agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebook
Zelmer przedstawia odkurzacz Roto VC1001

Zelmer przedstawia odkurzacz Roto VC1001

MAŁE AGD / Odkurzacze / 2012-04-11 11:34:00

Zelmer przedstawia najnowszy produkt w gamie swoich odkurzaczy workowych - Roto VC1001. Jest to klasyczny workowy odkurzacz o dużej mocy, uruchamiany pokrętłem do elektronicznej regulacji mocy ssania. Rozwiązanie to zmniejsza ilość przycisków na obudowie odkurzacza ułatwiając jego obsługę, co w połączeniu z innymi rozwiązaniami zaowocowało ergonomicznym i funkcjonalnym odkurzaczem.

Alergicy docenią VC1001 Roto za system filtracji z filtrem HEPA 11 (High Efficiency Particular Air filter). Powietrze wydmuchiwane z odkurzacza jest czyste i pozbawione ponad 99% zanieczyszczeń wielkości 0,3 mikrona, takich jak bakterie, odchody roztoczy czy pyłki alergenów. Nowatorskim rozwiązaniem jest umieszczenie filtra HEPA przed komorą silnika, a nie za nią. Powietrze dostające się do silnika jest czyste, przez co jest on mniej narażony na zanieczyszczenia i potencjalne awarie. Dzięki temu rozgrzany silnik nie przypala osadzonych w nim zanieczyszczeń, objawiających się charakterystycznym zapachem po włączeniu odkurzacza. W razie przerwania worka filtr HEPA zatrzyma brud i uchroni silnik przed uszkodzeniem. Dodatkowo tak zamocowany filtr oczyszcza zimniejsze, gęstsze powietrze przed silnikiem, zamiast rozgrzanego przez silnik, rozrzedzonego powietrza. Rozwiązanie to powoduje, że odkurzacz pracuje wydajniej względem tradycyjnie montowanego filtra - mniej mocy użyte jest na tłoczenie powietrza przez filtr, przez co wrasta siła ssania. Ponieważ filtr jest łatwo dostępny i znajduje się w jednej komorze z workiem, nie ma możliwości przeoczenia odpowiedniego momentu do wymiany filtra HEPA.

W zależności od modelu moc odkurzacza wynosi 1900 W lub 1500 W, zapewniając jednocześnie wysoką moc ssania - odpowiednio 350 W i 300 W. Worki Safbag, w które wyposażony jest odkurzacz, wykonane są ze specjalnego, wielowarstwowego, porowatego materiału. Mają one pojemność 2,5 l i są w stanie pomieścić więcej kurzu w stosunku do tradycyjnych worków papierowych, dzięki czemu odkurzanie jest bardziej ekonomiczne. Mocowanie węża umożliwia jego obrót o 360o i sprawia, że manewrowanie odkurzaczem jest naprawdę wygodne. Dołączony komplet ssawek ułatwia sprzątanie różnych powierzchni, a dodatkowo model VC1001.0SP wyposażony jest w specjalną szczotkę z naturalnym włosiem. Szczotka ta umożliwia łatwe i bezpieczne sprzątanie posadzek narażonych na zarysowania jak np. parkiet, innego typu podłogi drewniane czy też tak modne ostatnio posadzki z polerowanego gresu.

Niewielka waga odkurzacza i kompaktowe rozmiary znacznie ułatwiają jego użytkowanie. W połączeniu z system parkowania w pionie i poziomie, przechowywanie odkurzacza Roto VC1001 nie sprawia trudności nawet w najmniejszych mieszkaniach. Roto VC1001 to odkurzacz dla osób ceniących przemyślane rozwiązania techniczne i wygodę użytkowania.

Odkurzacze Zelmer będą dostępne w sprzedaży od kwietnia 2012 w sugerowanej cenie detalicznej:

 • VC1001.0SK 339 zł
 • VC1001.0SP (wersja ze szczotką z włosia naturalnego) 359 zł

Odkurzacz workowy Zelmer VC1001 Roto:

 • Moc 1900 W
 • Duża moc ssania: 350 W
 • Innowacyjne umieszczenie filtra HEPA przed silnikiem
 • 360° obrotowy wąż
 • 9m zasięg odkurzania
 • 2,5l pojemności worka
 • Wskaźnik zapełnienia worka
 • Elektroniczna regulacja mocy
 • Funkcje parkowania

źródło: zelmer/agdrtv24.pl