agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Aktywne głośniki Yamaha NX-50

Aktywne głośniki Yamaha NX-50

SPRZĘT RTV / Kolumny i głośniki / 2012-10-08 13:22:00

Aktywne głośniki to odpowiedź na potrzeby fanów muzyki, którzy często słuchają muzyki z urządzeń cyfrowych i szukają niewielkich, uniwersalnych kolumn sprawdzających się w połączeniu z komputerem, smartfonem, a nawet telewizorem. Najnowsze aktywne głośniki Yamaha NX-50 idealnie spisują się w każdym z wymienionych przypadków, a przy tym w niezwykle ciekawy sposób uatrakcyjniają pomieszczenie, w którym zostaną ustawione.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Pochylony panel przedni projektanci Yamahy wykończyli perforowaną metalową maskownicą dostępną w jednym z pięciu kolorów: czarnym, srebrnym, fioletowym, pomarańczowym, białym. Ta różnorodność barw pozwala wybrać zestaw pasujący kolorystycznie do wystroju pokoju, a dodatkowo znacząco ożywia głośniki i ich otoczenie. Metalowa maskownica zwiększa również wytrzymałość całej konstrukcji. NX-50 wyróżniają się nietuzinkowym brzmieniem i oferują bogaty, ekscytujący dźwięk, bez względu na to czy zostaną podłączone do urządzenia przenośnego, komputera czy telewizora. Specjalny „bass port” w przedniej części sprawia, że
w pomieszczeniu rozbrzmiewają mocne niskie tony, a filtr loudness idealnie dopasowuje poziom niskich częstotliwości do głośności. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom NX-50 są ponadto bardzo łatwe do ustawienia i w razie potrzeby można je bez najmniejszego wysiłku przenieść.

[[[zdjecie,8198,prawa]]] Głośniki wyposażone są w dwa gniazda mini jack, z którymi współpracuje funkcja Auto Mix. Dzięki niej można równocześnie odtwarzać materiał z dwóch źródeł podłączonych niezależnie do dwóch wejść. Użytkownik nie musi przełączać wejść. Kolejnym udogodnieniem jest funkcja Auto Standby, która w znaczący sposób pozwala ograniczyć zużycie prądu bez konieczności odłączania zasilania. Po określonym czasie braku aktywności Auto Standby automatycznie przełączy urządzenie w tryb czuwania. Po wykryciu sygnału dźwiękowego układ z powrotem uaktywni NX-50. Najnowsze aktywne głośniki Yamahy pojawią się w sprzedaży jesienią 2012 r. Wtedy będą znane również ich ceny.

źródło: yamaha/agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe