Wywiad z Dominiką Smoleńską, Marketing Managerem w firmie Audio Klan.

Wywiad z Dominiką Smoleńską, Marketing Managerem w firmie Audio Klan.

Poleć znajomemu
2010-11-08 08:54:00

Na początku proszę powiedzieć, jakiej marki sprzęt audio-video ma Pani w swoim domu? Niech zgadnę - Jolida albo Copland?

W domu używam kilku systemów, których funkcjonalność i innowacyjne technologie pozwalają mi korzystać z nich w jak najszerszym zakresie. Oczywiście zapyta Pan zaraz jak szeroki zakres obsługi jest satysfakcjonujący?

Proszę zatem rozwinąć myśl...

...w przypadku kina domowego to oczywiście perfekcyjny dźwięk i znakomity obraz, dlatego postawiłam na Yamahę - producenta o największym doświadczeniu w tej dziedzinie. Nic dziwnego, że wieczorne seanse w moim domu, gromadzą wszystkich domowników. Aby nie blokować rodzinie możliwości oglądania telewizji korzystam również z zestawu stereofonicznego zaopatrzonego dodatkowo w słuchawki. I tutaj muszę przyznać, że wybór przed zakupem okazał się niebanalny. Na szczęście skorzystałam z możliwości odsłuchu jaką oferują niektóre sklepy specjalistyczne. Kilkanaście prób i znalazłam zestawienie, które mnie naprawdę urzekło - Marantz Melody Media, a do tego słuchawki P5, które pozwalają mi w odizolowaniu, ale i przy dużej wygodzie cieszyć się wysokiej jakości brzmieniem moich ulubionych wykonawców. Niezwykła jakość dźwięku, niewielki rozmiar urządzenia i możliwości jakie oferuje ten kompaktowy system całkowicie mnie zaskoczyły. Używam iPoda, często korzystam również z radia internetowego i zwykłego odtwarzacza mp3. Jestem też wielkim fanem Internetu i płynących z niego możliwości. Także tych muzycznych. Nie mogłam więc przejść obojętnie obok rozwiązań oferowanych przez ten niewielki system stereo. Niedawno zainstalowałam również mały telewizor w sypialni i muszę przyznać, że mocno jestem rozczarowana dźwiękiem z jego wew. głośników. Dlatego w ramach rodzinnego prezentu gwiazdkowego zamierzam dokupić cyfrowy projektor dźwięku Yamahy YSP-4100. Zamocowany na ścianie pod telewizorem zapewni mi prawdziwy dźwięk 7.1, a ja zyskam nie tylko znakomite brzmienie, ale również i oszczędność miejsca oraz co dla mnie jest wyjątkowo ważne - brak kabli ciągnących się po podłodze czy ścianach sypialni. To oczywiście „duże” rozwiązania ale jest jeszcze jeden system, którego często używam i wyjątkowo sobie cenię - ustawiony w kuchni MCR-040 Yamahy. W tej chwili nie wyobrażam już sobie porannej kawy bez dźwięku tego kolorowego malucha.

Było o domu, porozmawiajmy teraz chwilę o pracy. Firma Audio Klan. Czym właściwie się zajmujecie?

Wywiad z Dominiką Smoleńską, Marketing Managerem w firmie Audio Klan.Niezależnie od tego jak długo mogłabym Panu opowiadać o naszej historii odpowiedź na to pytanie jest jedna - zajmujemy się najlepszym dźwiękiem i obrazem - choć nie stricte w ujęciu klasycznym. Wiadomo przecież, że dźwięk i obraz w przypadku kina domowego stanowią współcześnie niemalże nierozłączny element. Każdy z nas chce oglądać swoje ulubione filmy w najlepszej możliwej jakości obrazu i dźwięku. Sam telewizor już nie wystarczy. W przypadku stereo choć nasze gusta muzyczne są różne wszyscy umiemy docenić dobre brzmienie muzyki. Także coraz częściej korzystamy z urządzeń mobilnych - iPhonów, iPodów, odtwarzaczy mp3. Również i one w warunkach domowych mogą urzekać swoim brzmieniem. Znakomity dźwięk, doskonały obraz, uniwersalność i funkcjonalność urządzenia, łatwość obsługi - te cechy wynikają z jakości produktu. Jego konstrukcja, design, innowacyjność technologii - często autorskich to elementy, które potem w konsekwencji wpływają na jakość użytkowania wybranego sprzętu. Dlatego starannie dobieramy oferowane przez nas produkty. Nie szukamy masowości, skupiamy się na indywidualności odczuć. Bo każdy z nas odczuwa brzmienie inaczej. Dla nas ważne jest, aby każdy znalazł rozwiązanie idealne dla siebie. I błędnym jest przekonanie, że wysokiej klasy rozwiązania są drogie. Pośród wielu produktów z oferowanych przez nas 24 marek znajdują się urządzenia o różnym poziomie cenowym. Dzięki temu jesteśmy w stanie znaleźć idealne rozwiązanie praktycznie dla każdego miłośnika dobrego brzmienia.

Współpracujecie z wieloma znaczącymi graczami na rynku: Yamaha, Bowers & Wilkins, czy Marantz. Każdy „szanujący się” audiofil w Polsce kojarzy te marki, proszę powiedzieć coś więcej o ofercie skierowanej do konsumentów?

W naszej ofercie znajdują się produkty firm, wyselekcjonowanych w czasie naszych ponad 10 letnich doświadczeń rynkowych. Te firmy to absolutna elita w branży, znana i ceniona na całym świecie przez rzesze melomanów, miłośników kina domowego, audiofilów czy ludzi dla których muzyka czy filmy to miłe dopełnienie ich życia codziennego. Jak Pan zapewne wie bycie w czołówce wymaga od producentów takich jak Yamaha, B&W czy Marantz ciągłej pracy, aktywności, obserwacji trendów i poszukiwania rozwiązań nowatorskich. W przypadku Yamahy tegoroczne modele urządzeń A/V skupione są na technologii obrazu 3D i dźwięku 9.1 jak i również 11.2, gdzie następuje rozbudowanie sceny dźwiękowej w górę. Ciekawą technologią autorską, którą Yamaha rozwija od dłuższego czasu jest Cinema DSP 3D, dostępna m.in. w amplitunerach AV serii Aventage. Technologia ta to rodzaj wzorów akustycznych zakodowanych w specjalnych układach LSI, stworzonych na podstawie danych zebranych w różnorodnych miejscach przez specjalistów Yamahy we współpracy z technikami obróbki dźwięku. Dzięki Cinema DSP 3D zostajemy osadzeni w centrum sceny dźwiękowej, a odtwarzane filmy zaskakują głębią brzmienia i przestrzennością. Inną ciekawą technologią Yamahy jest AirWired, pozwalająca na bezprzewodową i bezstratną komunikację np. pomiędzy cyfrowym projektorem dźwięku, a subwooferem! lub iPodem. Oznacza to, że nie potrzebujemy już żadnych dodatkowych kabli aby połaczyć np. subwoofer z YSP-5100, co większość z nas uzna za wyjątkowo wygodne. Ta sam technologia wykorzystywana jest również w systemach minikomponentów Yamahy np. w MCR-140, co pozwala nam przesyłać muzykę z iPoda całkowicie bezstratnie, bez kompresji i bez opóźnień. Yamaha obchodzi również 10-lecie systemów PianoCraft - z tej okazji zaprojektowany został nowy model tego mini systemu - MCR-550.

Odnośnie ciekawostek od Bowers & Wilkins...

..no właśnie, proszę powiedzieć co nowego "słychać" u Bowers &Wilkins?

Marka ta jak wiadomo ma wielu stałych fanów i niezmiernie cieszy nas, że ich grono stale się powiększa. Najwyższa jakość dźwięku oferowana przez kolumny głośnikowe Bowers & Wilkins sprawia, że wiodące studia nagraniowe na całym świecie, wykorzystują je do odsłuchu najdrobniejszych niuansów realizowanych nagrań. W należącym do George’a Lucasa, kalifornijskim studiu Skywalker Sound, gdzie nagrywane są ścieżki dźwiękowe największych hitów kinowych, efekty nagrań kontrolowane są przez inżynierów dźwięku za pomocą zaawansowanego systemu wielokanałowego, zawierającego kolumny głośnikowe Bowers & Wilkins serii 800. Również słynne londyńskie Abbey Road, gdzie nagrywają swoje płyty najwięksi artyści świata muzyki, wykorzystuje we wszystkich trzech studiach systemy głośnikowe Bowers & Wilkins. W tym roku, po długim okresie oczekiwania, B&W zaprezentował nową serię kolumn głośnikowych 800 Diamond. Wszyscy, którzy znają tę markę na pewno doskonale już wszystko na ten temat wiedzą ale mimo to przypomnę, że jeden z modeli tej serii - 805 Diamond otrzymał nagrodę EISA w kategorii EUROPEJSKIE HI-ENDOWE ZESPOŁY GŁOŚNIKOWE 2010-2011. Pisanie szczegółów technicznych na ten temat myślę nie ma sensu - zamiast tego proponuję udać się do najbliższego salonu oferującego te kolumny i w zaciszu salki odsłuchowej po prostu posłuchać. Jak głosi słynne motto B&W - Posłuchaj, a zrozumiesz. Z innych nowości B&W wspomnę Państwu tylko o zupełnie nowym kierunku tego producenta - produktach dla Nowych Mediów czyli iPodów, odtwarzaczy mp3, komputerów. Kierunek ten wytyczył jakiś czas temu legendarny Zeppelin, a w tym roku ta kategoria produktów zyskała mocnych sprzymierzeńców - głośniki komputerowe MM-1, słuchawki mobilne P5 oraz Zeppelina Mini.

Wywiad z Dominiką Smoleńską, Marketing Managerem w firmie Audio Klan.Nowe trendy widoczne są również i u klasycznego Marantza. Pośród produktów do kina domowego wyróżniają się dwa modele nowej linii smukłych amplitunerów - NR1501 i NR1601. To ta sama technologia, to samo doskonałe brzmienie i znakomita funkcjonalność charakteryzujące wysokiej klasy amplitunery AV Marantza ale zamknięte w kompaktowej, łatwej do ustawienia obudowie. Pośród produktów stereo miłośnicy dobrego brzmienia odnajdą również kilka ciekawych pozycji. Na uwagę zasługuje na pewno KI Pearl Lite - młodszy brat fantastycznego zestawu KI Pearl. Obydwa modele zaprojektowane zostały przez legendę świata Hi-Fi, wielkiego mistrza Kena Ishiwatę, który od ponad 30 lat współpracuje z Marantzem. Jest również linia produktów Melody - designerskich, kompaktowych i znakomitych dźwiękowo systemów stereo. To co jednak mocno wyróżnia się w tegorocznej ofercie Marantza jest to możliwość obsługi urządzeń takich jak amplituner SR7005, Melody Media czy procesor AV7005 za pomocą specjalnej aplikacji dedykowanej dla iPhonów o nazwie Wizz App. Program ten możemy pobrać całkowicie bezpłatnie i zainstalować na naszym iPhonie, a następnie po podłączeniu naszego Marantza do sieci możemy go zdalnie kontrolować i obsługiwać. Krótko mówiąc, wykorzystujemy iPhona jako pilota zdalnego sterowania. Drugą opcją jest możliwość bezprzewodowego przesyłania plików muzycznych z iPhona/iPoda czy komputera bezpośrednio do np. SR7005. Wszystko to dzięki technologii AirPlay. Jak widać możliwości są szerokie a multimedialność tych urządzeń sprawia, że zdobywają one uznanie również i u młodych pasjonatów muzyki.

Jakie są obecnie najnowsze produkty promowane przez Audio Klan?

Wywiad z Dominiką Smoleńską, Marketing Managerem w firmie Audio Klan.Nasza oferta jest tak duża - na dzień dzisiejszy są to 24 marki - iż nie sposób wymienić wszystkich produktów, które w tej chwili promujemy. Dużym zainteresowaniem cieszy się nowa seria amplitunerów AV Yamahy - Aventage, czyli modele RX-V1067, RX-V2067 oraz RX-V3067. Nowa linia stereo Yamahy - The Music Lovers Line to również nasze tegoroczne oczko w głowie. Kilka nowych modeli amplitunerów stereo takich jak np. R-S700, wzmacniaczy zintegrowanych (modele A-S300 do A-S2000) i odtwarzacze CD to prawdziwe perełki w ofercie komponentów stereo Yamahy. Pośród nowości Marantza szczególną opieką otoczyliśmy nowy, sieciowy amplituner SR7005. O jego powiązaniach z aplikacją WizzApp opowiadałam już wcześniej. Generalnie jednak nasze tegoroczne działania promocyjne skupione są wokół produktów, które przełamują barierę i wychodzą poza standard A/V, oferując również usługi sieciowe, dostęp do zasobów internetowych, obsługę urządzeń takich jak iPody, iPhony czy odtwarzacze mp3.

Przyznam szczerze, że amplituner SR7005 firmy Marantz, o którym wspomniała Pani wcześniej podoba mi się i to bardzo!

I wcale się Panu nie dziwię. Faktycznie SR7005 to wyjątkowe urządzenie. Doskonale wyposażony, spełnia swoje główne zadanie dostarczenia dźwięku przestrzennego na piątkę z plusem, a jego wysoka funkcjonalność jednocześnie podana jest w wyjątkowo przystępnej formie. Dodatkowo, dzięki aplikacji WizzApp możliwe jest sterowanie funkcjami amplitunera poprzez iPhona/iPoda jak i również dzięki AirPlay uzyskujemy dostęp do strumieniowego przesyłania muzyki np. z komputera. Jednym słowem, najnowsze technologie zamknięte w pięknej i potężnej obudowie. Dodatkowo amplituner ten oferowany jest obecnie z iPodem touch 8GB gratis. Wszystko po to, aby użytkownicy tego systemu mogli w pełni czerpać z możliwości jakie on oferuje.

Wróćmy jeszcze na chwilę do produktów. Marki promowane przez Audio Klan, to nie tylko wysoka jakość i funkcjonalność, ale również wyjątkowy, "cieszący oko"design?

Unikalny design wynika przede wszystkim z wysokiej klasy urządzeń. I choć dla nas jest on po prostu atrakcyjny często u podstaw jego powstania leży coś więcej niż tylko chęć przyciągnięcia uwagi. W pierwszej fazie najistotniejszy jest bowiem dźwięk jaki uzyskujemy z urządzenia, więc często finezyjna i wymyślna konstrukcja obudowy jest efektem przemyśleń techników i specjalistów dźwięku zmierzających do zaoferowania nam najlepszego dostępnego brzmienia. Weźmy chociażby słynne głośniki Nautilus B&W - gdzie atrakcyjna, ślimakowata forma pozwoliła uzyskać wyjątkowe brzmienie. Również często przy projektowaniu nowego systemu kina domowego, stereo czy głośnika zatrudniane są specjalne zespoły projektowe - tak było chociażby w przypadku stylowego Zeppelina jak i również słuchawek P5 od B&W, nad którymi pracowała kierowana przez genialnego projektanta i wizjonera Mortena Warrena firma Native Design. Przy takim wsparciu trudno potem przejść obojętnie obok finalnego produktu. Piękny system, pięknie grający - to spełnienie marzeń wielu miłośników muzyki.

portal agdrtv24.pl

M_588 M_590

Szukaj w serwisie:

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymyać nowości z rynku lub informacje o promocjach

sony samsung philips canon asus gigabyte siemens
AGD :: RTV :: KOMPUTERY :: FOTO :: WIADOMOŚCI :: WYDARZENIA :: WYWIADY :: NAGRODY :: EKOLOGIA :: PROMOCJE :: PRODUCENCI :: TESTY :: SKLEPY :: RSS :: KONTAKT
Copyright © agdrtv24.pl 2018, Wszelkie prawa zastrzeżone, wykonanie: skyagency.pl RSS
Gazetki_promocyjne
S K L E P