agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebook
Yamaha prezentuje amplitunery AV z nowej serii RX-V83

Yamaha prezentuje amplitunery AV z nowej serii RX-V83

SPRZĘT RTV / Dźwięk / 2017-03-29 11:12:00

Już wkrótce na polskim rynku zadebiutują amplitunery kina domowego z nowej serii Yamaha RX-V83. Najnowszą gamę produktów tworzą cztery konstrukcje: RX-V383, MusicCast RX-V483, MusicCast RX-V583 i flagowy model MusicCast RX-V683. Nowością przygotowaną przez projektantów Yamahy jest wyposażenie każdego amplitunera w obsługę HDR Video Dolby Vision, tryb Direct oraz funkcję skalowania wideo do rozdzielczości 4K. Do zalet bardziej zaawansowanych modeli, oprócz obsługi systemu MusicCast, należą także obsługa funkcji Triggered Auto Playback i HDMI z eARC. Flagowy MusicCast RX-V683 jako jedyny wyposażony został w system YPAO R.S.C. oraz wejście Phono.

Yamaha sukcesywnie rozwija serię swoich amplitunerów AV. Tegoroczne nowości z najnowszej serii RX-V83 zapewniają użytkownikom jeszcze większy komfort użytkowania, łatwiejszy dostęp do użytecznych funkcji, a przede wszystkim gwarantują jeszcze wyższą jakość dźwięku i obrazu. Cała seria składa się z czterech urządzeń: 5.1-kanałowych RX-V383 i MusicCast RX-V483 oraz 7.2-kanałowych MusicCast RX-V583 i MusicCast RX-V683. Wszystkie stanowią rozwinięcie już i tak zaawansowanej serii RX-V81, ale wykorzystując nowe udogodnienia, pozwalają stworzyć jeszcze doskonalsze centrum multimedialnej rozrywki. Swoją niesamowitą funkcjonalność modele RX-V483, RX-V583 i RX-V683 zawdzięczają również kompatybilności z rewolucyjnym systemem MusicCast, umożliwiającym stworzenie zaawansowanego nagłośnienia multiroom.

Jeszcze wyższa jakość obrazu

Jednym z najważniejszych kryteriów, pozwalających ocenić możliwości amplitunera kina domowego, jest jakość obrazu. Pod tym względem modele z serii RX-V83 są klasą samą dla siebie. W każdym z modeli znajdziemy m.in. funkcję skalowania do rozdzielczości 4K wideo przesyłanego poprzez złącze HDMI. Rozwiązanie to eliminuje konieczność wymiany kolekcji filmów w rozdzielczości 1080p, aby móc cieszyć się spektakularnymi efektami wideo na ekranie najnowszych telewizorów. Korzyści przynosi również kompatybilność ze standardem Dolby Vision. Dzięki niej najnowsze amplitunery AV Yamahy gwarantują maksymalną szczegółowość obrazu w ciemnych i jasnych fragmentach nagrania. Ponadto wraz z nową serią RX-V83 w amplitunerach AV Yamahy debiutuje udoskonalony układ ARC (Audio Return Channel). W swojej najnowszej odsłonie - eARC - obsługuje on nawet wielokanałowe sygnały audio, w tym trójwymiarowe formaty przestrzenne, takie jak Dolby Atmos® i DTS: X™. Całość dopełnia zgodność z HDCP 2.2 i przepustowością BT.2020.

Piękne brzmienie muzyki i filmów

Pod względem jakości dźwięku amplitunery AV Yamahy uzyskują poziom porównywalny ze wzmacniaczami stereo. Aby zagwarantować najczystsze możliwe brzmienie, wszystkie modele z najnowszej serii wyposażone są w tryb Direct. Dzięki niemu tor sygnałowy zostaje skrócony do absolutnego minimum. Oczywiście użytkownik może dezaktywować ten tryb, aby móc wpływać na charakterystykę odtwarzanego dźwięku. Wymagający miłośnicy muzyki swoją uwagę skierują z pewnością w stronę modelu MusicCast RX-V483 i wyższych. Tak, jak wszystkie urządzenia z rodziny MusicCast, amplitunery te kompatybilne są z plikami wysokiej rozdzielczości, m.in. FLAC i DSD. Funkcjonalność najnowszych konstrukcji Yamahy zwiększa dostęp do muzycznych serwisów internetowych, np. Tidal i Spotify, oraz radia internetowego. W kręgu zainteresowań fanów spektakularnego brzmienia efektów specjalnych znajdą się z pewnością modele MusicCast RX-V583 i MusicCast RX-V683. Obydwa model wyróżniają się obsługą najnowszych formatów dźwięku kinowego Dolby Atmos® i DTS:X™. Dzięki obsłudze kanałów wysokości przestrzenne brzmienie zyskuje niesamowitą rzeczywistość i otacza słuchaczy nawet z góry.

Yamaha MusicCast - dźwięk w całym domu

W parze z najwyższą jakością dźwięku i obrazu idą intuicyjna obsługa oraz praktyczne udogodnienia. Funkcjonalność amplitunera AVzwiększa obecność Bluetooth Output. Rozwiązanie to znane jest z urządzeń z rodziny MusicCast i pozwala przesyłać dźwięk z amplitunera wprost do bezprzewodowych słuchawek lub głośnika Bluetooth. Rozwinięciem funkcjonalności systemu MusicCast, dostępnym od modelu MusicCast RX-V483 wzwyż, jest Triggered Auto Playback. Teraz użytkownik może przypisać do przycisków SCENE wybraną przez siebie funkcję, np. możliwość natychmiastowego dostępu do serwisu muzycznego, ulubionej stacji radiowej (internetowej i analogowej). Ponadto Triggered Auto Playback ułatwia słuchanie muzyki w całym domu. Wystarczy nacisnąć przycisk zasilania w amplitunerze, aby automatycznie włączyć wszystkie urządzenia, które były ze sobą połączone podczas ostatniej sesji odsłuchowej.

Nowy król w klasie przystępnych cenowo amplitunerów AV

Zwieńczeniem najnowszej serii RX-V83 jest wyrafinowany amplituner AV MusicCast RX-V683. Model ten zapewniając najwyższą możliwą jakość dźwięku stereo i wielokanałowego, doskonale sprawdza się zarówno podczas słuchania muzyki, jak i oglądania filmów. Urządzenie jako jedyne z linii RX-V83 wyposażone zostało w układ YPAO R.S.C. oraz wejście gramofonowe. Pierwsze z rozwiązań pozwala automatycznie skalibrować parametry nagłośnienia, biorąc pod uwagę fale dźwiękowe odbijające się od płaskich powierzchni w pomieszczeniu. Obecność złącza Phono to z kolei doskonała wiadomość dla miłośników płyt winylowych, którzy chętnie korzystają z możliwości odtwarzania nagrań na gramofonie. Funkcjonalność modelu zwiększają udogodnienia strefowe, takie jak Zone Extra Bass, który zapewnia mocniejszy bas w strefie 2, Zone Volume Equalizer, optymalizujący równowagę dźwiękową w strefie 2, a także strefa mono, głośność strefy, kontrola barwy strefy i opóźnienie dźwięku strefy.

Najnowsze amplitunery AV z serii RX-V83 pojawią się w sprzedaży na przełomie maja i czerwca. W pierwszej kolejności, jeszcze w maju br., do sklepów trafią modele RX-V383 oraz MusicCast RX-V483. Sprzedaż MusicCast RX-V583 i MusicCast RX-V683 rozpocznie się w czerwcu br. Ceny urządzeń poznamy w chwili wprowadzania amplitunerów do sprzedaży.

źródło: yamaha/agdrtv24.pl