agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Actina oraz XPG wspólnie tworzą komputer dla graczy

Actina oraz XPG wspólnie tworzą komputer dla graczy

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Komputery stacjonarne / 2019-03-22 13:28:07

Marki Actina oraz XPG nawiązały współpracę, której efektem jest powstanie dedykowanego komputera dla graczy, wykorzystującego idealnie dopasowane podzespoły. Maszynę można było zobaczyć na tegorocznych targach Intel Extreme Masters.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

XPG (Xtreme Performance Gear) to marka należąca do firmy ADATA, jednego z globalnych liderów w produkcji modułów DRAM oraz pamięci masowych. W jej portfolio znajdują się urządzenia przeznaczone dla graczy, profesjonalnych esportowców oraz entuzjastów sprzętu komputerowego, w tym m.in. najszybsze na rynku nośniki SSD czy wydajne moduły pamięci RAM. Interesującą propozycją są też akcesoria, tworzone we współpracy z graczami – słuchawki nauszne i dokanałowe, klawiatury mechaniczne oraz myszki z dedykowanymi podkładkami.

- Współpraca z marką Actina przy tworzeniu komputera dla graczy to bardzo ciekawe doświadczenie oraz możliwość uczestnictwa w niesamowitym przedsięwzięciu. Wykorzystane podzespoły zostały idealnie ze sobą dopasowane, dlatego tym bardziej cieszy nas fakt wybrania przez Actinę rozwiązań marki XPG – dysków SSD oraz pamięci RAM – powiedział Michał Orłowski z ADATA Technology. - Naszym głównym celem w 2019 roku jest mocny rozwój tych kategorii produktowych, dlatego nie zwalniamy tempa i poprzez nawiązanie tej współpracy chcemy jeszcze bardziej umocnić pozycję jednego z liderów wśród dostawców nośników SSD w Polsce, a także zwiększyć udział naszych gamingowych modułów pamięci RAM na rynku podzespołów komputerowych – dodał.

Actina to marka, zajmująca się od 2001 r. produkcją komputerów i serwerów. Sprzęt Actina posiada wszystkie niezbędne certyfikaty oraz przechodzi rygorystyczne testy, dzięki czemu każdy przygotowany przez nich komputer, będzie służył klientom przez lata. Actina chętnie współpracuje z markami, które są bezpośrednio związane z gamingiem, ponieważ sprzęt dla graczy jest wyjątkowy i bezkompromisowy. Nie tylko dlatego, że testują go zawodowcy, ale dlatego, że zawsze składa się z najlepszych podzespołów.

- Rozpoczęliśmy współpracę z marką XPG, bo stawiamy tylko na sprawdzone rozwiązania i technologie, które przekładają się na bezkonkurencyjną jakość oferowanych przez nas komputerów –powiedział Michał Miłkowski, Dyrektor Działu Komponentów i marki Actina, Action S.A. - Nasze zestawy wychodzą naprzeciw oczekiwaniom wszystkich użytkowników zarówno pod kątem wydajności, jak i ceny. Jest to przede wszystkim efekt przemyślanego wyboru wszystkich podzespołów oraz naszego wieloletniego doświadczenia i owocnej współpracy z wieloma partnerami. Dzięki temu staliśmy się liderem sprzedaży w kategorii komputerów stacjonarnych na najpopularniejszej platformie handlowej w Polsce  – dodał.

Komputery marki Actina z podzespołami XPG można było zobaczyć na tegorocznych targach Intel Extreme Masters. Będzie je też można znaleźć na wielu przyszłych wydarzeniach gamingowych i esportowych, w tym - Poznań Game Arena, strefie free2play autorskiego stoiska podczas Warsaw Games Show, na Pixel Heaven, finałach Polskiej Ligi Esportowej, oraz ligach Good Game oraz Game Clash.

Specyfikacja komputera

 • Zasilacz be quiet! System Power 9 600 W
 • Dysk SSD ADATA XPG SX8200 Pro 256 GB
 • Pamięć RAM ADATA XPG SPECTRIX D41 16 GB
 • Obudowa Lian Li Lancool One Digital
 • Wentylator Lian Li BR Lite RGB PWM
 • Płyta główna MSI MPG Z390 GAMING EDGE AC
 • Karta graficzna MSI GeForce RTX 2060 GAMING Z 6 GB
 • Chłodzenie Gamdias Chione M1A-240R
 • Procesor Intel Core i5-9600K
 • System operacyjny Microsoft Windows 10

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
 • agdrtv24
 • pięknydom24
 • informacje branżowe