agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Wyjątkowe roboty edukacyjne na Stadionie PGE Narodowy - Solectric zaprasza na #CodeWeek2019!
mTiny

Wyjątkowe roboty edukacyjne na Stadionie PGE Narodowy - Solectric zaprasza na #CodeWeek2019!

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Inne / 2019-10-04 12:14:09

We współpracy z fundacją Pro Futuro, firma Solectric GMBH Polska, będąca dystrybutorem m.in. innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych dla szkół i klientów indywidualnych  zaprezentuje całą gamę programowalnych robotów edukacyjnych ze swojego portfolio podczas wydarzenia inaugurującego #CodeWeek2019 (Europejski Tydzień Kodowania). Wydarzenie odbędzie się w sobotę 5 października w Smart Kids Planet – Centrum Mądrej Zabawy na Stadionie PGE Narodowy. Potrwa od godziny 9:00 do 16:00. Wstęp jest darmowy.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

W ramach #CodeWeek2019 (Europejski Tydzień Kodowania), od 5 do 20 października, w Polsce odbędzie się ponad 5700 wydarzeń związanych z programowaniem, które są skierowane zarówno do dzieci (w każdym wieku), jak i dorosłych. Miejscem inauguracji #CodeWeek2019 w Polsce będzie Smart Kids Planet - Centrum Mądrej Zabawy na Stadionie PGE Narodowy.

W związku z otwarciem Europejskiego Tygodnia Kodowania, firma Solectric wspólnie z fundacją Pro Futuro przygotowała dla zwiedzających masę nowości z obszaru robotyki. Na stoisku, w godzinach 9:00-16:00 będzie można poznać wyjątkowe i sympatyczne roboty edukacyjne, m.in. mTiny Makeblock, DJI Tello, Apitor oraz świetnie znane roboty marki Abilix, które wspólnie z kreatywnymi animatorami wprowadzą odwiedzających w świat programowania, pokazując jak w fajny sposób kształtować kompetencje XXI wieku poprzez zabawę. Na dzieci czeka specjalne zadanie - pokonanie wybranym robotem zakodowanej trasy! To wszystko i jeszcze więcej na stoisku.

Wśród robotów znajdą się m.in. prezentowany po raz pierwszy w Polsce mTiny od firmy Makeblock, czyli propozycja dla najmłodszych pasjonatów programowania. mTiny to zestaw, który składa się z przesympatycznego robota, który może przybrać postać np. psa, kota lub kurczaka, specjalnego kontrolera, kart kodowych oraz puzzli do tworzenia interaktywnych tras, po których porusza się robot. W zestawie znajduje się również książeczka z zadaniami oraz akcesoria do dekoracji programowalnego przyjaciela. Co ważne, kodowanie robota odbywa się za pomocą kontrolera, bez użycia tabletu czy smartfona. mTiny zmienia naukę w zabawę, pomaga ćwiczyć logiczne myślenie i rozwija umiejętności rozwiązywania problemów.

DJI Tello to imponujący dron, który świetnie radzi sobie w powietrzu i przybliża tajniki kodowania. Sterowanie Tello jest bardzo proste i odbywa się z poziomu smartfonu.

Apitor SuperBot to programowalne klocki konstrukcyjne, które pozwalają zbudować aż 18 modeli robotów na bazie gotowych projektów lub nieograniczoną ilość modeli według własnego pomysłu. Wszystkie te modele można następnie zaprogramować w programie Scratch dostępnym w aplikacji Apitor Robot dostępnej na iOS i Android.

W czasie sobotniego wydarzenia pojawią się również roboty marki Abilix. Zestawy pozwalają na naukę programowania na różnych poziomach zaawansowania. Dla najmłodszych przygotowano Abilix Drag&Drop, czyli proste i intuicyjne przeciąganie i przestawianie „kafelków” z komendami. Na dzieci w wieku szkolnym czeka Abilix Scratch, czyli najpopularniejszy język programowania w polskich szkołach oraz Abilix Flow-Chart. Najbardziej zaawansowani będą mieli okazję sprawdzić działanie języka C. Dodatkowo zestawy te rozwijają kompetencje istotne w dzisiejszym świecie: kreatywność, logiczne myślenie, zdolności matematyczne czy rozwiązywanie problemów.

Fundacja Pro Futuro

Misją fundacji Pro Futuro jest zmienianie oblicza polskiej szkoły. Za sprawą innowacyjnych pomysłów i licznych konferencji edukacyjnych skierowanych do nauczycieli, fundacja rozwija kompetencje w zakresie nowych sposobów nauczania w obszarze szeroko rozumianej robotyki.  

#CodeWeek2019

Społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „walczą” o zorganizowanie jak największej liczy wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i skierowana do wszystkich, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. To niepowtarzalna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. W obecnej edycji Polska jest na drugim miejscu wśród krajów europejskich pod względem zgłoszonych wydarzeń. Aktualne wyniki można śledzić na https://codeweek.eu/events

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe