agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Asus: Nowy arsenał dla graczy od ROG

Asus: Nowy arsenał dla graczy od ROG

SPRZĘT KOMPUTEROWY / Podzespoły komputerowe / 2020-09-02 14:15:28

ASUS  prezentuje najnowszą linię urządzeń gamingowych Meta Buffs. To prawdziwy arsenał dla graczy, który przeniesie wrażenia gamingowe na całkiem nowy poziom.

Polecane sklepy

Media MarktRTV Euro AGDMedia ExpertKomputronik

W skład zaprezentowanych produktów wchodzą nowe karty graficzne ROG Strix GeForce RTX™ z serii 30, które wykorzystują moc konstrukcji, ulepszonej pod względem układu chłodzenia oraz oferują najwyższą wydajność dzięki zastosowaniu architektury NVIDIA® Ampere. Najnowsze GPU NVIDIA GeForce RTX z serii 30, czyli sprzęt RTX drugiej generacji, oferują nowe rdzenie RT, rdzenie Tensor oraz multiprocesory strumieniujące, dostarczając zapierające dech w piersiach efekty wizualne, niesamowite wartości FPS oraz przyspieszenie wspomagane SI w grach i aplikacjach do zastosowań kreatywnych. Napędzane architekturą NVIDIA Ampere, która zapewnia nawet o 1,9x wyższą wydajność na wat, w porównaniu do układów poprzedniej generacji, karty graficzne RTX z serii 30 bez trudu dostarczą doskonałą grafikę w każdej możliwej rozdzielczości, nawet w 8K w systemach o najwyższej mocy. Układy graficzne GeForce RTX 3090, 3080 oraz 3070 są przedstawicielami największego skoku generacyjnego GPU w historii firmy NVIDIA.

Marka ROG zaprezentowała również monitory gamingowe ROG Swift PG329Q, ROG Swift 360 Hz PG259QN oraz ROG Swift 360 Hz PG259QNR do ultraszybkiej rozgrywki przy ultrapłynnych efektów wizualnych; wentylator ROG Strix XF 120 dla wysokiej wydajności chłodzenia i wszechstronności zastosowań przy niskim poziomie hałasu; ROG Rapture GT-AXE11000, pierwszy na świecie router pracujący w standardzie Wi-Fi 6E; klawiaturę gamingową ROG Strix Scope RX, w której debiutują responsywne, niezawodne i wytrzymałe mechaniczne przełączniki optyczne ROG RX Red; mysz ROG Keris Wireless charakteryzująca się kompaktowym kształtem i zapewniająca dynamiczne sterowanie, zestaw słuchawkowy ROG Delta S oferujący kryształowo czysty dźwięk; a także ROG Scabbard II, powiększona podkładka pod mysz dla graczy z ochronną powłoką nano, zapewniającą odporność na wodę, olej i kurz.

Karty graficzne ROG Strix GeForce RTX z serii 30

Najlepsza wydajność – karty graficzne ROG Strix GeForce RTX z serii 30 oferują kolejną falę nowatorskich rozwiązań w zakresie konstrukcji układu chłodzenia, a ponadto wykorzystują dynamiczną architekturę NVIDIA Ampere. W nowej obudowie z metalowymi akcentami zintegrowane są trzy wentylatory Axial-tech, które zostały dostrojone pod kątem specjalnych zadań. Środkowy wentylator wykorzystuje pierścień blokujący o pełnej wysokości i 13 łopatek do zapewniania większego ciśnienia statycznego, które napędza powietrze przez żebra radiatora w kierunku rozpraszacza ciepła GPU. Każdy z dwóch zewnętrznych wentylatorów jest wyposażony w 11 łopatek oraz pierścień blokujący o połowie wysokości, co umożliwia lepsze boczne rozpraszanie ciepła oraz zwiększa przepływ powietrza przez układ chłodzenia. Ponieważ środkowy wentylator obraca się w odwrotnym kierunku, nie dochodzi do turbulencji pomiędzy wentylatorami.

Głównym elementem wpływającym na to, że konstrukcja zajmuje 2,9 gniazda jest powiększony radiator. Został on zaprojektowany pod kątem zwiększenia przepływu powietrza. Aby odprowadzać ciepło od matrycy GPU do góry w kierunku układu radiatorów, zastosowano technologię MaxContact do wypolerowania powierzchni rozpraszacza ciepła i zwiększenia gładkości na mikroskopijnym poziomie. Większa płaskość umożliwia lepszy kontakt z matrycą i bardziej wydajny transfer ciepła. Udoskonalono nie tylko układ chłodzenia, ale również zastosowane zostały najwyższej klasy kondensatory, dławiki i fazy zasilania, które z łatwością dostarczają setki watów mocy w ciągu milisekund. Karty graficzne ROG Strix GeForce RTX z serii 30 są wyposażone w komponenty Super Alloy Power II, które zostały przylutowane do płytki drukowanej przy użyciu technologii Auto-Extreme – wyjątkowego w branży zautomatyzowanego procesu produkcji – dla zagwarantowania, że każda karta spełnia surowe wymagania specyfikacji ROG w zakresie jakości i niezawodności.

Ponadto zintegrowane gniazda FanConnect II umożliwiające regulację pracy wentylatorów PWM w oparciu o temperatury CPU i GPU. Pozwala to zwiększyć ilość powietrza wchodzącego lub wychodzącego podczas wykonywania wymagających zadań 3D i projektów mocno obciążających komputer. Użytkownicy składający komputer, którzy poszukują szybkiej i łatwej metody dostosowania standardowego zachowania karty, otrzymują zintegrowany przełącznik Dual BIOS do wyboru jednego z profili: „performance” (wydajność) lub „quiet” (cicha praca) bez konieczności skorzystania z oprogramowania. Inną łatwą w użyciu funkcją jest zintegrowany obwód z czujnikiem napięcia, który monitoruje napięcie na szynie jednostki zasilającej. Obwód ten pracuje na tyle szybko, aby rejestrować wszelkie transjenty, które powstają w wyniku spadku napięcia na szynie do zbyt niskiego poziomu. Jeśli się to wydarzy, zapali się czerwona dioda LED wskazująca problem z jednostką zasilającą, co ułatwia ustalenie źródła zawieszenia się systemu w czasie rozgrywki.

Przednia strona karty graficznej również została udoskonalona. Adresowalny element RGB można spersonalizować za pomocą oprogramowania narzędziowego Armoury Crate, natomiast wzmocniona metalowa rama nośna karty jest elementem bezpośrednio zwiększającym wytrzymałość GPU. Po odwróceniu karty ukaże się metalowa płyta tylna z szerokim otworem wentylacyjnym. Otwór ten umożliwia wydostawanie się gorącego powietrza w kierunku wentylatorów obudowy skierowanych na zewnątrz, a jednocześnie zapobiega przedostawaniu się tego powietrza z powrotem do GPU. Pod kartą graficzną znajduje się uchwyt, zapewniający stały nacisk rozpraszacza powietrza na matrycę. Osłona panelu I/O została wykonana ze stali nierdzewnej dla ochrony gniazd i zagwarantowania bezpieczniejszej instalacji GPU.

Monitory gamingowe ROG Swift 360 Hz PG259QN i PG259QNR

Monitory ROG Swift 360Hz PG259QN i PG259QNR to najszybsze na świecie monitory gamingowe do rozgrywek esportowych z maksymalnymi częstotliwościami odświeżania 360 Hz. Niesamowita częstotliwość odświeżania oferowana przez monitory ROG Swift 360Hz PG259QN i PG259QNR zapewnia nawet o 50% więcej klatek animacji na sekundę niż monitory gamingowe 240 Hz, co daje graczom przewagę na rywalami. Matryca FHD (1920 x 1080) o przekątnej 24,5 cala wykorzystuje technologię Fast IPS. Elementy ciekłokrystaliczne wyświetlacza włączają i wyłączają się nawet cztery razy szybciej niż konwencjonalne panele IPS, co przekłada się na superszybki czas reakcji 1 ms GTG. Matryca jest również kompatybilna z technologią HDR10 dla uzyskania kolorów i jasności przewyższających możliwości zwykłych monitorów i zapewnienia graczom ultrarealistycznej grafiki. Zintegrowany procesor NVIDIA® G-SYNC® zapewnia w pełni zmienny zakres częstotliwości odświeżania (VRR) oraz zmienny overdrive dla ultrapłynnych efektów wizualnych podczas rozgrywki – bez „tearingu”, „stutteringu”, czy opóźnień pomiędzy źródłem sygnału a wyświetlaniem obrazu.

Analizator opóźnień reakcji to rewolucyjne narzędzie do pomiaru latencji systemu zintegrowane w nowych monitorach ROG Swift 360 Hz PG259QNR NVIDIA G-SYNC do rozgrywek esports. Wydajność komputera podczas turniejów gamingowych jest mierzona jego responsywnością – czyli jak szybko ekran aktualizuje obraz po kliknięciu myszą lub wykonaniu ruchu. Analizator opóźnień reakcji wykrywa kliknięcia myszą i mierzy czas, jaki upływa do wynikającej z tej czynności zmiany wyświetlenia pikseli (np. błysku wystrzału z pistoletu) na ekranie. Wcześniej ten typ pomiaru był dla graczy praktycznie nieosiągalny, ponieważ wymagał zainwestowania ponad 7000 $ w specjalistyczne kamery o dużej szybkości nagrywania i inny sprzęt. Analizator opóźnień reakcji udostępnia znacznie bardziej kompleksowe i precyzyjne dane dot. wydajności myszy, komputera oraz monitora. Teraz dzięki Analizatorowi opóźnień reakcji gracze mogą z pewnością siebie rozpocząć rozgrywkę, wiedząc, że ich system pracuje dokładnie tak, jak powinien.

Dodatkowo do Analizatora opóźnień reakcji monitor ROG Swift 360 Hz PG259QNR jest dostarczany wraz z zestawem ROG do montażu na biurku. Zestaw ROG do montażu na biurku można zainstalować zamiast podstawki monitora w tylko trzech prostych krokach. Jest on wyposażony w zacisk typu C, który otwiera się do szerokości maks. 80 mm, a więc będzie kompatybilny z większością biurek.

Monitor gamingowy ROG Swift PG329Q

ROG Swift PG329Q to 32-calowy (2560 x 1440) monitor gamingowy o częstotliwości odświeżania 175 Hz wyposażony w matrycę Fast IPS. Jest to pierwszy na świecie monitor dla graczy typu NVIDIA G-SYNC Compatible oferujący funkcję overdrive. Elementy ciekłokrystaliczne wyświetlacza włączają i wyłączają się nawet cztery razy szybciej niż konwencjonalne panele IPS, co przekłada się na superszybki czas reakcji „od szarego do szarego” (GTG) wynoszący 1 ms. Technologia Quantum-dot wraz z fabryczną wstępną kalibracją kolorów, certyfikacją DisplayHDR™ 600 oraz pokryciem przestrzeni barw DCI-P3 w 98% i sRGB w 160% razem gwarantują szeroki zakres kolorów dla uzyskania oszałamiającej wierności wyświetlania barw. Technologia ASUS Extreme Low Motion Blur Sync (ELMB Sync) eliminuje efekty rozmycia ruchu bez rezygnacji z cennej funkcji zmiennych częstotliwości odświeżania. Ponadto dostosowana technologia zmiennego dopalacza (overdrive) w monitorze ROG Swift PG329Q przenosi płynność efektów wizualnych na następny poziom, dynamicznie dopasowując reakcję pikseli w celu dostosowania do całego zakresu częstotliwości odświeżania i zagwarantowania w gorączce bitwy ostrego jak brzytwa obrazu.

Wentylator chłodzący ROG Strix XF 120

ROG Strix XF 120 to czteropinowy, wszechstronny wentylator chłodzący o rozmiarze 120 mm, pracujący w technologii modulacji szerokości impulsów (PWM). Został on przetestowany i zweryfikowany pod kątem zapewniania zoptymalizowanego profilu akustycznego w szeregu różnych poziomów wymagań pod względem wydajności. Dostarcza on przepływ powietrza rzędu 62,5 stóp sześciennych (CFM) oraz ciśnienie statyczne 3,07 mm H2O, co daje elastyczność wykorzystywania ROG Strix XF 120 do zastosowań wymagających ciśnienia statycznego, na przykład w chłodziarkach CPU lub radiatorach, czy też do chłodzenia obudowy. Dla dodatkowego zwiększenia wydajności chłodzenia zastosowano w tym wentylatorze niewielką piastę, co pozwoliło uzyskać więcej miejsca na przepływ powietrza. Ponadto aerodynamiczne łopatki oraz zakrzywione umocnienia ramy pomagają odpowiednio kierować przepływ powietrza celem zminimalizowania turbulencji i zmaksymalizowania cyrkulacji powietrza.

ROG Strix XF 120 wykorzystuje technologię magnetycznej lewitacji, która redukuje tarcie w ruchu obrotowym wentylatora dla uzyskania cichego profilu akustycznego oraz żywotności urządzenia na poziomie 400 000 godzin. Specjalnie ukształtowane łopatki oraz konstrukcja o właściwościach antywibracyjnych dodatkowo zmniejszają poziom emisji hałasu. Dzięki szerokiemu zakresowi operacyjnemu od 250 do 1800 RPM wentylator można ustawić na niskie obroty na minutę nawet do 250 RPM, a ponadto automatycznie wyłącza się przy ustawieniu na cykl pracy 0% PWM. Wszystko to przekłada się na ultraniski profil emisji hałasu oraz superwydajne chłodzenie.

Router gamingowy ROG Rapture GT-AXE11000

Firma ASUS jest uznawana za lidera w branży rozwiązań sieciowych i jako pierwsza wprowadziła na rynek router pracujący w standardzie Wi-Fi 6. Teraz ASUS zapewnia większą przepustowość i powiększone kanały 160 MHz standardu Wi-Fi 6E, wprowadzając do swojej oferty ROG Rapture GT-AXE11000 – pierwszy na świecie router obsługujący Wi-Fi 6E. Oferując konstrukcję obsługującą trzy pasma oraz łączność w standardzie 802.11ax Wi-Fi 6E, ROG Rapture GT-AXE11000 zapewnia prędkości rzędu nawet 11 000 Mb/s i udostępnia technologię łączenia połączeń WAN dla uzyskania prędkości połączeń WAN sięgających 2 gigabitów na sekundę. Dostępne jest połączenie bezprzewodowe 4x4 Wi-Fi 6 oraz przewodowe LAN o prędkości 2,5 Gb/s, przy czym oba obsługują przepustowość powyżej jednego gigabita na sekundę. Dzięki temu wydajność łączności wielogigabitowej stała się rzeczywistością. GT-AXE11000 jest napędzany czterordzeniowym, 64-bitowym procesorem o taktowaniu 1,8 GHz wraz z 1 GB pamięci RAM, dlatego poradzi sobie z dużym obciążeniem w sieciach Wi-Fi 6E. W routerze tym zastosowano również najnowszy wzmacniacz mocy o częstotliwości 6 GHz do ulepszania zarówno pokrycia przestrzeni sygnałem, jak i jakości sygnału.

Technologia Wi-Fi 6E wykorzystuje nowe, dostępne od teraz częstotliwości radiowe na paśmie 6 GHz, które zapewnia trzy razy większą przepustowość niż pasmo 5 GHz. Pasmo to rozszerza możliwości aktualnego standardu Wi-Fi 6 o siedem dodatkowych kanałów 160 MHz, zapewnia niższą latencję, a ponadto będzie dedykowane do urządzeń obsługujących WiFi 6E dla zachowania wysokiej prędkości transferów, na którą nie będą miały wpływu urządzenia pracujące we wcześniejszych standardach.

Klawiatura ROG Strix Scope RX

ROG Strix Scope RX to pierwsza mechaniczna klawiatura dla graczy z oświetleniem RGB, w której zastosowano nowe, mechaniczne przełączniki optyczne ROG RX Red. Jako pierwsze na świecie przełączniki te dysponują konstrukcją z pustym w środku trzonkiem ze zintegrowanymi diodami LED RGB dla zapewnienia indywidualnego oświetlenia wokół każdego klawisza. Dzięki wyjątkowej konstrukcji wszystkie przełączniki charakteryzują się praktycznie zerowym opóźnieniem powrotnym, co gwarantuje natychmiastową aktywację w momencie naciśnięcia klawisza. Niewypełniony trzonek wraz z mechanizmem stabilizatora X niezawodnie zapewniają stabilny proces naciskania klawisza, podczas gdy żywotność na poziomie 100 milionów naciśnięć gwarantuje ekstremalną wytrzymałość.

ROG Strix Scope RX posiada osłonę górną ze stopu metalu oraz charakteryzuje się odpornością na wodę i kurz w klasie IP56, co dodatkowo zwiększa i przedłuża żywotność. Klawiatura ta jest gotowa do rozgrywki w strzelanki typu FPS dzięki zastosowaniu przedłużonego klawisza Ctrl do „kucania” oraz innych poleceń. Gniazdo USB 2.0 może być wykorzystywane jako złącze przejściowe do doładowywania urządzeń lub korzystania z zewnętrznych nośników danych. Przycisk Stealth pozwala ukryć wszystkie aplikacje i wyciszyć dźwięk dla zapewnienia natychmiastowej prywatności, natomiast przełącznik szybkiego ustawiania umożliwia błyskawiczne przełączanie pomiędzy funkcjami i źródłami sygnału. Klawiatura posiada również podświetlone logo ROG oraz dostosowywane efekty świetlne. Za pomocą oprogramowania narzędziowego Armoury Crate użytkownicy mogą spersonalizować swoje profile, przypisać klawiszom funkcje, tworzyć sekwencje makro, a nawet śledzić statystyki pracy komponentów podczas rozgrywki.

Mysz ROG Keris Wireless

ROG Keris Wireless to niewiarygodnie lekka i dynamiczna mysz ważąca tylko 79 gramów i zapewniająca lepszy chwyt podczas długiej rozgrywki. Mysz powstała w ramach intensywnej współpracy firmy ROG z profesjonalnym zespołem esports, której celem było stworzenie najlepszej możliwej myszy dla profesjonalnych graczy. Po sześciu miesiącach i wielu prototypach stworzono mysz ROG Keris Wireless, która oferuje idealny kształt dla graczy.

Mysz ROG Keris Wireless dysponuje trzema trybami połączeń i daje graczom wybór pomiędzy ultraszybkim połączeniem bezprzewodowym 2,4 GHz, energooszczędną łącznością przez Bluetooth® LE oraz przewodowym połączeniem USB, kiedy konieczne będzie doładowanie baterii. Superszybki czujnik został specjalnie dostrojony przez firmę ROG dla osiągnięcia czułości 16 000 dpi, maksymalnej szybkości 400 ips oraz przyspieszenia 40 g. Gwarantuje to precyzję oraz dynamikę na najwyższym poziomie. Mysz ROG Keris Wireless została wyposażona w nowe przełączniki ROG Micro Switch z ekskluzywną konstrukcją gniazda typu Push-Fit, które zapewniają wytrzymałość na poziomie 70 milionów kliknięć oraz pozłacane styki elektryczne dla długiej żywotności urządzenia.

Wyposażona w wykonane z tworzywa PBT przyciski lewy i prawy o trwałej strukturze mysz ROG Keris Wireless charakteryzuje się wyjątkową wytrzymałością. Zaokrąglone nóżki są wykonane w 100% z tworzywa TPFE i płynnie przesuwają się po każdej podkładce pod mysz. ROG Keris Wireless została również wyposażona w wymienialne przyciski boczne, które są dostarczane w różnych kolorach dla zwiększenia możliwości personalizacji, a ponadto posiada ekstremalnie miękki kabel ROG, który redukuje tarcie dla niezakłóconej rozgrywki.

Zestaw słuchawkowy ROG Delta S

Gamingowy zestaw słuchawkowy ROG Delta S oferuje doskonale czysty, bogaty w detale dźwięk, zapewniając graczom poważnie traktującym rozgrywkę atut do pokonania rywali. Jest on wyposażony w wiodący w branży kodek ESS 9281 klasy hi-fi z technologią QUAD DAC™, a ponadto jest to pierwszy gamingowy zestaw słuchawkowy korzystający z wielokrotnie nagradzanej technologii Master Quality Authenticated (MQA), która zapewnia pliki audio o studyjnej jakości dźwięku, wyróżniając każdy detal oryginalnego nagrania. Zintegrowana technologia renderowania plików MQA zastosowana w słuchawkach ROG Delta S umożliwia podłączenie się do sygnału bazowego MQA i dokonanie ostatecznego „rozwinięcia” pliku MQA – dla uzyskania dźwięku o niewiarygodnej jakości. Mikrofon z technologią redukcji szumów ASUS wspomaganą SI w zestawie słuchawkowym ROG Delta S gwarantuje kryształowo czystą komunikację głosową, a ekskluzywne przetworniki ASUS Essence, hermetyczne komory powietrzne oraz technologia dywersyfikacji sygnału audio wspólnie sprawiają, że dźwięk jest wyjątkowo immersyjny.

ROG Delta S waży tylko 300 gramów, a jego ergonomiczne poduszki nauszne ROG Hybrid mają kształt litery D dla zapewnienia nieosiągalnego dla konkurentów komfortu podczas długich sesji gamingowych. Złącze USB-C® umożliwia użytkownikom rozgrywkę na komputerze PC, a następnie przełączenie na konsolę do gry lub urządzenie mobilne – bez konieczności zmiany zestawu słuchawkowego. Spersonalizowane, koliste oświetlenie RGB może być wykorzystywane w synchronizacji z innymi urządzeniami obsługującymi Aura Sync, a wyjątkowe efekty świetlne fali dźwiękowej migają w rytmie ludzkiego głosu.

Podkładka pod mysz ROG Scabbard II

ROG Scabbard II to powiększona podkładka pod mysz dla graczy oferująca wystarczającą przestrzeń na klawiaturę, mysz i inny sprzęt gamingowy, co czyni z niej idealną scenę do rozgrywki. Jest ona wykonana z wytrzymałej tkaniny o powłoce nano klasy wojskowej, która jest odporna na wodę, olej i kurz, zapewniając graczom optymalną powierzchnię do płynnego ruchu myszką. ROG Scabbard II dysponuje szwami zapobiegającymi strzępieniu materiału, krawędziami o wąskim obszyciu oraz antypoślizgowym spodem wykonanym z gumy, mysz ROG Scabbard II jest najlepszym sojusznikiem każdego gracza.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe