AMD przedstawia nowe układy APU
Firma AMD ogłosiła wdrożenie nowej generacji układów APU dla komputerów klasy mainstream. Układy Serii A zapewniają wysokiej jakości grafikę HD, wydajność na poziomie komputera premium oraz ponad 10.5 godziny pracy na baterii.
W ciągle rozwijającym się cyfrowym świecie klienci oczekują wysokiej wydajności w pracy wielozadaniowej, żywej grafiki, realistycznych gier, wolnych od przycięć filmów wideo oraz wysokiej multimedialności. Aby sprostać tym potrzebom firma AMD stworzyła układy Serii A, łączące na jednym chipie do czterech rdzeni x86 z kartą graficzną, oferującą pełne wsparcie dla DirectX11, 400 procesorów graficznych Radeon oraz akcelerator wideo. Układy APU Serii A oferują również zaawansowane funkcje, takie jak wsparcie dla interfejsów dotykowych, obsługę wielu ekranów, rozrywkę w 3D i stabilizację obrazu w czasie rzeczywistym.
Układy Serii A (wcześniej nazywane „Llano”) są już dostarczane i pojawią się na rynku w ponad 150 notebookach i komputerach osobistych czołowych producentów na przełomie drugiego i trzeciego kwartału tego roku.
Technologia AMD AllDay Power: Wydajna bateria
Układy APU Serii A firmy AMD dostarczają całodziennej mocy, dopasowanej do aktualnych potrzeb użytkowników, nie tracąc przy tym na wydajności. Umożliwiają oglądanie filmów w jakości HD, pracując zarazem ponad 10.5 godziny na jednej baterii (ok. 50 procent więcej niż platforma Mainstream 2010 firmy AMD). System automatycznego przełączania wykorzystywanej karty graficznej dodatkowo dba o żywotność baterii, wybierając pomiędzy wbudowaną w układ kartę lub wydajną dedykowaną grafikę marki Radeon w zależności od wykonywanego działania.
Olśniewająca jakość HD: Liczy się każdy piksel
Ludzie jeszcze nigdy wcześniej nie tworzyli, nie dzielili się i nie cieszyli cyfrową zawartością na taką skalę, jak w obecnych czasach. Silnik technologii AMD VISION, czyli wysokiej jakości sprzęt i oprogramowanie wykorzystujące potencjał układów APU Serii A, wspomaga odtwarzanie i edycję cyfrowej zawartości multimedialnej. Dzięki technologii akceleracji obróbka materiału jest prostsza, a strony internetowe ładują się szybciej. Złącza HDMI 1.4a, DisplayPort 1.1 oraz USB 3.0, wraz z natywnym wsparciem dla kilku monitorów, oferują łatwe tworzenie, przesyłanie i edytowanie plików w jakości HD. Wraz z pojawieniem się układów APU Serii A firmy AMD, została zaprezentowana technologia AMD Steady Video, służąca stabilizacji filmów wideo w czasie oglądania. Układy Serii A oferują również zaawansowane funkcje takie jak obsługa dotykowych ekranów, gier 3D oraz filmów 3D Blu-ray. Każdy komputer osobisty zbudowany w oparciu o układy Serii A firmy AMD, dostarcza jakości HD przy wsparciu dla technologii DirectX® 11. Układy APU AMD Fusion oferują również możliwość obsługi dwóch kart graficznych Radeon jednocześnie.
Osobisty superkomputer: Doskonała wydajność
W dzisiejszych czasach mamy do czynienia ze zwiększeniem zakresu prac, jakie użytkownicy wykonują na swoim komputerach. Nieważne czy w czasie gry czy na studiach, układ APU Serii A firmy AMD dostarcza wystarczająco dużo mocy, by wydajnie obsłużyć operacje za pomocą przetwarzania równoległego. Posiadając moc od 400 gigaflopów dla notebooka oraz do 500 gigaflopów dla komputera stacjonarnego, układy Serii A pozwalają poradzić sobie z najbardziej wymagającymi aplikacjami, programami do montażu, rozpoznawania twarzy i gestów oraz w trakcie pracy wielozadaniowej. Do najtrudniejszych zadań wykorzystywana jest technologia Turbo Core, która dynamicznie optymalizuje pracę procesora i karty graficznej, łącząc ze sobą potęgę dwóch żywiołów.
Rosnący ekosystem AMD Fusion
Firma AMD nie zasypia gruszek w popiele i widzi olbrzymie zainteresowanie społeczności deweloperów oprogramowaniem dla układów APU od momentu premiery pierwszych jednostek w styczniu 2011 roku. Już ponad 50 największych aplikacji jest przyspieszanych przez rodzinę układów AMD Fusion. Więcej informacji o nich zostanie przedstawionych podczas zjazdu AMD Fusion Developer Summit. Zgromadzi on deweloperów, naukowców i innowatorów, którzy będą uczestniczyć w spotkaniach i konferencjach, poświęconych heterogenicznym środowiskom komputerowym, układom APU, kartom graficznym, przetwarzaniu równoległemu i narzędziom programistycznym. Firma AMD udostępni w Internecie podcast na żywo z najważniejszymi prezentacjami czołowych przedstawicieli branży IT z firm ARM, Corel oraz Microsoft. Aby zobaczyć wideo na żywo wystarczy wejść na stronę: www.amd.com/afds