agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
ADATA XPG SPECTRIX D40 - nowe pamięci DDR4 z podświetleniem LED RGB

ADATA XPG SPECTRIX D40 - nowe pamięci DDR4 z podświetleniem LED RGB

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Dyski, napędy i nośniki pamięci / 2017-07-27 08:26:38

ADATA zaprezentowała nowe moduły RAM dedykowane dla modderów i overclockerów. Wydajne kości pamięci zostały uzupełnione o autorski radiator z diodami LED RGB, zgodnymi z oprogramowaniem ASUS AURA Sync.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Bardzo ważny w przypadku nowego modelu pozostaje spory potencjał do podkręcania taktowania. Dzięki radiatorowi z efektywnym systemem odprowadzania ciepła i 10-warstwowemu PCB, moduły XPG Spectrix mogą działać z taktowaniem nawet 4000 MHz, nie wymagając przy tym dodatkowego systemu chłodzenia. Osiągane wyniki mogą się jednak różnić w zależności od zamontowanej płyty głównej oraz BIOS-u. XPG SPECTRIX D40 wyróżnia się spośród innych modeli obecnością podświetlenia LED RGB, które jest w pełni kompatybilne z oprogramowaniem ASUS AURA Sync. Umożliwia ono użytkownikom płyt ASUS zarządzanie jasnością i kolorem podświetlenia oraz innymi opcjami dodatkowymi.

Nowe pamięci dostępne są w pojemnościach od 8 do 32 GB, w zestawach single, dual oraz quad channel (pojedynczo oraz po dwa lub cztery moduły). Zależnie od modelu, oferują one taktowania bazowe od 2400 do 3200 MHz oraz pełne wsparcie dla technologii Intel XMP 2.0. Kości są również kompatybilne z platformami Intel X299, podstawkami AMD AM4 oraz układami z serii Ryzen.

źródło: adata/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe