agdrtv24 - twitteragdrtv24 - facebookagdrtv24 - linkedin
Austrian Audio – Linia Hi-Fidelity w ofercie MIP -HiFiPRO

Austrian Audio – Linia Hi-Fidelity w ofercie MIP -HiFiPRO

SPRZĘT RTV / Słuchawki / 2023-12-04 13:40:47

Na nową linię produktów składają się jak na razie słuchawki The Composer – oraz wzmacniacz słuchawkowy Full Score One. Produkty tej firmy produkowane są w 100% w Austrii i są nie tylko znakomicie wykonane z najlepszych materiałów, ale też przywodzą na myśl przemyślane rozwiązania z rynku profesjonalnego.

Polecane sklepy

RTV Euro AGDMedia ExpertMedia MarktNEONET

Austrian Audio The Composer

Referencyjne, otwarte słuchawki dynamiczne oferujące krystalicznie czyste i neutralne zarazem brzmienie o nieskrępowanej dynamice.

Niezwykle niskie zniekształcenia THD

Jedną z unikalnych cech słuchawek Austrian Audio The Composer jest fakt, iż posiadają one niezwykle niskie zniekształcenia harmoniczne (THD – Total Harmonic Distortion). I to w całym paśmie, także wliczając w to zakres niskich częstotliwości poniżej 100 Hz. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu inżynierów firmy pozyskanym wcześniej przy projektowaniu wielu flagowych i uznanych słuchawek marki AKG osiągnięto niezwykle niskie zniekształcenia. Specjalnie zaprojektowano nie tylko samą membranę, ale i układ magnetyczny tak, aby przy standardowej częstotliwości pomiaru wynoszącej 1 KHz wartość parametru THD znajdowała się poniżej wartości 0.1%. Jednocześnie w zakresie samego basu zniekształcenia słuchawek The Composer są aż o 3 razy niższe, aniżeli większości konkurencyjnych słuchawek w tym przedziale cenowym. Bezpośrednio przekłada się to nie tylko na jakość basu, ale także na czystość i czytelność brzmienia w całym paśmie.

Unikalna technologia przetworników Hi-X

Niezrównana jakość brzmienia słuchawek The Composer nie jest żadnym przypadkiem. Słuchawki te posiadają także unikalne przetworniki oznaczone symbolem Hi-X. Jest to skrót od „High Excursion”, co w praktyce oznacza, że membrany w The Composer mogą pracować bez zniekształceń z dużymi wychyleniami.

Co więcej, same membrany posiadają dużą średnicę – 49 mm – oraz są napędzane unikalnym systemem magnetycznym o pierścieniowej topologii wykonanym z bardzo silnych magnesów N52. Taka konstrukcja nie tylko znacząco redukuje turbulencje powietrza przy samej membranie, ale pozwala też na uzyskanie niezwykle silnego strumienia magnetycznego. A to bezpośrednio przekłada się na niższe zniekształcenia i lepszą kontrolę membrany. I co za tym idzie czystsze w swoim charakterze brzmienie.

Same zaś membrany posiadają powłokę DLC, czyli są powlekane węglem o strukturze diamentu dla zapewnienia odpowiedniej sztywności i niskiej masy. Usztywniając membranę bez dodawania zbędnego ciężaru uzyskano bardzo dobrą odpowiedź impulsową, co z kolei daje znakomite oddanie muzycznego planktonu w nagraniach.

Unikalny system połączeń i najwyższej klasy materiały

The Composer korzysta z nowatorskiego systemu połączenia przewodu ze słuchawkami opartego o dwa wtyki bananowe. Takie rozwiązanie zapewnia znakomite parametry elektryczne i długowieczność połączenia.

Słuchawki zostały precyzyjnie wykonane z najlepszych materiałów, oferując znakomite połączenie elegancji i funkcjonalności. W zestawie z nimi znajdziemy aż trzy wysokiej jakości przewody – jeden z wtykiem 6.3 mm oraz dwa zbalansowane z wtykami 4.4. mm oraz 4-pin XLR.

Austrian Audio The Composer dostępne są już w sieci sklepów HiFiPRO oraz MP3Store, a ich sugerowana cena detaliczna brutto wynosi 12995 złotych.

źródło: agdrtv24.pl

agdrtv24
NASZE SERWISY
  • agdrtv24
  • pięknydom24
  • informacje branżowe