agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Najważniejsze gry dla świata esportu

Najważniejsze gry dla świata esportu

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Konsole i kontrolery gier / 2020-10-22 10:42:14

Powstanie esportu było możliwe dzięki rozwojowi technologii. Coraz lepsze i powszechnie dostępne komputery oraz szybki rozwój Internetu - to kluczowe dla historii esportu czynniki. Miały one wpływ również na powstawanie bardziej zaawansowanych i lepiej wyglądających gier komputerowych, które oczywiście również przyczyniły się do popularyzacji esportu. Wszystkie te elementy są od siebie zależne i wzajemnie oddziaływały na swój rozwój.

Bez powstania kilku ważnych produkcji, takich jak Counter-Strike lub StarCraft, esport nie byłby w miejscu, w którym znajduje się teraz. Z całkowicie niszowej i znanej jedynie przez nerdów dyscypliny, stał się popularnym na całym świecie sportem, który osiąga niesamowite wręcz wzrosty w ilości kibiców, organizowanych wydarzeń i sponsorów. Zobaczmy, jakie gry najmocniej się do tego przyczyniły.

Wszystko zaczęło się jeszcze w latach 90.

Najważniejsze imprezy esportowe przyciągają obecnie miliony fanów. Tysiące z nich oglądają rozgrywki bezpośrednio, pozostali uczestniczą w transmisjach online, wielu z nich stawia też zakłady na www.bukmacherpzbuk.pl. Na początku było jednak zupełnie inaczej. To dzięki rozwojowi gier komputerowych i ich popularyzacji, możliwy był też rozwój esportu - w momencie, gdy zaczęto wykorzystywać w nim duże i popularne tytuły. Gry przełomowe dla rozwoju esportu były również przełomowymi w świecie samych gier komputerowych. W latach 90. powstał wspomniany wcześniej Counter-Strike. Ta pierwszoosobowa strzelanka pozwalała tworzyć dwie drużyny graczy składające się z terrorystów i antyterrorystów, a możliwość takiego współzawodnictwa jest przecież bardzo ważna w esporcie. Gra stała się hitem i wynikało to również z tego, że była bardzo dopracowana. Stabilna mechanika, prosta i mimo to atrakcyjna grafika, no i przede wszystkim zacięta akcja sprawiły, że świat oszalał na jej punkcie. Przez kolejne lata twórcy gry wciąż ją aktualizowali, by spełniała rosnące oczekiwania graczy. Mimo, że jakiś czas później zaczęły powstawać gry z o wiele lepszą grafikę, Counter-Strike wciąż pozostaje jednym z najpopularniejszych tytułów. To również podstawa większości esportowych wydarzeń, dla których Counter-Strike jest wręcz legendarną pozycją.

Produkcje, które budzą emocje

Kolejną przełomową grą, a raczej modem był DotA - dodatek do gry Warcraft 3. Dał on początek zupełnie nowemu rodzajowi gier, czyli MOBA - Multiplayer Online Battle Arena. Gra drużynowa, w której sterowało się pojedynczą jednostką była czymś oryginalnym. Jej bardzo szybko rosnąca popularność sprawiła, że kolejni twórcy gier również zaczęli produkować tytuły w tym klimacie i tak narodził się League of Legends. To obecnie najpopularniejsza gra wieloosobowa rozgrywana online, a więc nie może jej zabraknąć również na turniejach esportu. Esport był początkowo najbardziej popularny w Azji, a konkretnie w Korei Południowej. Dopiero później zaczął zyskiwać fanów również na innych kontynentach. W Korei już od dawno bardzo mocno stawiano na komputeryzację społeczeństwa co sprawiło, że popularną rozrywką były gry komputerowe. Koreańczycy oszaleli swego czasu na punkcie gry strategicznej StarCraft. Nie mogło jej zabraknąć również podczas rozgrywek esportowych, które właśnie w Korei były już wcześniej bardzo popularne. Można za całą pewnością stwierdzić, że StarCraft byl jednym z najważniejszych tytułów dla rozwoju tej wirtualnej dyscypliny i upływ czasu wcale tego nie zmienił. Tych produkcji jest oczywiście o wiele więcej. FIFA, Call of Duty i wiele innych gier - bez nich świat esportu nie byłby taki sam.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe