

Czy cashback bez obrotu jest naprawdę bezpiecznym zakładem bez ryzyka?
W poniższym tekście przeanalizujemy kwestię, czy cashback bez obrotu jest naprawdę bezpiecznym rodzajem zakładu bez ryzyka, czy też może raczej nie do końca.
CASHBACK BEZ OBROTU – CZY TO NAPRAWDĘ BEZPIECZNY ZAKŁAD BEZ RYZYKA?
Rynek bukmacherski w Polsce przeżywa w ostatnich latach prawdziwy rozkwit. Przybywa zarówno operatorów oferujących zakłady wzajemne, jak i grających użytkowników. Bukmacherzy prześcigają się w wymyślaniu coraz to korzystniejszych bonusów powitalnych na start dla nowych użytkowników, a także promocji oraz programów lojalnościowych dla stałych i powracających graczy. Jednym z nich jest tak zwany cashback bez obrotu, czyli w dosłownym tłumaczeniu zwrot gotówki. Na czym to polega, czy jest to bezpieczne i rzeczywiście korzystne? W poniższej analizie spróbujemy odpowiedzieć na te pytania i ocenić ryzyko.
Cashback – co to właściwie jest?
Cashback bez obrotu, czyli zwrot środków, to rodzaj promocji bukmacherów polegającej na zwrocie części lub całości postawionej przez gracza stawki na jego konto w przypadku ewentualnej przegranej w zakładzie bukmacherskim. Dlatego jest nazywany zakładem bez ryzyka, bo nawet w przypadku błędnego wytypowania wyniku, gracz nic nie traci. Najczęściej w tego typu promocji bukmacherzy zwracają całą postawioną przez gracza stawkę, w ramach określonego wcześniej limitu, oczywiście pomniejszoną o ustawowy podatek od zakładów w wysokości 12%, chyba że regulamin promocji stanowi inaczej. Najkorzystniejszą formą tego rodzaju promocji na zakład bez ryzyka jest tak zwany cashback bez obrotu. W tym przypadku gracz nie tylko nic nie ryzykuje, ale w przypadku wygranej nie musi obracać wygranymi środkami w celu ich wypłacenia, tylko może to zrobić od razu. Dlatego taki bonus w postaci zakładu bez ryzyka nazywa się u bukmacherów właśnie cashback bez obrotu.
Diabeł tkwi w regulaminie
Każda promocja od bukmacherów, nawet brzmiąca podobnie, może się ze sobą różnić szczegółami zawartymi w jej regulaminie. Tak samo jest w przypadku cashbacku, czyli zakładu bez ryzyka, polegającym na zwrocie części lub całości postawionej stawki graczowi. Rozróżniamy dwa jego podstawowe rodzaje, czyli cashback klasyczny – wymagający obróceniem wygraną gracza przed jej wypłaceniem oraz cashback bez obrotu, pozwalający na jej wypłacenie od razu. W niektórych przypadkach po zwycięskim skorzystaniu z takiej promocji możemy od razu wypłacić wygrane środki, w innych musimy jeszcze nimi obrócić raz lub więcej razy. Dlatego zawsze warto przeczytać uważnie regulamin przed przystąpieniem do konkretnej promocji, bo często mają one narzucone liczne ograniczenia, takie jak narzucona wysokość kursu zdarzenia, ograniczenie czasowe, limit stawki, wybrane dyscypliny lub określone rozgrywki objęte cashbackiem. Na co zwrócić szczególną uwagę?
Cashback bez obrotu – zakład bez ryzyka?
Co kryje się pod pojęciem bonusu bez obrotu u bukmacherów? Jest to rodzaj promocji bukmacherskiej, w której gracz otrzymuje pewną pulę bonusowych środków, które nie wymagają dodatkowego obrotu nimi w celu ich wypłacenia. Obrotu, czyli konieczności obstawiania za nie kolejnych kuponów w celu przeniesienia ich z konta bonusowego gracza na konto główne – depozytowe i zyskania możliwości ich wypłaty na konto bankowe użytkownika. Oprócz ilości wymaganych „obrotów” bonusem, w przypadku promocji cashback warto zwrócić też uwagę na rodzaj zakładów zaliczanych do promocji czy właśnie obrotu (SOLO/AKO, przedmeczowe/na żywo), liczbę wymaganych zdarzeń na kuponie, wysokość kursu minimalnego, czas na ewentualny obrót, termin ważności promocji, zakłady wykluczone z promocji i obrotu, a także limit maksymalnej dopuszczalnej stawki możliwej do postawienia.
Najlepszy bukmacher – cashback bez obrotu?
Ustaliliśmy już, że korzystniejszy, a przede wszystkim wygodniejszy jest teoretycznie cashback bez obrotu, bo nie wymaga obracania wygraną w celu jej wypłacenia. Nie zawsze jest to jednak regułą, czasem cashback z wymaganym obrotem może mieć korzystniejsze pozostałe warunki i suma summarum okaże się lepszym wyborem. Warto to skrupulatnie przeanalizować przed wyborem odpowiedniego dla nas zakładu bez ryzyka. Na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszej oferty cashbacku dla siebie? Przede wszystkim to, o czym już wyżej wspomnieliśmy, czyli jak najmniejsza wymagana ilość „obrotów” czyli kolejnych obróceń wygranymi środkami, a najlepiej brak ich konieczności.
Po drugie istotna jest jak najmniejsza liczba wymaganych zdarzeń, potrzebna do spełnienia warunków promocji. Po trzecie najniższy możliwy kurs minimalny. Po czwarte jak najdłuższy okres trwania promocji na zakład bez ryzyka, czyli jak najdłuższy termin jej ważności. Po piąte kluczowa jest także maksymalna dopuszczalna wysokość kwoty stawki, a po szóste możliwie jak najmniej ograniczeń dotyczących określonego rodzaju zdarzeń. I wreszcie po siódme, choć może najważniejsze, najwyższy procent zwrotu postawionej stawki, najlepiej 100 procent.
Cashback, a cashout – dlaczego są mylone?
Cashback i cashout to dwie bardzo różne promocje o bardzo podobnych i łatwych do pomylenia nazwach, Definicję cashbacku już poznaliśmy, czym jest zatem cashout? Jest to promocja bukmacherska polegająca na możliwości przedwczesnego rozliczenia i zamknięcia postawionego kuponu, mimo nadal trwających na nim wydarzeń. Gracz otrzymuje wtedy jakiś procent z całej ewentualnej wygranej, ale ma w ten sposób szansę na uniknięcie porażki, jeśli na przykład zmieni zdanie na temat wyniku któregoś ze zdarzeń, lub zmienią się okoliczności.
źródło: agdrtv24.pl
