agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Żelazko jest bardzo ważne, ale co z deską do prasowania?

Żelazko jest bardzo ważne, ale co z deską do prasowania?

MAŁE AGD / Żelazka i akcesoria do prasowania / 2018-10-12 13:57:31

Lubisz, czy też nie, prasować musisz. Może w dobie nowych technologii i inteligentnych pralek i suszarek lub też streamerów na parę, zadanie wydaje się trochę łatwiejsze...i tu koniec wypowiedzi. Bo zadanie tylko wydaje się łatwiejsze! Są jeszcze domowe sposoby, typu przerzucanie z kupki na kupkę, odkładanie na później, czy chowanie po szafkach, tak żeby żona/mąż nie zauważyli, że od kilku dni nie prasowaliśmy. Koniec końców, prasowanie w każdym domu jest jak amen w pacierzu! Musi być! A jak nie ma, to prędzej, czy później będzie. O żelazkach, parownicach można przeczytać całkiem sporo w naszej zakładce na stronie agdrtv24.pl. Ale co z deskami do prasowania?

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Deski do prasowania, to również ważny element. Na co zwrócić uwagę przy zakupie deski do prasowania? Po pierwsze nie kupujmy tylko ceną i oczami, czyli tym, że na pokrowcu do deski widzimy fajny, podobający się nam wzorek! Po pierwsze wielkość. Większa deska, to więcej miejsca do komfortowego prasowania, ale także więcej potrzebnego miejsca do jej przechowywania. Waga? To bardzo ważny argument, który również ma znaczenie. Ciągłe wyjmowanie, rozkładanie i przenoszenie deski dla kobiet, które prasują może być męczące. Na rynku są dostępne produkty z kółkami, które choć po części pozwalają rozwiązać ten problem. Przy zakupie deski warto zdjąć pokrowiec i sprawdzić, jak wygląda blat. Dziurki ułatwiają przechodzenie i ulatnianie się pary. Co jeszcze? Elastyczny uchwyt na żelazko, możliwość obracania deski w różnych płaszczyznach, czy też dodatki do prasowania rękawów oraz dodatkowy wieszak na odłożenia uprasowanych ciuchów, zanim odłożymy ubranie do szafy. Ważna rzecz, to także nogi. Czy sa stabilne, czy system rozkładania jest prosty oraz, czy nasza deska nie będzie się chwiała na mniej stabilnym podłożu.

Żelazko nie może obejść się bez deski, deska zaś bez pokrowca do prasowania. I tu także musimy troszkę dłużej poszukać. Jak pisaliśmy wcześniej, wzorek na pokrowcu nie jest najważniejszy! Najbardziej istotne to fakt, żeby pokrowiec dobrze i mocno przylegał do deski, był odporny na przypalenia i gładki.

...to miłego prasowania!

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe