agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Acer prezentuje Acer Swift 14 AI - pierwszy laptop z Copilot+

Acer prezentuje Acer Swift 14 AI - pierwszy laptop z Copilot+

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Laptopy / 2024-05-22 12:23:42

Acer, we współpracy z Microsoft i Qualcomm Technologies Inc., zaprezentował dziś swoje pierwsze urządzenie Copilot+ - Acer Swift 14 AI. Laptop wprowadza w nową erę sztucznej inteligencji, łącząc ją z fascynującymi możliwościami dla użytkowników i funkcjami AI w systemie Windows 11.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Swift 14 AI to niezwykłe urządzenie, które prezentuje moc, wydajność i inteligencję platformy Snapdragon X Elite” - wyjaśnia Kedar Kondap, Senior Vice President & General Manager of Compute & Gaming, Qualcomm Technologies, Inc

Jak dodaje Kondap, najnowszy Swit 14 AI jest zasilany najszybszym na świecie NPU dla laptopów i wysokowydajnymi rdzeniami CPU. Urządzenie wprowadza przełomową sztuczną inteligencję, zwiększoną produktywność i kreatywność, dzięki czemu zmienia zasady gry w świecie laptopów.

Procesory użyte w najnowszym laptopie Acer z serii Snapdragon® X zostały stworzone z myślą o sztucznej inteligencji i są jednymi z najbardziej wydajnych, inteligentnych i energooszczędnych procesorów stworzonych dla systemu Windows w swojej klasie.

Nowy Acer Swift 14 AI, napędzany przez Snapdragon X Elite, posiada 12 wysokowydajnych rdzeni CPU w układzie 4 nm, zintegrowany procesor graficzny Qualcomm Adreno™ GPU o mocy 3,8 TFLOPS oraz Qualcomm Hexagon™ NPU o mocy 45 TOPS. Może być on również wyposażony do 32 GB pamięci LPDDR5X-8533 i do 1 TB NVMe PCIe Gen 4 SSD, aby zwiększyć wydajność systemu i obsługiwać najbardziej wymagające aplikacje.

Copilot+, czyli nowa era sztucznej inteligencji

Nowy Swift 14 AI został zoptymalizowany pod kątem zaawansowanej sztucznej inteligencji, odblokowując nowe możliwości w zakresie produktywności, kreatywności i komunikacji. Dzięki funkcji Recall użytkownicy mogą w łatwy sposób znaleźć wszystko, co widzieli na swoim komputerze, po prostu opisując zapamiętane szczegóły. Za pomocą osi czasu, którą można teraz eksplorować, użytkownicy nie będą mieć problemów z przeglądaniem aplikacji, dokumentów lub wiadomości, z których wcześniej korzystali. Funkcja napisów na żywo zapewni generowanie automatycznych napisów i tłumaczenie w czasie rzeczywistym dowolnego wideo live lub nagrania z 44 języków na język angielski. 

Współpraca z firmą Acer, w celu wprowadzenia technologii AI do gamy urządzeń z systemem Windows PC, od eleganckich ultrabooków po potężne platformy do gier, jest ekscytująca. Nasza kolaboracja była kluczowa w dostarczaniu wydajnych i bezpiecznych komputerów PC, które zaspokajają potrzeby wielu klientów, a jednocześnie łączą styl i wydajność z przystępną ceną, dzięki czemu technologia jest dostępna dla szerszego grona odbiorców, a jednocześnie koncentruje się na zrównoważonym rozwoju.” - wyjaśnia Mark Linton, wiceprezes ds. sprzedaży partnerskiej urządzeń, Microsoft Corp.

Dzięki nowej funkcji Cocreator można od teraz używać wizualnych lub pisemnych podpowiedzi do współtworzenia obrazów i tekstów AI. Kolejną z nowości w Acer Swift 14 AI jest funkcja Auto Super Resolution, która automatycznie zwiększa rozdzielczość grafiki i częstotliwość odświeżania klatek w grach w czasie rzeczywistym, aby zapewnić grafikę, jakiej oczekują gracze, bez wpływu na wydajność laptopa. Dla tych, którzy zawsze chcą wyglądać i brzmieć jak najlepiej, można skorzystać z Windows Studio Effects, który automatycznie poprawia oświetlenie i eliminuje niepożądane szumy w tle. Ponadto za pomocą szybkich ustawień można aktywować jeden z trzech dostępnych filtrów artystycznych na dowolnej platformie wideo, dając użytkownikom możliwość na wyrażanie siebie w nowy i kreatywny sposób. Asystent Copilot jest dostępny w każdej chwili i uruchamiany za pomocą jednego kliknięcia dedykowanego przycisku na laptopie.

Design i funkcje klasy premium

Nowoczesne funkcje i użyteczność laptopa Swift 14 AI są podkreślone przez unikalną ikonę AI wytłoczoną na pokrywie obudowy oraz sygnalizację aktywności na touchpadzie, która podświetla się, gdy funkcja Copilot+ jest aktywna. Laptop wyposażony jest w 14,5-calowy wyświetlacz IPS WQXGA (2560x1600) z częstotliwością odświeżania 120 Hz i 100-procentowym pokryciem palety barw sRGB. Urządzenie jest dostępne również z ekranem dotykowym edge-to-edge i posiada certyfikat TÜV Rheinland Eyesafe® Certification 2.0, który minimalizuje wpływ szkodliwego niebieskiego światła bez utraty wierności kolorów. 180-stopniowa konstrukcja obudowy zapewnia szeroki zakres trybów pracy i umożliwia łatwe otwieranie pokrywy jedną ręką.

Kamera internetowa 1440p QHD IR z zestawem trzech mikrofonów i przesłoną zapewniającą prywatność obsługuje pakiet narzędzi Acer PurifiedView™ 2.0 i Acer PurifiedVoice™ 2.0 wspomaganych przez sztuczną inteligencję, przez co użytkownicy zawsze brzmią i prezentują się w najlepszy możliwy sposób. Funkcje te można szybko skalibrować dzięki panelowi Acer QuickPanel, który intuicyjnie pojawia się po włączeniu kamery internetowej lub mikrofonu. Dedykowany przycisk kieruje użytkowników do aplikacji AcerSense™, nagrodzonej Red Dot Design Award, służącej do zarządzania urządzeniem oraz do biblioteki funkcji AI dostępnych w urządzeniu za pośrednictwem Experience Zone.  

Urządzenie jest wyposażone w funkcję Windows Hello, która obsługuje logowanie biometryczne i rozpoznawanie twarzy, zapewniając szybki i bezpieczny dostęp. Zrównoważony rozwój nadal pozostaje istotnym filarem produktów Acer nowej generacji, a Swift 14 AI jest wykonany z plastiku PCR, dostarczany w opakowaniu w 100% nadającym się do recyklingu oraz otrzymał certyfikat EPEAT Gold za zgodność z najwyższymi kryteriami EPEAT. Dodatkowo oferuje on łączność Wi-Fi 7 i Bluetooth™ 5.4, które zapewniają prędkość do 5,8 Gb/s i niskie opóźnienia sieciowe poniżej 2 ms, a także szeroki wybór portów, w tym dwa porty USB Type-C i dwa porty USB 3.2 Type-A.

Ceny i dostępność

Acer Swift 14 AI będzie dostępny w Europie od czerwca 2024 roku, w cenie startującej od około 6 499 PLN.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe