agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Przegląd najpopularniejszych akcesoriów do telefonów

Przegląd najpopularniejszych akcesoriów do telefonów

GSM / Akcesoria GSM / 2021-07-12 18:06:36

Telefony, a raczej smartfony stały się nieodłącznym elementem życia większości z nas. Niegdyś z domu nie wychodziło się bez kluczy i bez portfela. Obecnie do tej listy zdecydowanie można dorzucić smartfon, który w zasadzie, dzięki możliwości płatności mobilnych może niekiedy zastąpić portfel.

Jako że smartfony towarzyszą nam na wycieczkach, w czasie uprawiania sportu czy podczas jazdy samochodem i innych aktywności,  to naturalne, że potrzebne są również akcesoria do telefonu W dzisiejszym wpisie, dokonamy przeglądu tych najważniejszych.

Niezbędne akcesoria do telefonu

Ochronne etui na telefon to podstawa. Smartfonom jednak daleko jest do legendarnej odporności Nokii 3310. Telefon należy chronić przed zalaniem czy upuszczaniem, a jak wiadomo, nie wszystko da się przewidzieć. Solidne etui ochronne to gwarancja zabezpieczenia urządzenia przed zniszczeniem i przedwczesnego zakończenia swojego żywota. Producenci dbają, aby obudowy były nie tylko trwałe i idealnie dopasowane do danego telefonu (uwzględnienie portów, aparatu, głośnika) ale i były atrakcyjne wizualnie, oraz podnosiły komfort użytkowania.  Do ochrony wrażliwego ekranu idealnie będzie odpowiednio dobrane do modelu szkło hartowane. W razie ewentualnego upadku weźmie ono siłę uderzenia na siebie i chroni przed pęknięciem wyświetlacza.

Telefon w samochodzie - potrzebne akcesoria

W czasie jazdy należy skupić się na drodze, nie na telefonie. Za korzystanie z telefonu w trakcie jazdy, w sposób wymagający trzymania go w ręku grozi mandat - dekoncentracja poprzez pisanie SMSów w trakcie jazdy czy prowadzenie rozmowy z telefonem przy uchu już nieraz doprowadziła do nieszczęścia. Akcesoria do telefonu sprawią, że korzystanie z telefonu w trakcie mniejszych lub większych podróży stanie się bezpieczne. Mowa o uchwycie samochodowym.  Za jego pomocą możemy mieć telefon w polu widzenia (co jest niezbędne np. w trakcie korzystania z nawigacji) jak i zyskujemy pewność, że nawet w wyniku gwałtownego hamowania czy skrętu telefon pozostanie na swoim miejscu.

Ładowarki i Powerbanki do telefonu

Jako że smartfony to urządzenia wielofunkcyjne - dostarczają nam rozrywki, służą za sprzęt grający, mieszczą w sobie setki aplikacji, oraz umożliwiają połączenia - stosunkowo szybko rozładowuje im się bateria i wymagają ładowania. Dlatego warto zaopatrzyć się np. w ładowarkę samochodową, aby zasilić telefon w trakcie jazdy, aby nie "padł" nam w trakcie nawigacji lub powerbank który będzie stanowić przenośne, zapasowe źródło energii, gdy zajdzie taka potrzeba.

Wszechstronne kable USB

Kolejne akcesoria do telefonu w które warto się zaopatrzyć to niepozorne, ale jakże praktyczne kable USB. Dzięki niemu można naładować smartfon, jak również dokonać transmisji danych z telefonu, do komputera bez obaw, że zajmie to dużo czasu jak i stracą na jakości, jak to może mieć miejsce w przypadku wielu komunikatorów.

To oczywiście nie wszystko. Wśród akcesoriów znajdziemy również selfie sticki, opaski do biegania, słuchawki douszne, głośniki i wiele innych. O tym napiszemy wkrótce.

Partnerem materiału jest Kraina GSM.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe