprawdzi się w dużym mieszkaniu z różnymi rodzajami powierzchni?

Marka Hoover w swojej ofercie posiada odkurzacze o klasie energetycznej 4A (najefektywniejsza klasa, o zużyciu prądu na poziomie 28 kWh na rok), które zapewniają maksymalną wydajność przy zmniejszonym zużyciu energii. Zwiększono także skuteczność czyszczenia podłóg twardych oraz dywanów (usuwanie kurzu również po bokach szczotki - korzystne przy odkurzaniu np. schodów), a także zmniejszenie reemisji kurzu z wypuszczanego przez sprzęt powietrza.

Na jakie rozwiązania warto jeszcze zwrócić uwagę podczas poszukiwań odkurzacza?

Dla alergika - brak kurzu i czyste powietrze

W mieszkaniach alergików codzienne porządki stanowią bardzo ważny warunek dbania o zdrowie. Znajdujące się w powietrzu alergeny wywołują szereg nieprzyjemnych objawów alergicznych, dlatego tak ważny jest wybór odpowiednich sprzętów umożliwiających pozbycie się kurzu i zanieczyszczeń.

Jednym z rozwiązań jest odkurzacz z filtrem HEPA, który dzięki swojej budowie zatrzymuje nawet do 99,98% najmniejszych cząsteczek kurzu i alergenów znajdujących się w wypuszczanym przez sprzęt powietrzu.

W odkurzaczach Hoover Xarion Pro wykorzystana została również technologia multicyklonowaAirvolution™, która za pomocą siły odśrodkowej oddziela z wciąganego powietrza najdrobniejsze cząsteczki kurzu. Zapewnia to wysoką efektywność urządzenia, bez konieczności częstego czyszczenia pojemnika i narażania się na kontakt z alergenami.

Dla rodziców z dzieckiem - cisza i sprawność sprzątania

Dla rodziców jednym z najważniejszych parametrów odkurzacza jest jego niski poziom hałasu, który umożliwi sprzątnięcie mieszkania, nawet jeśli maluch śpi. Warto przed zakupem tego typu sprzętu zwrócić uwagę na głośność pracy urządzenia - najlepiej, jeśli w przybliżeniu wynosi ona 65 dB, czyli przeciętne natężenie dźwięku podczas rozmowy dwóch osób.

W odkurzaczach Athos wprowadzony został system Intense Silent Power, który zmniejsza głośność urządzenia do poziomu niższego niż rozmowa, czyli 64 dB. Model dodatkowo jest wyposażony w powiększony 5-litrowy worek, teleskopową rurę obracającą się o 360° oraz kabel o zasięgu 11 m, dzięki czemu korzystanie ze sprzętu jest jeszcze wygodniejsze i szybsze.

Do mieszkania z czworonogiem - łatwość w usuwaniu sierści

W mieszkaniach, w których przebywają psy lub koty, sierść osadza się na kanapie, fotelach czy dywanie. Utrzymanie w czystości mebli tapicerowanych czy wykładzin wymaga częstego odkurzania i nierzadko także korzystania ze specjalnych rolek do czyszczenia. Aby łatwiej pozbywać się sierści pupila z mebli i podłóg, warto wybrać odkurzacz ze specjalnie dostosowaną do tej czynności końcówką.

Wszystkie odkurzacze 4A w swoim zestawie posiadają mini turbo szczotkę z jonami srebra, która dzięki specjalnej powłoce z aktywnymi jonami nie tylko sprawnie zbiera sierść z różnych powierzchni, lecz także ogranicza rozwój drobnoustrojów. Jeden z odkurzaczy typu 4A - Reactiv - posiada dodatkowo technologię pojedynczego cyklonu, która zmniejsza częstotliwość czyszczenia pojemnika z kurzu i sierści.

Do dużego domu - wielofunkcyjność i bezpieczeństwo

W dużych domach i mieszkaniach, w których znajdują się różnego rodzaju powierzchnie - panele, płytki, wykładziny czy dywany - codzienne porządki wymagają umiejętności stratega. Zmiana końcówki szczotki na inną, szukanie w schowku odpowiednich akcesoriów i w końcu przenoszenie odkurzacza po kilkudziesięciometrowej przestrzeni.

W dużych domach sprawdzą się wielofunkcyjne odkurzacze np. model Telios Plus o regulowanej mocy, wskaźniku informującym o stanie zapełnienia zbiornika kurzu oraz z możliwością schowania dodatkowych końcówek w obudowie urządzenia. Wybór szczotek w modelach 4A jest bardzo szeroki - dzięki nim można odkurzyć każdą powierzchnię:

  • szczotka Parquet Extra - do delikatnych powierzchni tj. drewno egzotyczne czy parkiet, nie powoduje zarysowań;
  • szczotka Optimax - do dywanów, skutecznie usuwa kurz z każdej tkaniny.

źródło: hoover/agdrtv24.pl