agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
5 niestandardowych aplikacji dla twojego Androida - jak wybrać najlepsze?

5 niestandardowych aplikacji dla twojego Androida - jak wybrać najlepsze?

GSM / Aplikacje / 2022-06-21 14:53:40

Za sprawą powszechności oraz użyteczności internetu, Polacy spędzają w sieci około pięćdziesięciu godzin tygodniowo. Większość za sprawą urządzeń mobilnych, które z kolei najlepiej działają z pomocą dedykowanego oprogramowania. Jak wybrać najlepsze aplikacje na Android? Wszyscy znamy Google i YouTube, dlatego dzisiaj przyglądamy się tym mniej rozpoznawalnym, ale równie użytecznym!

Z jakich aplikacji warto korzystać na systemach Android? TOP 5 nieoczywistych propozycji dla każdego. Komunikatory, zarządzanie czasem i więcej!

Signal

Od 2008 roku funkcjonuje potoczne określenie „GAFA”, które pochodzi on nazw firm, które zdominowały szeroko rozumianą cyberprzestrzeń. Chodzi o Google (dzisiaj Alphabet), Amazon, Facebook (dzisiaj Meta Platforms) oraz Apple. Często do tego grona wpisuje się również Microsoft.

Dominacja tych ponadnarodowych korporacji jest przedmiotem regularnych kontrowersji nawiązujących do prywatności oraz zbierania i przetwarzaniu informacji o użytkownikach. Jeśli interesują nas najlepsze aplikacje na android do codziennej komunikacji, które jednocześnie nie są pod nadzorem wspomnianej grupy, powinniśmy sprawdzić Signal.

To wybór dla wszystkich, którym zależy na bezpieczeństwie oraz prywatności, przy zachowaniu wszystkich istotnych funkcji komunikatora.  Niezależność ma jednak swoją cenę i baza użytkowników jest dopiero w budowie. Sto milionów pobrań na androida to imponujący wynik, należy go jednak uczciwie zestawić z ponad pięcioma miliardami WhatsApp czy Messengerem.

Discord

Aplikacja oryginalnie przeznaczona na rynek gier komputerowych, w ostatnich latach za sprawą licznych modyfikacji przybrała zupełnie nowej, szerszej funkcjonalności. Obecnie to hybryda forum, mediów społecznościowych i komunikatora.

Do dyspozycji użytkowników są tak zwane serwery, czyli kanały z szerokim zakresem dowolnych modyfikacji, dzięki którym zgromadzimy społeczność zainteresowaną określonym tematem. Komunikacja wideo oraz tekstowa jest wspierana przez szereg funkcji opartych na dystrybucji uprawnień oraz ról.

Ponad sto milionów pobrań to proste świadectwo zaufania użytkowników, które poza dostępnymi funkcjami wynika również, podobnie jak w przypadku Signala, z poszanowania prywatności. Jeśli szukamy najlepsze aplikacje na Androida łączące forum tematyczne i komunikator – Discord będzie odpowiednim miejscem.

Na stronach naszego portalu znajdziesz wiele szczegółowych  informacji o różnym sprzęcie i aplikacjach rozrywkowych i sportowych, npr. Mobvoi TicWatch Pro 3 GPS.

Business Calendar 2

Większość z nas ma dzisiaj na głowie więcej obowiązków i rzeczy o których musi pamiętać, niż jest w stanie przetworzyć bez żadnego narzędzia do pomocy. Prawdopodobnie nie ma większego sensu z tym  walczyć, po prostu w takich żyjemy czasach. Pracujemy, płacimy rachunki na czas, realizujemy hobby, uczymy się i w dobrym guście jest pamiętać o urodzinach nie tylko najbliższych! Są jednak proste narzędzia, które pomogą nam zapanować nad wszystkim.

Business Calendar 2 to łatwa w obsłudze aplikacja, która połączy kilka przydatnych funkcji. Plan dzienny w ocenie ekspertów od zarządzania czasem to podstawa produktywności. Organizator zadań posiada liczne funkcje modyfikacji widoku, tak żeby każdy mógł dostosować wygląd do swoich potrzeb. Widgety i dostępne konfiguracje to tylko niektóre możliwości, docenione przez ponad dwieście tysięcy użytkowników ze średnią 4,8/5,0 w sklepie Google Play.

Sofascore

Nie mogło w takim zestawieniu zabraknąć aplikacji prezentującej wyniki sportowe na żywo. Sofascore nie jest jeszcze tak popularna jak bardziej rozpoznawalna konkurencja w postaci LiveScore, które może sobie pozwolić na angaż Cristiano Ronaldo, ale niedługo może się to zmienić!

Wszystko za sprawą regularnych postępów nie tylko w obszarach działania samej aplikacji i wyjątkowej oprawy graficznej, ale przede wszystkim walorów informacyjnych. Dane o transmisjach od bukmacherów z Betclic aplikacja na czele, telewizji naziemnych oraz serwisów streamingowych są zawsze dostępne na bieżąco, podobnie jak składy meczowe oraz statystyki. Jeśli interesują nas najlepsze aplikacje na Androida do sportów, Sofascore to bezpieczny i jednocześnie perspektywiczny wybór.

Shazam

Słuchamy muzyki w radiu, telewizji, sklepie, na ulicy, tak naprawdę gdziekolwiek. Słyszymy coś co natychmiast wpada nam w ucho, ale nie znamy tytułu, ani autora. Siadamy do komputera lub telefonu i różnymi metodami próbujemy zidentyfikować utwór. Bezskutecznie. Znacie to? Na szczęście jest proste rozwiązanie!

Aplikacja Shazam, początkowo była dostępna tylko na systemach iOS, ale na szczęście najlepsze aplikacje na Android mogą już zaprosić ten identyfikator muzyki do swojego grona. Poza rozpoznawaniem piosenek, możemy dodatkowo sprawdzić terminy koncertów oraz tworzyć własne playlisty! Każdy kto kiedykolwiek miał wątpliwą przyjemność bezskutecznego poszukiwania zasłyszanych utworów, na pewno doceni przydatną i prostą w obsłudze funkcjonalność Shazam!

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe