agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Android na wiosnę. Wietrzyć czy odkurzać?

Android na wiosnę. Wietrzyć czy odkurzać?

GSM / Aplikacje / 2014-03-21 09:09:00

Tradycyjne, wiosenno-wielkanocne porządki miały służyć pozbyciu się z domów zimy, a także złych duchów i chorób. Niestety, Android często pracuje tak wolno, jakby ciągle spowalniały go zimowe przymrozki, a aplikacje zacinają się w najmniej oczekiwanych momentach. Aby odświeżyć posiadane urządzenie, nie potrzebujemy wyjątkowych umiejętności, wystarczy odrobina dobrych chęci i chwila wolnego czasu.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

Powodów, przez które system operacyjny nie pracuje właściwie, może być kilka. Jednym z najważniejszych jest zapełnianie pamięci flash - im mniej mamy miejsca, tym wolniej działa system operacyjny. Przykładowo, telewizyjny dongle Measy U4A ma 4-gigabajtową pamięć flash i 4-rdzeniowy procesor, nie zmienia to jednak faktu, że nawet najmocniejszy sprzęt i największą pamięć można przeciążyć. Na początek wystarczy odrobinę „odgracić” system. Przejrzeć nieużywane, niepotrzebne aplikacje i je odinstalować. Część telefonów komórkowych posiada bardzo wiele preinstalowanych aplikacji, które zostały umieszczone na urządzeniu, a których nie można odinstalować. Nie jest to jednak regułą. Dongle telewizyjne Measy zostały wyposażone jedynie w kilka podstawowych aplikacji, które nie obciążają systemu.

  • Czyszczenie pamięci podręcznej

Kolejnym krokiem w porządkowaniu Androida może być wyczyszczenie pamięci podręcznej aplikacji. Czym jest pamięć podręczna? Aplikacje pracujące na Androidzie zapisują pliki, które powinny przyspieszać ich pracę. Niestety, czasem ich liczba jest tak duża, że doprowadzają do dodatkowego spowolnienia systemu. Dlatego warto się ich okresowo pozbywać. W nowszych wersjach systemu Android (np. w KitKacie) można to zrobić za pomocą jednego przycisku. Wystarczy wejść w Ustawienia, potem w zakładkę Pamięć, a następnie w Dane pamięci podręcznej. Wyświetli się pytanie dotyczące pozbycia się wszystkich danych z pamięci podręcznej. Dobrze jest tę czynność okresowo powtarzać, co powinno pomóc utrzymać system w dobrej kondycji.

  • Patrz, gdzie instalujesz!

Użytkownicy często inwestują w dodatkową pamięć do swojego urządzenia mobilnego, a mimo to ciągle brakuje mu miejsca. Jest to często spowodowane tym, że Android domyślnie instaluje znaczną część aplikacji w pamięci wewnętrznej urządzenia. W konsekwencji karta SD służy jedynie jako „schowek” na zdjęcia, filmy i muzykę. Warto jest zadbać o program, który umożliwi swobodne przemieszczanie plików między pamięcią wewnętrzną a kartą pamięci. AppMgrIII ułatwi nam sprawne zarządzanie urządzeniem, a co za tym idzie, wydajniejszą pracę.

  • Przede wszystkim profilaktyka

Najlepszym sposobem na utrzymanie porządku w Androidzie jest monitorowanie procesów, które w nim zachodzą i bieżące utrzymywanie porządku. Warto również poszukać programu antywirusowego, który mógłby zabezpieczyć urządzenie przed złośliwym oprogramowaniem, mogącym mieć wpływ na działanie naszego sprzętu.

  • Odśwież swoją baterię

W starszych smartfonach i tabletach bateria nie trzyma już tak długo jakbyśmy tego oczekiwali. Są jednak sposoby, aby wydłużyć jej pracę. Pierwszym jest instalacja jednej z dostępnych aplikacji, które pomagają zarządzać pracą baterii. Może to być np. JuiceDefender, który będzie zarządzał połączeniem z Internetem tak, aby zużywać jak najmniej energii. Podobną alternatywą jest Spare Parts, który odblokowuje niedostępne wcześniej funkcje systemu. Dzięki niemu możemy wyłączyć aplikacje działające w tle, co realnie wpłynie na czas pracy, na baterii.

Innym sposobem jest zainwestowanie w tzw. przenośny bank energii, który umożliwi naładowanie urządzenia poza domem. Przykładem może być Measy BAT5000, który umożliwia naładowanie telefonu do pełna nawet 2,5-krotnie.

  • Wygląd ma znaczenie

Gdy odświeżyliśmy już wnętrze urządzenia, możemy pokusić się o odmłodzenie wyglądu. Jeśli planujemy spędzić popołudnie nad rzeką albo w parku, a nie chcemy rozstawać się z tabletem, powinniśmy zaopatrzyć się w etui. Do wiosennej słonecznej aury pasuje jasnozielone etui marki Samsung, przeznaczone dla tabletów Tab 7.0 tego samego producenta lub bardziej uniwersalne etui ART T-21, wykonane z materiału imitującego jeans. Po za niewątpliwymi walorami estetycznymi, dobre etui powinno ochronić nasz sprzęt przed ewentualnymi obrażeniami.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe