agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Rodzaje zakładów na eSport, które są najlepsze dla nowicjuszy

Rodzaje zakładów na eSport, które są najlepsze dla nowicjuszy

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Konsole i kontrolery gier / 2022-11-14 11:14:03

Obstawianie eSportów to pozostałość po epoce, w której gry komputerowe stały się sportem. Klasyczna gra online na komputerze już nie jest tak ciekawa jak kiedyś. Gracze wolą otrzymywać niezapomniane wrażenia i ekscytujące emocje na poziomie profesjonalnym.

Czym są zakłady eSportowe

Sport cybernetyczny to zawody drużynowe lub indywidualne. Zawody te odbywają się w symulatorach komputerowych, strzelankach, grach walki itp. Turnieje eSportowe po raz pierwszy odbyły się w 1995 roku. Wraz ze wzrostem liczby zawodów rosła również liczba drużyn i sumy wynagrodzeń zawodników. Rozwinął się również rynek zakładów na wydarzenia związane z eSportem. Przyjrzymy się im bliżej w dalszej części tekstu.

W przeszłości drużyna lub zawodnik mogli bez przeszkód brać udział w turniejach, ale teraz międzynarodowe zawody wymagają selekcji krajowej. Ilość zakładów na cyber sporty jest większa niż na siatkówkę czy tenis i zbliża się już do piłki nożnej pod względem popularności i ilości zakładów.

Popularne turnieje eSportowe

Oto niektóre z najpopularniejszych lig w świecie eSportu:

 1. ESWC: Electronic Sports World Cup. Impreza ta po raz pierwszy odbyła się w 2003 roku i najczęściej odbywa się w Paryżu.
 2. Intel Extreme Masters. Wydarzenie to zostało stworzone przez organizację ESL — Electronic Sports League, której siedziba znajduje się w Kolonii. ESL wprowadził nowe dyscypliny, które stają się coraz bardziej popularne.
 3. The International. Największe zawody w Dota 2. Jest to zarówno rewelacyjna prezentacja gry, jak i duże wydarzenie na arenie eSportowej.
 4. League of Legends. Turniej, w którym rozgrywane są zawody w ramach popularnej gry o tej samej nazwie. Jedno z najbardziej masowych wydarzeń w eSporcie, dla którego Imagine Dragons stworzyli utwór Warriors.
 5. Major Tournament Series (CS:GO). Turniej jest serią lig Counter-Strike'a. Głównym sponsorem i twórcą jest firma Valve.

Warto wspomnieć również o turnieju WCG: World Cyber Games, który powstał w 2000 roku i został uznany za najbardziej masowe zawody cybersportowe. W zawodach brali udział gracze z całej planety, dlatego też turniej został nazwany "Cyber Olimpiadą". Wprowadzenie własnego hymnu i oryginalna ceremonia otwarcia dodały kolorytu tej imprezie. Turniej jest już zamknięty, jednak pozostaje niezapomnianym i wartym zapamiętania wydarzeniem eSportowym.

Jeśli chcesz spróbować swoich sił w obstawieniu popularnego wydarzenia eSportowego, warto zwrócić uwagę na BLAST Premier 2022 Fall Finals. Ostatnia impreza sezonu BLAST Premier Fall Finals odbędzie się w dniach 22-27 listopada. Oficjalna strona GGBet https://ggbetss.com/pl będzie przyjmować zakłady na to wydarzenie. Ponieważ ten bukmacher jest konkretnie eSport bukmacherem, dla klientów dostępne będą transmisje meczów, wysokie kursy zakładów, a także niesamowite bonusy. O uczestnikach zadecyduje faza grupowa online oraz tradycyjny turniej Showdown.

Podstawowe rodzaje zakładów na eSport

Zanim zaczniemy obstawiać zakłady na cybersporty, warto dokładnie zapoznać się z rodzajami stawek. Przyjrzyjmy się głównym typom zakładów, które można obstawiać w eSportach:

 • Outright (zakłady długoterminowe). Osobliwością zakładów bukmacherskich jest to, że kursy na wygraną faworyta  są   znacznie niższe niż w tradycyjnych sportach;
 • Zakłady na żywo. Zakład zawarty bezpośrednio w czasie trwania wydarzenia turniejowego;
 • Wynik zdarzenia. Tutaj również istnieje wiele podobieństw do zwykłych rodzajów zakładów. Z reguły zakład rozliczany jest na P1, P2, X;
 • Zakład z handicapem. Może być zarówno dodatni, jak i ujemny. Jeśli jeden z uczestników lub drużyn ma wyraźną przewagę w meczu cybersportowym, można postawić na handicap z lepszym kursem, czyli handicap dodatni na underdoga i handicap ujemny na faworyta;
 • Zakłady total. Zakład ten zależy od konkretnej dyscypliny. Kurs w tym przypadku również jest dość wysoki, ale tego typu stawka jest zalecana na początku rozgrywek.

Bukmacherzy oferują graczom różne opcje zakładów na eSporty. Operatorzy dodają do klasycznych rynków wyniki specyficzne dla danej dyscypliny. Wielkość dostępnych zakładów zależy od polityki bukmachera i specyfiki gry. Dlatego popularne oferty należy rozpatrywać oddzielnie od siebie.

Porady dla początkujących graczy

Na starcie warto poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniego bukmachera z niskimi marżami. Należy sprawdzić, czy bukmacher posiada odpowiednią licencję. Zalecamy również zapoznać się z opiniami realnych klientów. Bezpieczeństwo i uczciwość to jedne z głównych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze bukmachera. Bardzo ważna jest również różnorodność gier i zakładów. Nie warto też zapominać o bonusach. Renomowane strony hazardowe zazwyczaj oferują graczom sporo różnych promocji po rejestracji konta.

Ponadto graczy powinien zebrać informacje o zawodniku i skupić się na jednym rynku lub turnieju. Nie stawiaj na więcej niż jedną grę w tym samym czasie. Przed rozpoczęciem turnieju warto sprawdzić statystyki poprzednich gier.

Podsumowanie

Zakłady eSportowe to jeden z najważniejszych trendów i już integralna część nowoczesnych zakładów bukmacherskich. W cybernetycznych zakładach sportowych nie można obejść się bez jakościowego rozwoju strategii osobistej. Działając zgodnie z zasadami obstawiania i znając wybrany rodzaj cyber sportu, gracz będzie miał znacznie większe szanse na wygranie pieniędzy.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe