agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
5 sprawdzonych trików, które pozwolą Ci  na skuteczne golenie

5 sprawdzonych trików, które pozwolą Ci na skuteczne golenie

ZDROWIE I URODA / Golarki męskie / 2018-05-22 12:57:26

Mężczyźni goląc się przez lata, wypracowują indywidualne techniki, które na stałe towarzyszą im każdego ranka. W większości są one poprawne i świetnie się sprawdzają,  jednak czasem jedna drobna zmiana potrafi przekształcić rutynowy zabieg golenia
w relaksujący rytuał.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Masuj twarz. Poranki zawsze są za krótkie i zazwyczaj mężczyźni starają się szybko przez nie przebrnąć. Nakładają piankę lub żel do golenia i od razu przechodzą do działania. Lepszym rozwiązaniem jest odczekanie paru chwil i wymasowanie twarzy palcami. Ta prosta i szybka czynność uniesie zarost, dzięki czemu golarka szybciej i sprawniej wychwyci włoski.

Nie naciskaj zbyt mocno. Podczas golenia nie przyciskaj mocno maszynki do skóry ponieważ zbyt mocny nacisk tylko utrudni dokładne golenie. Po prostu daj ostrzom pracować, tak jak zostały do tego zaprojektowane. Dobrze dopasowany nacisk urządzenia na skórę pozwoli także na uniknięcie podrażnień.

Lekko napnij skórę. Delikatnie napięta skóra pozwoli na dokładniejsze golenie. Istnieje bardzo prosty trik: „Umieść szyję pomiędzy kciukiem i palcem wskazującym i delikatnie przesuń dłonią w dół”,  radzi Dan Gregory – oficjalny stylista marki Braun.

Polub kompleksowe rozwiązania. Po goleniu, gdy skóra jest najbardziej wrażliwa, opłucz twarz ciepłą wodą, osusz ręcznikiem (nie pocieraj!) i zastosuj preparat o wysokim stężeniu oleju z drzewa herbacianego. Jest to naturalny środek antyseptyczny, który idealnie oczyści i ochroni skórę przed powstaniem różnego rodzaju zmian i wysypką. Na idealnie ogolonej twarzy każda zmiana jest bardziej widoczna, dlatego po goleniu nie zaniedbuj dalszej pielęgnacji.

Unikaj kołnierzyka. Jeśli przed chwilą ogoliłeś skórę szyi nie zakładaj koszuli z kołnierzykiem. Dodatkowe tarcie sprawi, że tylko podrażnisz delikatne już miejsce. W miejsce koszuli ubierz czysty, wykonany z naturalnego materiału t-shirt.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe